Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is kellene "jól megélni"...

Miért is kellene "jól megélni" 47 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Hiszen ez csak egy átmeneti segély, a korábbi 22 ezer forintból jól lehetett élni? Elhiszem, hogy nincs a családoknak tartalékaik (ez vajon ki hibája?!), de ezt nem arra tervezték, hogy élete túlnyomó részét 47 ezer forintból tengesse. Egy LMP-s képviselő arra a számításra jutott, hogyha nem jár el színházba, nem vesz új ruhákat ,és könyveket olvas akkor kijön a megélhetés 47 ezerből.

Mit gondoltok miért kellene BÁRKINEK IS a szórakozását az államnak fizetnie?


2012. febr. 10. 19:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
76%
Ha lennének munkahelyek, nem kéne a segély... Éljenek ők 47 ezerből. Könnyű úgy magyarázni, hogy megvan mindenük!!! Emelnek az árakon, de a fizetéseket, egyebeket miért nem emelik?! Szüljön az ember gyereket, de mire?! Miből tartsa el? Pedig először a kis emberek életszínvonalán kéne javítani, mert így max éhen halnak, hajléktalanok lesznek. "Ha a paraszt nem sz@rik, az úr nem eszik!"
2012. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Munkahely van! Csak szakmát tanulni lusta mindenki. Profession.hu allas.hu szerinted ezek miből élnek? hogy nincs állás?
2012. febr. 10. 21:46
 23/62 anonim ***** válasza:
...Nem a segélyeket kéne osztogatni ... Bocsi
2012. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:

"Munkahely van! Csak szakmát tanulni lusta mindenki. Profession.hu allas.hu szerinted ezek miből élnek? hogy nincs állás?"


Ez így van!


Én magam is egy gyárban dolgoztam 3 műszakban, de nem elégettem meg ennyivel, elvégeztem egy egyetemet levelezőn, és ott tudtam hagyni a céget, és végre olyan helyen dolgozok, ahol normális bért kapok! A siker titka nem a nyafogás, másokra mutogatás, ellenségkeresés, hanem a tanulás. Jelenleg a második diplomámat csinálom, mert sosem lehet tudni, mit hoz a jövő. (A diplomások között is van munkanélküliség, de szakmával/diplomával és nyelv vagy nyelvek tudásával még mindig előbb van esélyed a munkára, mint ha nem értesz semmihez! ) Ha nem fektetsz a jövődbe, akkor ne akarj jól élni!

2012. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:

Ha annyira érdekel, akkor elárulom, hogy kereskedelmi végzettségem van. De ha szerinted ez haszontalan...

Ja, és azt is megsúgom, hogy 1,5 évig nem a valagam meresztetem otthon, hanem alkalmilag dolgoztam egy cigifüstös kocsmában, ahol azzal fenyegettek, hogy elvágják a torkom, megerőszakolnak, a férjemet hívták ki verekedni mert kiállt mellettem... Ezért kell őket pénzelni, mondd? Vagy azért, hogy segélyosztás után (690000ft) az apuka egy fél óra alatt 190000 ft-ot játék gépezzen el?!

2012. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:

Sógornőm a diplomájával keres minimálbérnél kicsit többet...

Én sajna nem tudok egyetemet végezni, nem is akarok. Fel szeretném nevelni a lányomat, normális munkahelyet találni. Ennyi. Vagy ez akkora elvárás?!

2012. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:

"segélyosztás után (690000ft) "


Milyen 690.000 Ft-ról beszélsz? Ennyi segélyt senki sem kaphat! Van határ! Amelyik cigány meg ennyi pénzt költ el, az nem a segélyből költi el, hanem más forrása van neki.(uzsora, kur*a futtatás)

2012. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy annyit kapnak! Olyan embertől tudom, aki 100%-ig tisztában van ezzel! Hogy is lehet? Valaki említett olyat, hogy állami gondozás, onnan való kihozatal. Erre ők pénzt kapnak... Ja, nem uzsorások, nem is foglalkoznak prostitúcióval.
2012. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
39%

"Ennyi. Vagy ez akkora elvárás?!"


Nem akkora elvárás, de ha valóban meg akarsz élni, akkor tanulj! Ez a véleményem! Aki pedig diplomával keres minimálbér közelében annak megvan a miértje! Normális szakot kell választani és akkor lesz normális állásod! Sokak a nyavalygók közül nem is értem mire fel akartok magas bért? A semmit nem lehet megfizetni! A legjobb az amikor szalagmunkások 140.000 ft körüli fizetést szeretnének! Mire fel? Mit tettek le az asztalra? Az ilyen szalagmunka jellegű melók esetén nem éri meg a kínai béreknél többet kifizetni!(Mellesleg a legtöbb betanított munka olyan egyszerű, hogy egy majom is képes megcsinálni pár óra gyakorlás után! Erre fizessünk százezreket? Hát nem!)

2012. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

De különben mindegy mit hiszel, ha úgy jobbat alszol, hidd azt hogy hazudok. Nem számít! :)

További szép estét, jó "vitázást" !

2012. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!