Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon kommunistáznak...

Milyen alapon kommunistáznak a 16-17 évesek?

Figyelt kérdés
Nem éltek abban a rendszerben, azt se tudják, mit beszélnek.
2012. febr. 20. 16:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ezalatt pontosan mit értesz? Netán azt, hogy az embereknek volt biztos munkahelyük (a romáknak is!), volt biztos nyugdíjuk, a tisztességes kétkezi munkából fellehetett építeni egy családi házat és tisztességesen fel lehetett nevelni 2 gyereket is, stb. stb. stb.?"


Miből és milyen áron? Stb... ezt ne használd ha nem tudsz már mit felsorolni.

Nekünk aránylag jó volt, románoknak, bolgároknak kevésbé. Miből is? Csak nem a hitelekből? A romáknak azért volt munkájuk, mert rájuk toltak egy csomó betanított munkát. Ilyen most is van, csak nem tolják be oda az embert. Nyugdíjad most is biztosított, nem értem a problémát. A fészekrakó program foltozása helyett nem tudom ki volt az aki az egészet szemétre vágta, és így kitette a magyar családokat az olcsó svájci frank alapú hitelnek, és annak kockázatainak (de bizony az MSZMP jogutódja).

2 gyereket felnevelni nem tudom miért kihívás. Talán, mert nőttek az igények... Régen nem kellett a 8 évesnek a szülei fizetésének megfelelő értékű telefon.

2012. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

22:05


Milyen biztos munkahely? Addig volt "biztos" a sok államilag dotált munkahely, amíg ez az állam csődbe nem ment. Akkor hirtelen megszűnt másfél millió "biztos" munkahely. Sőt, azóta se nőttek vissza, mert eleve elhibázott befektetések eredményei voltak.


Aki 20 év alatt nem bírta felfogni, hogy a kádári "létbiztonság" látszat volt, hazugság, illúzió, az vagy szellemi fogyatékos, vagy elkötelezett pártfunkcionárius.


Te melyik vagy, szefós vagy pártfunkci?

2012. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

köszönöm, most megtudtam, hogy 45 évesen egy Kádárt dicsőítő vén idióta vagyok. Fel ne akasszam magam így öreg koromban?


És ha olyan kérdést tettem volna fel, hogy a tizenéves "suttyók" miért éltetik a nyilasokat, akkor mi lennék?

2012. febr. 20. 22:44
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem minden 16-17 éves mocskos kommunistázik... Vannak olyanok - jómagam is, és nem egy ismerősöm is - akik ahelyett, hogy a hallottak alapján (amik személytől függően változnak persze) benyelnek valami baromságot, és azt szajkózzák életük végéig, saját maguk néznek utána a dolgoknak, illetve több ember tapasztalatából vonnak le következtetést. Bizony, így is lehet.

Kezdjük a jó öreg megszokott kezdéssel. Ami itt volt, az NEM, ismétlem, NEM KOMMUNIZMUS volt. Egy szocializmus, de inkább afelé hajazó forma volt, ami nem a Marx szerint elképzelt berendezkedéssel üzemelt. Érdekességképp érdemes tudni, hogy Lenin picit lejjebb rakta a mércét, hiszen amit Marx még csak a kommunizmus első fázisának nevezett, ős kihirdette szocializmusnak, a kommunizmus későbbi fázisát pedig simán kommunizmusnak...


Most hogy ezzel megvagyunk, fordítsuk tekintetünket a valós problémára. Igaz, hogy mindenkinek volt munkája? Igaz. Igaz, hogy mindenki megélt, bár nem luxusban, de emberségesen? Igaz. Igaz, hogy egy teljes mértékben ineffektív, ráerőltetett gazdasági profilt pofoztak szerencsétlen országunkra? Igaz. Igaz, hogy a korszak vége felé adósságokba csöppentünk az életszínvonal fenntartása érdekében? Igaz.


No most gondoljuk át, miért. ( A kommunizmus legfelsőbb fokát, ahol elhal az állam mint szervezet, most hagyjuk)

A kommunizmus alapvetően egy effektívebb gazdasági forma. Ez egyértelmű, hiszen a tőkés tulajdonképpen elveszíti szerepét a folyamatban, a profit nem halmozódik fel nála. A munkást így nem zsákmányolja ki ez az erő, az állam pedig a termelőeszközök, majd a termék birtokában nagyobb bevétellel rendelkezik, amit visszaforgat a gazdaságba, vagy az életszínvonal növelésére. A munkás a munkaerejéért a termék értékéhez egy kicsit közelibb árat kaphat. No ez ugye mind szép és jó lenne, csak hát az embereknek nem tetszik, hogy ugyanannyit keressek már mint a másik, ezért lop. Mint a szél. Mert hogy a Bélának is van autója, akkor nekem legyen 2.

Persze az egy másik dolog, hogy a mérnök nem akarja, hogy a farmer ugyanannyit keressen mint ő, és ez érthető is, rendben van. De könyörgöm, miért akar 10x annyit? Miért nem elégszik meg mondjuk max másfélszer annyival? Bele kéne gondolni, hogy te azért tanultál, hogy ne kelljen a mezőn kapálnod, hanem egy légkondis irodában ülhess egész nap. Ez már alapból eléggé megéri, nem? Pláne még mondjuk egy 1.5x-ös fizetéssel. Ez miért nem lenne elég?


