Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is kellene "jól megélni"...

Miért is kellene "jól megélni" 47 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Hiszen ez csak egy átmeneti segély, a korábbi 22 ezer forintból jól lehetett élni? Elhiszem, hogy nincs a családoknak tartalékaik (ez vajon ki hibája?!), de ezt nem arra tervezték, hogy élete túlnyomó részét 47 ezer forintból tengesse. Egy LMP-s képviselő arra a számításra jutott, hogyha nem jár el színházba, nem vesz új ruhákat ,és könyveket olvas akkor kijön a megélhetés 47 ezerből.

Mit gondoltok miért kellene BÁRKINEK IS a szórakozását az államnak fizetnie?


2012. febr. 10. 19:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
15%
Mindenki a saját sikerének a kovácsa, kissé elferdítve ezt a már közhelynek számító mondatot. Matolcsy a 47 000 forintot meg egyébként a 22 ezer forintos segélyhez viszonyította, csak a baloldali média ezt már nem volt szíves közölni.
2012. febr. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

"az ápolónak miért alacsony a bére mikor már hiány van belőlük?"


Azért, mert jórészt állami alkalmazottak, és a közalkalmazotti bértábla alapján kapják a juttatásokat. Miért nem kapnak többet? Kérdezzétek az MSZP-t miért nem kezdte el a megszorításokat, és a strukturális reformokat még 2006ban, amikor nyilvánvalóvá kezdett válni a görög példára, hogy ez a szociális érzékenységre állt rendszer előbb utóbb bedől.

2012. febr. 11. 09:18
 53/62 anonim ***** válasza:
67-es! Utána néztem, és olyan embertől tudom, aki 100%-ig tudja, hogy mennyit kapnak! (De ezt már leírtam fentebb...)
2012. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

"Dehogynem! Nekem az életben egy dolog számít! A pénz! Más nem! A gyerek nem kell, csak viszi a pénzt. A család szintén csak visszatartó erő, szóval az sem kell! Amit megkeresek, azt mind én költöm el, magamra meg az aktuális "barátnőkre "

Lehet neked csak a pénz számít, innen is látszik mennyire kicsinyes, nagyravágyó alak vagy! Mikor öreg leszel, jól esne, ha valaki rád nyitná az ajtót, és nem kéne egyedül, magányosan leélned a sivár életed.

Azt írod, hogy pénzen mindent meg lehet venni. Pl igaz szerelmet, egy gyermek szeretetét, az egészséget nem lehet megvenni. És tudod nekem meg ezek számítanak igazán. :)

2012. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

"67-es! Utána néztem, és olyan embertől tudom, aki 100%-ig tudja, hogy mennyit kapnak! (De ezt már leírtam fentebb...)"


Tudom, hogy írtad feljebb, direkt neked írtam. Hazudtak neked, ennyi. Nem kapsz te még akkor sem ennyi pénzt, ha 46 szellemi és testi fogyatékos kölköd van.

2012. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

"Kíváncsi lennék arra, hogy ha már a szalagmunkát egy majom is el tudná látni, azért kevés a fizetése és van nagyon sok olyan ember aki meg tudja csinálni, az ápolónak miért alacsony a bére mikor már hiány van belőlük?"


Azért, mert többsége állami dolgozó, az államnak meg nincs semmi pénze, mert mindent a nyavajgó polgárokra költ, amiből már baromira elegem van. És ne gyertek itt sem azzal, hogy ti ezért fizetitek az adókat blablabla, ugyanis az állam minden évben többet költ, mint amennyit beszed és a költekezés nagy része bizony kizárólag a túlzott szociális juttatásokra megy el, ahelyett, hogy vállalkozásokat indítanának belőle, pörgetnék a gazdaságot. Persze ez sem menne két nap alatt, ha meglépnék elveszítenék a népszerűségüket, leváltják őket és kezdődik elölről, éppen ezért neki se akarnak állni.


A magánszférában dolgozó ápolóknak pl nagyon jó fizetése van.

2012. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
10:13: ezzel maximálisan egyet tudok érteni.
2012. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

76-os


Te is jól megoldanád! Nem fizetnéd meg a fizikai munkát, de mindent fizetőssé tennél, nem adnál segítséget a rászorulóknak. Az adókat a vállalkozásoknak adnád. Akkor egyáltalán kinek termelnének a vállalkozók, egymásnak, vagy exportra? Szerintem inkább a vállalkozásokat a bürokrácia csökkentésével, a munkára rakódó terhekkel lehetne fellendíteni. Vállalkoznának itt sokan ha lenne fizetőképes kereslet.

2012. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
Bocs, a munkára rakódó terhek csökkentésével.
2012. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
István, te kevered a fizikai munkát a betanított robot munkával.
2012. febr. 12. 20:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!