Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne ráébreszteni...

Hogyan lehetne ráébreszteni az embereket, hogy a Jobbik és a csendőrségnek tervezett Gárda egy neonáci fasiszta csoport amely fenyegető?

2009. jún. 4. 16:26
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
25%

"de látom azt h A 13ÉVES HUGOMNAK CIGÁNYUL KELL TANULNI!Mert ezt kéri a cigányság!Nem tudom h te mit szólnál ahoz ha a te gyerekedett köteleznék rá!"


ha a jobbik hatalomra kerül, mégtöbb mindenre fogják kötelezni.

és a csendőrség fog baszogatni.

a rendőr most sem megy a cigánytelepre mert ő sem hülye!

mi marad?

mi maradunk.

mi fogjuk megszívni.


én megértem, hogy elegetek van a cigókból, nekem is rohadtul elegem van belőlük (nem villanegyedben élek én sem), de erre

nem az a megoldás, hogy a Jobbikot hatalomra juttatjuk, mert akkor nem elég hogy cigók lesznek, még korlátozni is fognak minden idiótaságban.

nem fogják ők se bezárni az összes cigányt.

hova férnének már?

gondolkozzatok légyszíves ezen ...

2009. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
64%

Tisztelt Kérdező!

Azt mondod elolvastad a Jobbik programját. Én is.

Kérlek idézz belőle szó szerint, (nem kiragadva szavakat mondatok elejéről és végéről, hanem szövegrészeket!!) hogy alátámaszd a mondandódat!

„Az EU neoliberális elveket képvisel az emberi jogok terén és a gazdaságpolitikában is. Elfogadja és a tagállamoktól elvárja, hogy az egynemű pároknak a házasság és a gyermekek örökbefogadásának teljes jogát biztosítsa, ezzel a hagyományos család felbomlását igyekszik elérni.” 19. oldal

Ne legyenek jogaik melegeknek? Én itt csak azt olvastam, hogy ne fogadhassanak örökbe!!

"A legfontosabb alkotmányos alapelvek, amelyek államformától kell, hogy érvényesüljenek:

- törvénysértésre jogot nem lehet alapítani;

- a nemzet minden hatalom forrása

- a végrehajtó és törvényhozó hatalmat meg kell osztani

- MINDEN ETNIKAI, VALLÁSI, NYELVI KIREKESZTÉS KÜLÖNBSÉGTEVÉS ELFOGADHATATLAN(!!!!) 25. oldal

Szóval akkor kirekesztők?

„Törvényeink szigorú betartatása létérdek

Sajnálatos módon, még olyan bűnelkövetések esetén sem érvényesül a többség érdeke, amikor egyébként erre a hatályos jogszabályaink lehetőséget adnának. Ennek érdekében:

- A rendőrség megerősítésére, a csendőrség felállítására van szükség.

Hasonlóan több uniós tagállamhoz, a csendőrség, mint egy külön erre a célra létrehozott, és – a jelenlegi rendőrséggel ellentétben – nem a kormány karhatalmi szerveként működő, bűnmegelőző és bűnüldöző szervezet lenne hivatott arra, hogy társadlmi együttélés szabályainak betartását, határozott, következetes, részrehajlásmentes és szigorú fellépéssel kikényszerítse, a polgárok személyi és vagyoni biztonságát, a közösség vagyonát megóvja. A hivatás megfizetésével és vonzóvá tételével meg kell teremteni a feltételeket a személyi állomány minőségi megerősítésére.” 26.oldal

Ez a minőségi megerősítés és a leírtak jelentik szerinted azt, hogy a Magyar Gárda tagjaiból akarnak csendőröket csinálni?

A cigánykérdés

A program idézi Bíró András alternatív Nobel-dijas polgárjogi aktivistát

„„… nem merjük nevén nevezni, ami tény: hogy a cigányság többsége esetében egy premodern társadalmi struktúráról van szó, egy specifikus kultúráról és embercsoportról, amely –hogy csak a leglényegesebb specifikumait említsem – évszázadokig nem járt iskolába, ezért kívülmaradt az írásbeliségen, és ezért nem alakult ki írásos kultúrája. Ez kemény történelmi tény… Ráadásul – banális ugyan, de – a roma téma a választások előtt úgy jön elő, hogy „hány kiló lecsóért vásároljuk meg a cigány szavazatokat?” Mert így kezeli a politikai elit a cigányság ügyét. Ezek után miért csodálkozunk, hogy prostituálódik a roma elit egy rész, hogy lefekszik a pártoknak?”

