Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is kellene "jól megélni"...

Miért is kellene "jól megélni" 47 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Hiszen ez csak egy átmeneti segély, a korábbi 22 ezer forintból jól lehetett élni? Elhiszem, hogy nincs a családoknak tartalékaik (ez vajon ki hibája?!), de ezt nem arra tervezték, hogy élete túlnyomó részét 47 ezer forintból tengesse. Egy LMP-s képviselő arra a számításra jutott, hogyha nem jár el színházba, nem vesz új ruhákat ,és könyveket olvas akkor kijön a megélhetés 47 ezerből.

Mit gondoltok miért kellene BÁRKINEK IS a szórakozását az államnak fizetnie?


2012. febr. 10. 19:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező,te meg tudsz élni 47 ezer ft-ból? Én egyedül meg tudtam élni míg tanultam és albérletbe laktam,a lakótársaim segítettek fizetni a rezsit.Most dolgozok 67 ezer ft-ért,én nem panaszkodok,de így gyereket nem tudok vállalni.Egy családnak akkor is képtelenség 47 ezer ft-ból megélni.
2012. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
23%
igaz, 47 ezerből könnyen megél EGY ember, na de mi van azokkal akiknek egy egész családot kell eltartani ennyi pénzből?
2012. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
Egyébként most megint 22 ezer. Visszacsökkentették. Gondolom, erről sem hallottál.
2012. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:
Nem, nem hallottam. Akkor viszont aktuális. Ha nem lenne Fidesz kormány a szocikkal még közmunka se lenne, 22 ezerből jobban meg lehet élni?
2012. febr. 10. 20:23
 15/62 A kérdező kommentje:

"igaz, 47 ezerből könnyen megél EGY ember, na de mi van azokkal akiknek egy egész családot kell eltartani ennyi pénzből?"


Nem kell. Ugyan is akkor ott van még a családi pótlék is, valamint a gyed ha nem nagy a gyerek.

2012. febr. 10. 20:25
 16/62 anonim ***** válasza:
És ha már nagy a gyerek? Nem csak pici korába kell ám eltartani.Van gyereked?Tudod mennyi az iskoláztatása,öltöztetése,etetése? Főleg,ha nem is egy gyereked van!
2012. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
17%
Egyet értek a kérdezővel. 47 ezer akárhogy is nézzük több az eddigi segélynél, még ha fejre álltok akkor is. Mondjuk Matolcsy kijelentése tényleg eléggé paraszt volt, de attól még 47 ezerből el lehet éldegélni. Ne feledjétek: ez átmenetinek van szánva. Nem 30 évig kell ennyiből élni, hanem amíg nem találsz munkát. Aki meg azt mondja, hogy ebből egyáltalán nem lehet megélni, azoknak meg üzenem, hogy akkor eddig hogy a fenébe ment ez százezreknek fele ennyiből?
2012. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
26%
A kérdezőnek teljesen igaza van, kitűnően érvel is mellette, viszont szélmalomharcot folytat azokkal, akik még nemrég azon fröcsögtek (megjegyzem, többnyire okkal), hogy az ő adójukból finanszírozzák a sok ingyenélő segélyét. Most, hogy dupláját kapják, de valamit tenni is kell érte cserébe, azon "aggódnak", hogy szegények hogy éljenek meg belőle.
2012. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:

Szerinted kedves kérdező mennyi megtakarításnak kellene lennie a családoknak ?

Szerintem minimum 10 millió

2012. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
65%

Akkor most gondoljunk az egyedül élőkre is. Ha vki kapja a 47-et, és abból indulok ki h nekem minimum 40et kell kifizetnem havonta a lakásra, mert annyiból jön ki a számlák feladása, akkor marad a jóembernek 7 ezre 1 hónapra kajára? És akkor nem beszéltem arról mi lesz ha beteg lesz és netán gyógyszer kell, vagy csak otthon elromlik vmi, amihez szerelő kell. Nem mindenki családos...

A kérdező pedig ne csak egyes pártokat szidjon, mert lerí h fidesz mániás, lefogadom a szimpátia tüntetésen az első sorban csápolt, és naponta 5x imádkozik Viktorkához. A fidesz is nagyban hozzájárult eddig is, és ez után is hozzá fog, h szar legyen ez az ország. Hol van az a bizonyos munkahely teremtés ami a kampány volt? Előbb megszüntet 200 ezret, h utána létrehozzon 100at? Erre bárki képes lenne..

2012. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!