Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A végtörlesztés miatt növekedn...

A végtörlesztés miatt növekedni fog a hajléktalan családok száma?

Figyelt kérdés
Ismerősömék végső elkeseredésükben eladták a lakásukat.Most keresnek albérletet,aminek a havi összege majdnem üti a törlesztőt.Most még van melóhelyük,de ez ugye ma kétséges.Mi lesz ezekkel a családokkal? Se lakás,se albérlet,talán állás sem.Jó ötlet volt eladni a lakást csak,hogy megszabaduljanak a hiteltől?Szerintem nem.
2012. jan. 29. 13:23
1 2 3
 11/22 tetro ***** válasza:
0%

Sajnos ez a hitelre jobb lakást venni, mint az albérlet, mert egyszer a tiéd lesz, teljes tévedés.

Jelenleg 16% a lakás hitel kamata. Ha veszel tíz millióért egy lakást (számoljuk az egyszerűség kedvéért önerő nélkül, mert az az albérletben sincs), akkor a havi kamat, amit törlesztened kell 130ezer Forint! Viszont ezt a lakást ki tudnád bérelni havi 50ezerért, és a maradék 80ezret félre tudod tenni.

Persze a törlesztőd nem 130e lenne, hanem 150, hogy csökkenjen a tőke is. Havi 20ezerrel csökkenne a tőkéd az elejében. Ha albérletben vagy, akkor viszont 100ezret tudnál félretenni havonta. Na szerintetek kinek lesz hamarabb saját lakása, annak aki részletre veszi, vagy aki albérletben lakik?

2012. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát igen, fiktív törlesztőrészletekkel úgy számolsz, ahogy akarsz.

De néhány évvel ezelőtt egy lakást 40-50eFt között tudtál bérelni, függően a helyétől. 20-25 évre a hitelek törlesztőrészlete is kb ennyi volt (deviza alapúról beszélek). Innen nagyon sok családnak egyértelműen jött a párhuzam, rengeteg ilyet ismerek, de sztem te is. Más kérdés, hogy hol van a hiba a gondolatmenetben.

2012. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 tetro ***** válasza:

Nana... Azért itt valahol nagyon elcsúszik a dolog. Pár éve amikor felvették a hiteleket, csak a hülye nem tudta, hogy a törlesztőrészlet emelkedni fog. Ráadásul nem vehették fel lakásra a teljes tőke részt.

Ergo.

Felvettél 5milliót a 10milliós lakásra, és elkezdtél fizetni havi 50ezret, amivel majd egyszer a tiéd lesz a lakás. Valószínűleg 30 év múlva, mert az 50ezres törlesztődben kb 5ezer volt amit a tőkére fizettél.

Ugyanakkor egy ilyen lakás bérleti díja pár éve nem volt drágább 45ezernél. Ergo az 5ezret akkor is félre tudtad volna tenni, árfolyam kockázat nélkül! Ráadásul maradt volna 5millió a számládon kamatozni. Szóval akárhogy is számoljuk, ez pár éve is elég rossz döntés volt.

2012. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Namost akkor:

"sokan abból a megfontolásból vettek fel hitelt, mivel úgy voltak vele, hogy ha már fizetek, inkább fizessem a sajátomat, mint valakinek egy albérletért ugyanannyit. Ez is egy vélemény."

1. Nem tudom mivel vitatkozol, mivel sztem sehol nem írtam, hogy jó döntés volt.

2. A tőkerész és kamat aránya minden egyes konstrukciónál más.

3. Ha nem rögzített részletre veszed fel, akkor nem nő a futamidő.

4. Aki félre akar tenni, az nem számolgatja, hogy mennyi lenne, ha albérletet fizetnék, ezért még 5000-t félreteszek (egyébként ha az inflációt nem is veszed figyelembe, havi 5000Ft félretételével 1000 hónap alatt gyűlne össze 5M Ft, az pedig 83 év...)