A Jobbik, történelmi áttörést hozva, és egyúttal persze hihetetlen mértékű, elfogadhatatlan mértékű boszorkányüldözést kiváltva, kimondta, amit mindenki tud, csak az említett politikai korrektség jegyében elhallgattak: létezik a bűnözésnek egy sajátos, a többségi társadalomhoz tartozók bűnelkövetésétől jellegében és arányában eltérő formája, a cigánybűnözés. ENNEK MEGÁLLAPÍTÁSA ÉS DOKUMENTÁLÁSA TERMÉSZETESEN NEM JELENTI SEM A CIGÁNYSÁG KOLLEKTÍV MEGBÉLYEGZÉSÉT SEM RASSZIZMUST, HISZEN A JELENSÉG MÖGÖTT NEM GENETIKAI MEGHATÁROZOTTSÁGOT, HANEM SAJÁTOS SZOCO-KULTURÁLIS HÁTTERET JELÖLÜNK MEG”” Nagybetűs kiemelések tőlem, 28. oldal

Szóval akkor rasszisták?


Győzz meg kérlek!

Ja! Én nem rájuk szavazok majd!

2009. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
88%
nem tudom, mi rettegnivalója van valakinek a csendőrségtől, aki nem él bűnöző életet... azért ez nekem elgondolkodtató, mennyien be vannak ijedve attól, hogy kicsit szigorúbbá akarják tenni a közbiztonság fenntartását... én valahogy biztonságban érezném magam tőle...na persze van az embereknek egy csoportja, akinek ez megnehezíti a munkáját :D
2009. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nagy igazság amit az utolsó írt! Félnie csak annak kell, akinek vaj van a füle mögött! Nemre, identitásra, bőrszínre, hajszínre, kezek darabszámára való tekintet nélkül.
2009. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
54%

nem tudom, hogy ti szatyorban éltek, vagy este nem szoktatok kimenni az utcára?

nem vagyok bűnöző, egyszerűen fiúbarátaim vannak, én vagyok egyedül lány a társaságban, és 5en 6an van, hogy kimozdulunk, és nem szórakozóhelyre megyünk, hanem az utcára mászkálni, beszélgetni stb.

ja és nem vagyunk cigók sem.

MÉGIS

ha a rendőrbácsi meglát egy 6 fős társaságot, megáll és igazoltat, b.szogat teljesen ok nélkül. (nem csak velünk fordult elő, tegnap este a saját szememmel láttam, hogy a belvárosban, minden egyes csoport mellett megállt a rendőrautó, és ment a szokásos b.sztatás)

a rendőrök nem fognak megvédeni titeket a cigányoktól, úgy ahogy most sem védenek meg.

itt Pécsen van egy elég veszélyes környék (meszes), oda be sem teszik a lábukat!

ha több rendőr lesz, nem lesz kevesebb cigus az utcán.

szép álom, de nem megvalósítható. hülye lenne a rendőr a 20 fős cigánybandához odamenni, azok leszarják, hogy ki ő, rendőr vagy nem, hiénák.

2009. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
72%

Tisztelt előző!

Ennyire ne legyünk már fatalisták! Ami ebben az országban történik az nem végzetszerű!!

Minden társadalmi folyamat változtatható, megállítható, visszafordítható. Akarattal, szabályváltoztatásokkal, odafigyeléssel.

"20 fős cigánybanda" Az, hogy ma van ilyen probléma, az nem jelenti azt, hogy pl. 20-30 éve is volt!

Rengeteg hibás döntés vezetett oda, hogy a cigányság problémává vált!

De Te egy fiatal lány vagy! Ne legyél már ennyire bús magyar már most! Hogy "ez van, nincs mit tenni és senki nem is fog és a dolgok maximum csak stagnálni fognak de javulni nem és bárki is akar tenni bármit, úgyis elbukik!"


Azon kéne mindenkinek változtatni, hogy a társadalmi-politikai problémáinkra úgy tekintsünk, mintha azok inoperábilis végzetes daganatok lennének, amiknél legfeljebb a túlélésre lehet játszani, de javulni nem fog semmi!!

