Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A végtörlesztés miatt növekedn...

A végtörlesztés miatt növekedni fog a hajléktalan családok száma?

Figyelt kérdés
Ismerősömék végső elkeseredésükben eladták a lakásukat.Most keresnek albérletet,aminek a havi összege majdnem üti a törlesztőt.Most még van melóhelyük,de ez ugye ma kétséges.Mi lesz ezekkel a családokkal? Se lakás,se albérlet,talán állás sem.Jó ötlet volt eladni a lakást csak,hogy megszabaduljanak a hiteltől?Szerintem nem.
2012. jan. 29. 13:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Mi köze ennek a végtörlesztéshez?

Az eladott lakás árából nem tudnak venni egy kisebbet?

2012. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szerinted hogy tudnának? Amennyiért eladták a lakást,nem sokkal kevesebbet fog a bank holnap leemelni.Nagyjából 1 m marad.
2012. jan. 29. 13:40
 3/22 tetro ***** válasza:
92%
Akkor az ismerősödéknek eddig sem volt lakása, csak a banktól bérelték. Amúgy nem tudom mennyi lehetett a törlesztő, de az albérlet ára kb a féle mint a hitel törlesztés. Ha azt gondolták, hogy azt tudják fizetni, akkor az albérlet nem okozhat gondot.
2012. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

"Mi lesz ezekkel a családokkal? "


Lehet hogy le leszek pontozva, de azért leírom a válaszom! Nem érdekelnek! Ők vettek fel hitelt, pedig ez senkinek sem kötelező! A baj az, hogy sokan cikinek tartják az albérletet, ezért belementek a lakás és autóhitelbe, sokszor önerő nélkül! Sokaknak az nem jut el a tudatukig, hogy ez már nem a szocializmus, amikor mindenkinek jár lakás! Alacsony keresettel ne akarj saját lakásban lakni! A magyarnál gazdagabb, fejlettebb országokban a saját lakások aránya alig 30-35%! Nálunk a saját lakás aránya közel 95%! A mindenáron saját lakáshoz való ragaszkodás okozza legtöbb ember vesztét! Én nekem is kellene lakás, de amíg nem tudom megteremteni magamnak hitel nélkül vagy minimális hitellel, addig biztos hogy nem veszek sajátot!

2012. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

De miért adták el???

Nem volt kötelező végtörleszteni. (Meg szerintem túl bölcs se, de ez más kérdés.) Azonkívül egy csomó bank csinálta, hogy átváltotta a hitelt Ft alapúra (persze rosszabb kondíciókkal.). Tehát a lakás megmaradt. Most hallok először ilyet, hogy valaki emiatt ment albérletbe...

Ezeknek a családok nagyon rossz helyzetbe fognak kerülni...

2012. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem hitelre vett lakás volt.A törlesztő 46-ról mostanra 98-ra emelkedett.
2012. jan. 29. 13:47
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, bölcsebb lett volna átváltani inkább, de az albérlet sem lesz kevesebb, sőt. És annak soha nem lesz vége...

Egyik előzőnek: sokan abból a megfontolásból vettek fel hitelt, mivel úgy voltak vele, hogy ha már fizetek, inkább fizessem a sajátomat, mint valakinek egy albérletért ugyanannyit. Ez is egy vélemény.

2012. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem hitelre vett lakás volt-akkor hogy a fenébe tudtak így eladósodni??? Ezt sosem fogom megérteni, hogy ha valaki saját lakásban laki,dolgozik,ahogy hogy tud így elúszni????
2012. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Ismerősömék végső elkeseredésükben eladták a lakásukat.Most keresnek albérletet,aminek a havi összege majdnem üti a törlesztőt"


Akkor nekik nem érte meg végtörleszteni...


"Mi lesz ezekkel a családokkal?"


Szülők esetleg? Jabocs... Az önállóság és a büszkeség sok esetben nem engedi.

2012. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Jelzáloghitelre vettek valamit (kocsit, másik lakást részét, adósságrendezés, tragédia fedezete, lényegtelen), pont abban az időszakban, amikor a frank árfolyama a béka segge alatt volt (150 Ft körül). Az árfolyam miatt a törlesztő most kb duplája. Tipikusan rossz időben rossz helyen.
2012. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!