5. A vitát befejeztem, Köszönöm.

2012. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 tetro ***** válasza:

Ez nem vita. Te hülyeséget beszélsz, én meg matematikai összefüggéseket sorolok :D Vitatkozni úgy tud két ember, ha van egy alapvető közös tudáskészletük.

Sajnos ha valaki nem számolgat, mielőtt ekkora hitelt vesz fel, arról azt kell gondolnom, hogy egyszerűen nem normális. Az hogy a hitelkonstrukciók mindenhol változóak, mégis honnan szeded? Nyilvánosak a kamat szintek. Láttad mostanában hol állnak a lakás kamatok? Láttad öt éve, hogy az elemzők szerint hova saccolták a frank árfolyamát mostanra? Az egyszerű matek. Magyarországon van egy szocializmusból visszamaradt attitűd, hogy csak a saját lakás a lakás. Akkor is, ha igazából nem is saját, és végül kétszer annyiba kerül, mint egy albérlet. Lehet ezzel vitatkozni, de ez nem hit kérdése, egyszerűen matek.

2012. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én albérletben lakom, nincs szükségem saját lakásra, sokak cikinek tartják, pont ez a vesztük!
2012. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 tetro ***** válasza:

Csak hogy értsd. Konkrét példán keresztül.

Én lakást akarok venni egyszer. Van most 5millió forintom. Erre van olyan bank amelyik adna hitelt jelenleg. 20évre, a havi törlesztőm 140ezer Forint lenne (15%-os kamat).

Ezt a 140ezre ki tudnám fizetni. Tudom magamról biztosan, ezért mernék hitelt is felvenni. De nem veszek, hanem ugyanolyan lakásban lakom, amelyiket vennék, havi 80ezerért, és havi 60at félreteszek.

A hetedik év végére a havi félre tett pénzem (15%-os kamattal számolva) 8.900.000-t fog érni. a meglévő 5 millióm pedig 13.300.000-t. A jelenlegi középtávú lakáspiaci előrejelzések alapján egy most 15 milliós lakás 7 év múlva körülbelül 18-19 milliót fog érni. Ergo vehetek egy lakást 7 évnyi spórolás után és marad 4millióm, havi annyiból amit amúgy 20 évig kellett volna fizetnem törlesztőre. És mindezt kockázat nélkül, mert ha valamikor beütne a crack, akkor nem utcára kerülök, mert a bank elárverezte a lakást és semmi sem maradt, hanem ott van több millió forintom megtakarítva.

2012. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, hogy hitelt vettek fel hanem, hogy egyoldali szerződés volt a bank felől. Mindenki szeretne saját lakást magának, nem kell őket elítélni azért mert megbíztak a bankban, és lakást vettek! Elvégre nem a jétékgépbe dobták be. Nem mindenki közgazdász! Elmondom nektek, hogy az emberek a bankok számára csak egy statisztikai adat, őket nem érdekli, hogy 2 éves gyerekkel fogsz megpusztulni az út szélén. Ha kell elveszi és tönkreteszi az életed! Üdv a Kapitalizmusban!
2012. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

13.36-nak

"Hogy a fenébe tudtak így eladósodni?"Mint írtam 46-ról 98-ra emelkedett a törlesztő részlet,és ez havonta csak emelkedik folyamatosan.Igen dolgoznak,csak még van egy gyerekük,van rezsijük,és valamit zabálni is kell(ene)feltéve ha marad.De mivel egyre kevesebb marad,és még mindíg van 18 év törlesztés,így a lakás már nem ért annyit amennyit a bank ennyi idő alatt elvenne.Ebben a felállásban az albérlet kevesebbe kerül.

2012. jan. 29. 19:34
 20/22 anonim ***** válasza:
Sajnos a végtörlesztéssel azok jártak jól, akik befektetésként vettek + házat és hitelre, ha már van ilyen. Aki a családjának akart otthont teremteni, és becsületesen dolgozik, (ha dolgozik, mert még van munkahelye)az szívta most meg.
2012. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!