2009. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
38%

pontosan változtatni kell, de nem úgy hogy megválasztotok egy begyöpösödött pártot, aki még jobban elcsesz itt mindent.

már bocs, de én szabad országban akarok élni, ahol eldönthetem, hogy miben akarok hinni, és ahol nem ítélnek el ha nyitottabban gondolkozom, vagy máshogy mint az átlagemberek.

persze, hogy szimpatikus ez a Jobbik mindenkinek mert előhozta a cigánybűnözést, de egy EGY a sok elveik közül.

nehogy már ezért az egyetlen pozitívum miatt itt hatalomra kerüljenek, és nevetséges, középkori felfogásukat terjesszék...

2009. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 16:04-es fiatal lány! Én is egy fiatal lány vagyok, bár lehet, kicsit idősebb,, mint te(20)... én is szoktam a barátommal és a fiú haverjaival mászkálni este, és mi egyáltalán nem tartunk attól, hogy megállít minket a rendőr...sőt, néha kimondottan a rendőrautó felé mászkálunk, hátha megállítanak minket és nevetünk egy jót azon, hogy nem tud mibe belekötni... mert ha ti tényleg nem csináltok semmit, csak mászkáltok, akkor ugyan mibe tud belekötni a rendőr? Csak abba tud belekötni, ami kötelessége, azt pedig jól teszi... tényleg kíváncsi lennék, miért féltek ti attól, hogy megállít titeket a rendőr és igazoltat, ha nem csináltatok semmit, akkor nem történik semmi abból, h felírják az adataitokat, ez a dolguk... két dologba köthetnek bele, ha alkohol van nálatok (akkor magatokra vessetek), vagy ha nagyon fiatalon (14-15 évesen)mászkáltok éjszaka odakinn (ezt is megértem és örülök neki, hogy belekötnek)... ezenkívül nem igazán tudnak kötözködni...de ha van kedved írd meg nekem, mibe szoktak belekötni, abba, hogy nincs lámpa a fejeteken? Mellesleg velünk már megtörtént egyszer, hogy ránkszállt egy nagydarab részeg cigány, mikor kimentünk este sétálni a párommal, és tudod, szó szerint menekülnünk, bújkálnunk kellett előle...és tudod, mikor megláttuk kifordulni a rendőrautót a rendőrségről (szándékosan arra menekültünk), akkor akkora kő esett le a szívemről, mint még soha...azonnal odarohantunk és elmondtuk nekik, mi a baj... a rendőrök elmondták, hogy már volt benn az őrsön a fickó, de valami miatt ki kellett engedniük, és mivel mi féltünk tőle, így a rendőrautó egészen addig cikázott fel és alá az utcán, amíg haza nem értünk...vigyáztak ránk... szóval nekem ne mond azt, hogy a rendőr nem véd meg a cigányoktól, mert igen, megvéd, csak néha kevesen vannak a rendőrök(pl ketten) a cigányokkal szemben, ezért kellene a csendőrség...


az utolsó hozzászólónak pedig: nem unod még ezt a szöveget? már kb 10szer elolvastam, hogy a jobbik középkori és "begyöpösödött"...felfogtuk, lődd le magad

2009. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
72%
Ha cigánynak lenni hungarikum, melegnek lenni büszkeség , zsidónak lenni jó, akkor magyarnak lenni miért rasszizmus?
2009. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
38%

jó neked, hogy olyan városban élsz, ahol ilyen kedvesek a rendőr bácsik. 1 évvel vagyok fiatalabb nálad, és mégis képes vagyok önállóan gondolkodni, és a szemellenzőt levenni ellentétben számos emberrel hazánkban, és a világban, mégis én vagyok elítélve, lehülyézve :D

ha felfogtad, hogy ilyen a Jobbik, akkor nem írod be ezt a "lődd fejbe magad" rendkívül értelmes kijelentést. és nem akarhatsz csendőrséget.

mivel basztatnak?

amivel akarnak, azt csinál veled amit akar. tudod nem szívesen válaszolgatok idióta kérdésekre, egy olyan embernek akinek az lenne a feladata, hogy megvéd, és nem az, hogy gyanakvóan baromságokat kérdez hogy mit csinálok, miért csinálom, miért nem vagyok otthon stb

nekem mindegy, akarjatok csendőröket, de felfogni nem akarjátok amit az ember leír... mert nem vagyok televízió, meg újság, ja meg Krisztina sem.


tényleg ennyire elfelejtitek a dolgokat?

ez is egy PÁRT.

ígér minden jót, hogy szavazókat nyerjen. nem fogja betartani az ígéreteket, mert nem lennének nyereségesek.


de teljesen mindegy, majd lehet lázadozni, csak nem biztos hogy ők hagyni fogják...

2009. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!