Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is kellene "jól megélni"...

Miért is kellene "jól megélni" 47 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Hiszen ez csak egy átmeneti segély, a korábbi 22 ezer forintból jól lehetett élni? Elhiszem, hogy nincs a családoknak tartalékaik (ez vajon ki hibája?!), de ezt nem arra tervezték, hogy élete túlnyomó részét 47 ezer forintból tengesse. Egy LMP-s képviselő arra a számításra jutott, hogyha nem jár el színházba, nem vesz új ruhákat ,és könyveket olvas akkor kijön a megélhetés 47 ezerből.

Mit gondoltok miért kellene BÁRKINEK IS a szórakozását az államnak fizetnie?


2012. febr. 10. 19:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:

" állami gondozás, onnan való kihozatal"


Igen, ilyen van, de a gyermekeket nem lehet akármilyen körülmények között tartani! Ellenőrzik! Tudom, mert a munkatársam is végigjárta ezt a procedúrát és max 3 gyereket lehet kihozni. Akármilyen beteg vagy sérült gyereket hozol ki, akkor sem kapsz 690.000 Ft-ot! Ez kamu!

2012. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kamu, ráadásul nem lehet csak úgy hipp hopp gyereket örökbefogadni
2012. febr. 10. 22:26
 33/62 anonim ***** válasza:
88%

"Igen, az."

-És ugyan miért?! Azért, mert a gyerekemet normális körülmények között akarom nevelni?! Vagy mert inkább a gyerekemmel foglalkozok, játszok tanulás helyett?!

"Miért fizessen neked bárki többet egy olyan munkáért amit bárki el tud végezni?"

-Nekem nem kell többet fizetni, ugyanis én itthon vagyok szerencsére a lányommal, így én nem tartok el egy ingyenélőt sem! Fizessenek annak többet aki megérdemli! Aki kemény fizikai munkát végez napi 10-12 órában, vagy aki szalag mellett dolgoznak. Ha ők nem lennének, ti sem ülnétek a gép előtt billentyűket nyomogatva. Az a baj, hogy akik eddig sz@rul éltek, most még rosszabbul fognak. Ezt kéne megérteni!

"Issmer valaki valami netes munkát ami nem kamu? És te mihez értesz ami nem kamu?"

- Ahhoz, hogy én mihez értek, Neked éppen semmi közöd! Van szakmám(nem is rossz), annak pedig külön örülök, hogy te ilyen veszett jól keresel, és nem látsz bele abba, ami az alacsony jövedelműeket sújtja.

2012. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
Jah, és ez természetesen a kérdezőre is vonatkozik.
2012. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
87%
Milyen jogon mertek ti ilyen hangnemben írni a fizikai dolgozókról? Kinek képzelitek magatokat? Akik mellesleg Nyugat-Európában jóval többet keresnek, mint 140000, de ti még ennyit is sajnáltok tőlük.
2012. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
Ez nem örökbefogadás, kedves kérdező! Hanem a saját gyerekét beadja, és onnan kihozza a rokon... Ja, és nem kamu! Vagy szerinted, mikor kirakja eléd a pultra a köteg tízezrest, vagy előtted nagyzol vele, hogy mennyit kapott, esetleg a postás mondja, hogy mennyit vesznek fel minden hónapban, az kamu?
2012. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:

"Fizessenek annak többet aki megérdemli! Aki kemény fizikai munkát végez napi 10-12 órában, vagy aki szalag mellett dolgoznak. Ha ők nem lennének, ti sem ülnétek a gép előtt billentyűket nyomogatva."


De szerencsére vannak, és tizenkettő belőlük egy tucat. Ha odamegy a főnökhöz és fizetésemelést kér, vagy felmond mit választ a főnök? És ugyan ez a szituáció az osztályvezető mérnöknél?

2012. febr. 10. 22:35
 38/62 anonim ***** válasza:

"Kedves 64 %-os! Igazán vérlázító az a gyalázatos, embertelen hozzáállás, amivel az elitista, fensőbbséges, nagyképű dumáidat lököd. Benned, b*szki, egy szikrányi szociális érzék nincsen."


Én realista vagyok! 3 műszakban dolgoztam több évig, a magam példájából látom azt, hogy igenis aki akar, küzd, tanul, az viheti valamire! Csak sokan meg sem próbálják jobbá tenni életüket! Én is maradhattam volna gyári munkás és kereshettem volna filléreket, de tudtam változtatni!

2012. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
Kérdező, te direkt provokálsz, vagy tényleg ilyen embertelen ..... (vérmérséklet szerint behelyettesíthető) vagy? Gondolom, a mérnök sem pótolhatatlan. Még a te szent személyed sem. Neked csak kívánhatja az ember, hogy rakjanak ki az utcára az állásodból (bár téged valószínűleg tényleg apuci tarthat el), aztán kíváncsi lennék, mit csinálnál.
2012. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
Mérnökből is van annyi, hogy csak na! De Te biztos maga vagy a megtestesült Tökéletesség, a Pótolhatatlan... :) Hidd csak el, aztán majd koppansz. Én boldog vagyok így is, van szerető férjem, szép, egészséges gyerekem, házam, autóm... De neked az legyen a legnagyobb boldogság az életedben, hogy van jól fizető állásod. Pénzen sem lehet mindent megvenni, ezt ne feledd!
2012. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!