Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországot miért nem az...

Magyarországot miért nem az Árpád ház leszármazottai kormányozzák?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 18:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
87%

"az oldal üzemeltetői döntik el milyen magatartási szabályokat kell betartanod a kérdés feltevésben és a válaszolásban. Szóval érvényes."


De mivel ők sem jogszerűen kerültek hatalomra ezért a törvényeik is érvénytelenek."


Mivel regisztrációkor elfogadtad a szabályzatot, ha a "íratlan történelmi szíriuszsámánokra" nem is érvényes, de rád igen, mivel elfogadtad.

2012. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 A kérdező kommentje:

" Ha a népnek nincs joga dönteni a sorsa felett, akkor Hunyadi Mátyás illegitim király volt, mert nem volt Árpád-házi?"


Őszintén szólva Mátyás felmenőiről nincs infóm, de te magad írtad, hogy nem Árpád-házi, tehát igen.

2012. jan. 18. 19:22
 33/75 A kérdező kommentje:

"Had fortyogjon magában a kérdező, hátha kinyit egy törikönyvet hogy utána olvasson "


Minek olvasnék? Fejből is tudom, hogy leányágon folytatódott az öröklés.

2012. jan. 18. 19:24
 34/75 A kérdező kommentje:

"Mivel regisztrációkor elfogadtad a szabályzatot, ha a "íratlan történelmi szíriuszsámánokra" nem is érvényes, de rád igen, mivel elfogadtad."


Semmit sem fogadtam el, mivel nem Árpád vérei hozták ezt a törvényt.

2012. jan. 18. 19:29
 35/75 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Én leírtam neked már korábban, csak már eltűnt a kérdés.

Anonymusra ne alapozz. Másrészt pedig, szerinted minden helyes amit Árpád-házi király tesz, akkor fogadd el azt is, hogy a dinasztia uralkodásának a végére nagyjából megszilárdult az öröklési rend: a fiágon történő öröklés. Ezek szerinte III. András halála után (de lehet már korábban) más uralkodójelölt után kellett nézni. És hogy tudd, I. Károly, és Vencel is leányágon Árpád-házi leszármazottak voltak. Károly IV. Béla dédunokája, Vencel pedig ükunokája. És ha tovább folytatjuk a sort, mert Lajos után lánya I. Mária került hatalomra, akit pedig Luxemburgi Zsigmond vett el. És ha tudni akarod, a Habsburgok szintén rendelkeztek egy kis Árpád vérrel, de Mátyás pl. nem.

Egyébként pedig ha valami csoda folytán előkerítenél egy fiági Árpád házi leszármazottat, akkor sem ő lenne a trónörökös, hanem a Habsburg-Lotharingiai dinasztia.

2012. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, meg tudsz nevezni valakit, aki 100%-osan biztosan Álmos leszármazottja?
2012. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
84%

ugye szokták úgy emlegetni, hogy Árpád apánk (pl kárpátia együttes egyik száma) vagyis ha az apánk akkor mi magyarok a leszármazottjai vagyunk így Árpád leszármazottjai kormányoznak


tudom h hülyeség amit leírtam de hátha kielégíti a kérdezőt és elmegy aludni egyet

2012. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 A kérdező kommentje:
62 es épp azt keresem, ezért bolygatom a leányágat. De az Anjou, Habsburg, Jagelló háziaknál már nem jön le teljesen egyértelműen, hogy ki milyen rokoni kapcsolatban állt Árpádékkal.
2012. jan. 18. 20:32
 39/75 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves 53as az előzőekben nem sikerült elolvasnom a hozzászólásod. Most bepótoltam. És örülök, hogy végre a sok kötözködő után már vannak akik érdemben szólnak a témához, és valóban hasznos információkat osztanak meg. :)
2012. jan. 18. 20:37
 40/75 anonim ***** válasza:
42%
Nincs is ilyen törvény, hogy csak Árpád házi leszármazott uralkodhat.
2012. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!