Így, ilyen hozzáállással élhetelenné válik persze a rendszer, nincs mit tagadni. Ezt úgy küszöbölhetnénk ki, ha mindenki olyan magas színvonalon élhetne egyenlőségben, hogy már valóban nem kéne több neki. Ezt pedig a szovjetek nem tudták persze megoldani. Nem kell feltétlen őket hibáztatni ezért, rengeteg oka volt, hogy a rendszerből diktatórikus kormányzat maradt, és nem lépett tovább.

Többek közt a nyugati nyomás, a Hidegháború, és kedves Sztálin bácsi sem sokat segített...


Végszóként pedig:

A mai adósságoknak már vajmi kevés köze van az akkoriakhoz. A termelésünk azóta is csökken, akármilyen rossz volt anno, most még rosszabb. Nincs stabil gazdasági háttere az átlagembernek. Viszont a jó hír az, hogy vehetsz autót havonta, sőt hetente is ha akarsz. Király, mi?


-Ajánlom mindenki figyelmébe a "Tőke" köteteit, valóban jó belátást nyújtanak ezekbe az ezekhez kapcsolódó dolgokba-

2012. febr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

22:44


"köszönöm, most megtudtam, hogy 45 évesen egy Kádárt dicsőítő vén idióta vagyok."


Ne legyél büszke rá.

2012. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Persze az egy másik dolog, hogy a mérnök nem akarja, hogy a farmer ugyanannyit keressen mint ő, és ez érthető is, rendben van. De könyörgöm, miért akar 10x annyit? Miért nem elégszik meg mondjuk max másfélszer annyival?"


Azért, mert ha a farmer elcsesz valamit, akkor összetörik egy tojás, vagy betegek lesznek az állatok, ha a mérnök elcsesz valamit, akkor összedőlnek a pajták. Érted?

Én nem vállalok tízszer akkora kockázatot a tetteimért, ha sokkal egyszerűbb is lehet az életem.

Hivatástudatért meg nem adnak kenyeret a boltban.

Azt hiszed én nem voltam kommunista, és nem beszéltem egyenlőségről? Be kell látni, hogy az alapvető emberi természet, hogy nem vagyunk gépek utópiává teszi a kommunizmust.

Nem tudsz egy olyan feltalálót vagy akárkit mondani, aki az emberiségért és nem a profit által volt vezérelve.

Mit gondolsz miért nincsen Afrikában még éghajlattűrő növényhibrid? Na pont ezért... nem éri meg, az emberélet a legolcsóbb.

2012. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"Csak nem a hitelekből?"


Na igen a Kádár-korszakban felvett hitelek, amiből valójában csak 1(!) milliárd dollár "jött" be az országba, és ennek az 1 milliárd USD-nek 89-ig a 12X-ét(!) vagyis 12 milliárd USD-t fizetett vissza az ország, mégis a rendszervarázslás után marha érdekes módon 22 milliárd dollár lett ebből az 1 milliárdból!


Itt egy link ha nekem nem hiszel: [link]

2012. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Azért vannak benne hibák. Például csak Gyurcsány a többszörösét vette fel a rendszerváltáskori államadósságnak.
2012. febr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

ma 19:07


Gyurcsánynak mi köze van ahhoz, hogy 90-ben az 1 milliárd dollárból - amit addigra 12X-en fizetett vissza az ország - hirtelen és megmagyarázhatatlanul 22 milliárd dollár lett belőle?

2012. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Azért, mert ha a farmer elcsesz valamit, akkor összetörik egy tojás, vagy betegek lesznek az állatok, ha a mérnök elcsesz valamit, akkor összedőlnek a pajták."

Rendben aláírom, ebben van valami. De egyrészt nem abból kell kiindulni, hogy elrontasz valamit, másrészt pedig a te példáddal élve ha a gyári munkás elront valamit, teszem azt egy csavart rosszul rögzít, az autó szétesik 120-nál... Tehát nem ennyire fekete-fehér ez, minden munkát JÓL kell végezni, és akkor nem történnek balesetek, malőrök. Mindenhol van kockázat, amit a munkavégzőnek vállalnia kell.


"Nem tudsz egy olyan feltalálót vagy akárkit mondani, aki az emberiségért és nem a profit által volt vezérelve."

Nem tudok feltalálókat mondani, mert beismerem, ilyen szempontból vannak hiányosságaim :). Viszont azt biztosan mondom, hogy a nagy találmányok olyan tudósok által születnek, akik elkötelezetten dolgoznak azért, hogy valami átütőt alkossanak, ami bevési nevüket a történelembe. Persze vannak olyanok is, akik csupán pénzért csinálják, de azokat nem hívnám kutatóknak, tudósoknak. Te Steve Jobs-t feltalálónak neveznéd? Egy szintre hoznád mondjuk A.G. Bellel? Ezen érdemes elgondolkodni.

Ezenfelül pedig nem értem, hogy miért gondolod, hogy a kommunizmusban nem lenne aktív a tudományos élet, nem születnének találmányok. A hírnév szerzése mindig vonzerő lesz, ráadásul nyilván nem annyit kapna a találmányáért a kutató mint egy portás havi fizetése.

2012. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!