Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit neveztek Árpád-sávosnak?...

Kit neveztek Árpád-sávosnak? Hogyan definiálnátok őket?

Figyelt kérdés
Ugyanis van egy olyan érzésem, hogy Árpád-sávosok alatt nagyon sokan teljesen mást értenek...szóval ez egy nagyon tág fogalom és kíváncsi vagyok, a nagy többség kit hív Árpád-sávosnak?
2009. jún. 2. 22:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
2009. jún. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem itt mindent megtalálsz részletesen:


[link]

2009. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
telepátia :))
2009. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
azzal tisztában vagyok, hogyan néz ki a zászló és honnan származik...még tanulnom is kellett volna az egyik vizsgámra azt hiszem....címertan címszó alatt....arra vagyok kíváncsi, hogy a mai pilitikai helyzetben, ahol állandóan ezzel a kifejezéssel dobálóznak, hogy valaki "árpádsávos", meg hogy az "árpádsávosok" ilyenek meg olyanok, meg ezt tették és azt tették... arra vagyok kíváncsi, kikre mondják? hogyan határolják be, ki az és ki nem?
2009. jún. 2. 22:21
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

1. Utcai randalírozókat, autóborogatókat, kővel dobálózókat, gyújtogatókat, akik ezután még panaszkodnak a rendőri brutalitásra.


2. Válogatás nélküli, pusztán származási/vallási alapú cigány/zsidó/más etnikum-gyűlölőket, akiknek nem esik le a húszfilléres, hogy ezek között is van rendes, meg a saját fajtája között is szemét állat.


3. Nagymagyar fantazmagoristákat, akik szerint a magyar az egyedüli ősnyelv és -nép, akik szerint Mária és Jézus magyar volt, akik szerint a magyar a kiválasztott nép/a Szíriuszról jött, stb. .


4. Nagymagyar fantasztákat, akik szerint a magyarság mindenkinél kiválóbb, nagyszerűbb és többre rendeltetett, és akik emiatt lenéznek mindenkit, aki - a saját definíciójuk szerint, holott ez amúgyis egy igen ingoványos terep - nem magyar.


Így elsőre talán ennyi...

2009. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
ezt nem az szdsz sujkolja az emberekbe? amugy azért érdekel a kérdés, mert én egyik csoporthoz sem tartozom azok közül, amiket felsoroltál, de szeretem az Árpád-sávos zászlót, mert a történelmünkhöz és a múltunkhoz tartozik, és bármikor a magaménak mondanám... és szeretem a pozitív hungarikumokat is, pl a folklórunkat, szeretek népviseletben elmenni folklórfesztiválokra és hagyományörző íjász vagyok.....akkor most én mi vagyok?
2009. jún. 2. 22:28
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

sztereotipizalt fogalom egy olyan csoport lejaratasara, akik buszkek magyarsagukra es tortenelmi jelkepeikre.

ezek a sztereotipiak arra jok, hogy konnyen manipulalni lehessen azok velemenyet, akiktol a fenti eszmek tavolabb allnak, illetve akik bizonytalanok hogy mit is gondoljanak.


Olyan, mintha valaki azt mondana: a "noveny" az egy nagy, fotoszintetizalo, zold magas valami hatalmas agakkal, es madarak feszkelnek a lombjaban. Igaz a fu is noveny, meg az alga is, zoldek is, fotoszintetizalnak is, hat azert az egyszeruseg kedveert rajuk is jol rafogjuk hogy madar ul az agaikon:)


Sajnos egyre tobben sablon gyujtofogalmak alapjan tajekozodnak a vilagrol, ezt az oktatasi rendszer is elosegiti - pedig veszelyes dolog az embereket leszoktatni a gondolkodasrol... ne hagyjatok magatokat atverni!

2009. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

A nagy többség véleményét nem ismerem.

Van egy nagyon hangos kisebbség.


"SZDSZ!


Látom, megkezdtétek a kampányt, jól van, rendben.

derék, demokratikus erő módjára felhívjátok a figyelmet a súlyos szélsőjobboldali veszélyre.


Azon már nem is akadok fel, hogy az árpádsávosként feltüntetett srác egy angol profi sportoló. Emlékeim szerint egy ketrecboxer Birminghamből, szóval ezer százalékra lövése sincs arról, hogy az árpádsávos zászlót eszik-e vagy isszák. Az ilyen aljadék, sunyi kampánymódszereket megszoktuk már tőletek, a huszonhárommillió román munkavállalóval történt riogató hadjáratotok óta.


Azzal sem szeretnék foglalkozni, hogy az ilyen fajta, a legaljasabb, zsigeri félelemkeltéssel operáló kampányolás mennyire etikus. Nyilván a számotokra teljesen elfogadható az ilyesmi, hiszen a ti oldalatok nem átallott Kövér László nyakába köteles beszédet varrni, a ti oldalatoknak van bőr a pofáján suttogó propaganda útján cigányozni Orbán Viktor


két dolgot nem értek, okosítsatok már ki, légyszi!


Az egyik: Minek kampányoltok? Azt mondjátok, hogy 200000+1 szabaddemokrata szavazóra van szükségetek, annyi meg minden kampány nélkül összejöhet nektek ebben a szerencsétlen országban.

Akad elég házasodni vágyó buzeráns, szabad betépést óhajtó drogfüggő, cigánybűnöző, meg frissen a magyar hazába beletelepült, nagyszakállú lakópark-lakó. Vagy ezek így együtt is kevesen vannak? Még az ötszáz forintos kajajegyekért megvásárolható, megvezetett szegényemberekkel se jön ki a 200000+1, kedves SZDSZ??? Hajaj, akkor nagy a baj nálatok...


A másik amit nem értek... az angol srác mögötti piros-fehér mező világos. Az ott az árpádsáv, amit annyira utáltok.

De a ti szavazótokat szimbolizáló, Vidám Vasárnap rajongóra emlékeztető úr mögött mi is az a kék-fehér zóna???


Istenem, mire is gondoljak...


MTK szurkoló talán a bácsi?


Vagy szereti a Samsung cuccokat? Úgy tudom, e távol-keleti cég is kék és fehér színeket használ a logójában.


Megvan! Ő lehet a San marinoi nagykövet. San Marino lobogója kék és fehér színekből áll, nyilván itt a magyarázat!


Mert ugye arra, hogy Izrael Állam zászlaja is hasonló színösszetételű, arra gondolni sem szabad...."


Amikor nem tudod melyik a becsületes út a nehezebbiket válaszd.


13A szűk kapun menjetek be!

Mt 7,13

2009. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
de bizony, hogy az szdsz (is!)! Meg a tv, meg az ujsag, meg a radio, meg az internet. Nincs is ilyen, hogy arpadsavosok! Arpad-savos ZASZLO, na az van. Arpadsavosok nem leteznek.
2009. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
(a fenti novenyes vagyok ismet, kicsit kepzavaros voltam igy utolag atgondolva, bocs:) de a lenyeget gondolom ertitek)
2009. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!