Mi a különbség a korábbi végtörlesztés, és a mostani, rögzitett árfolyamon való törlesztés között, és miért éri ez meg jobban az adósoknak?
Sztem kevered, csak 1 rögzített árfolyamú végtörlesztés van. korábban volt egy rögzített árfolyamú részletfizetési kedvezmény, ahol úgy fizeted tovább a törlesztőrészletet, mintha 180Ft lenne a Frank és az aktuális árfolyam és a 180 Ft közötti különbséget egy külön számlán (gyűjtőszámla) számontartják, mint folyamatosan növekvő tartozást és ha jól emlékszem 2014-től el kell kezdeni visszafizetni ezt is, ráadásul onnantól nem él a 180Ft-on számolt törlesztőrészlet, az akkori árfolyamon kell folytatni.
A 2011 szeptemberben indult és 2012 febr végén lezáruló végtörlesztés viszont egyezeri alkalom arra, hogy aki tudja, kifizesse a teljes fennálló CHF tartozását 180Ft-os árfolyamon átszámolva kp-ból és/vagy Ft hitelből. Ez azzal jár, hogy az eredeti hitel megszűnik és új Ft hitel lesz belőle. pl most 1000 CHF a tartozásod, simán kifizetve 250000Ft-ot kéne fizetned, hogy megszűnjön,
de ha rögz. árf. végtörlesztéssel fizeted, akkor 180000Ft-ért zárhatod le, vagy ilyen értékben kell Ft hitelt felvennned helyette, aminek még akkor is kisebb a törlesztőrészlete jó eséllyel, ha magasabb a Ft kamat, mint a CHF kamat.
Hamarosan lesz egy újabb konstrukció, ami szintén árfolyamrögzítés lesz 180Ft-on, és a gyűjtőszámlán gyűlő árfolyamkülönbözet összeg (vagy csak a kamtrész?) egy részét kell csak megfizetni, mert a bank ésaz állam átvállalja a maradék buktát. Ez sokkal jobb mint az első verzió, de a végtörlesztésnél nem jobb, csak a bankok szerint :).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!