Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Plágium Schmidt Pál doktori...

Plágium Schmidt Pál doktori diplomamunkája?

Figyelt kérdés
Szerinted le kellene mondania ?
2012. jan. 16. 19:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
Eszembe jutott, hogy ezekről az évtizedekről, ezekről a politikusnak csúfolt emberekről, egyszer írni fognak a történelem könyvek.
2012. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%
Nem unjátok a hülyeségeteket???
2012. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A helyesírást annyiban megvédeném, hogy nekünk nagyon könnyű dolgunk van már a szövegszerkesztők révén, de régen az írógépen pötyögtek, amit vagy a fehér pamaccsal lehetett kijavítani, vagy gépelni az egészet újra. Mindenki vét hibákat figyelmetlenségből, vagy annyira bele van merülve, hogy csak ír. Én pl. nem tudok vakon írni.

Hozzáteszem nem tudom pontosan mikor írta (talán 92?). Akkoriban még elég elterjedt volt az írógép. A helyesírási hibákat talán ezért nem vették annyira komolyan. Nálunk pl. 20 hibánál visszadobják a szakdogát.

Szerintem nem mertek volna megkockáztatni egy ekkora hadjáratot, ha nem lenne igaz, szóval valószínűleg plágium volt. Számomra az a nem mindegy, hogy mekkora része. Ha egy bekezdés, az nem halálos bűn, de hogy szinte az egész...! Mivel engem hidegen hagy a politika, csak azt tudom mondani, hogy a jelenlegi helyzetben foglalkozhatnának sokkal fontosabb dolgokkal is. Nem hinném, hogy az én életemen javítana, ha lemondana, vagy meghurcolnák.

Kenyeret a népnek!!

2012. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Előző! A helyesírását ne védd meg, a mai szövegszerkesztős világban is hemzsegnek a munkái tőle. A kézzel írott dolgairól ne is beszéljünk. Nem tud helyesen írni, ez a helyzet. A plágium ügy meg azért nem mindegy, ahogy arra mostani doktoranduszok hívták fel a figyelmet, hogy ezzel nemzetközi szinten a többi magyar kutatás hitelességét is megkérdőjelezi.
2012. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
nem tudom, de sztm, ha nem ő lenne a k. elnök, a kutyát nem érdekelné, h doktorizott. ez megint parasztvakítás, elvonni a figyelmet a lényeges dolgokról. euro, benzinár, csődközel, elbocsátások, imf...stb.
2012. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Andizsuzsi ***** válasza:

nem tudom, de sztm, ha nem ő lenne a k. elnök, a kutyát nem érdekelné


Ebben teljesen igazad van. De ő az. Ő vállalta, annak minden velejárójával.

2012. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
hát igen, hülye volt. ha tudta, h nem minden makulátlan az életében, lehet nem kellett vna k. elnöknek avanzsálnia. azonban azt is hozzá kell tenni, hogy egy államvizsga és doktori nemcsak a dolgozatból áll, hanem annak védéséből illetve tételek húzásából, melyekről szóban számot kell adni. illetve rakjunk még hozzá 2-3 év vizsgázást is, hogy egyáltalán valaki eljusson odáig. 30-40 vizsgát azért nem lehet plagizálással letenni. szóval ebből a szempontból a doktori cím elvételét túlzásnak érzem. inkább mondja azt, h hibáztam, másoltam, mert nem gondoltam bele ennek erkölcsi és jogi következményeibe, aztán mondjon le, mert egy k. elnöknek makulátlan előéletűnek kell lennie.
2012. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

bár evvel az üggyel kapcsolatban még van egy észrevételem: ha az ember valamit lefordít, akkor akármennyire jól ismer egy idegennyelvet, az anyag biztos, hogy nem lehet ugyanaz.

lehet, hogy én látom ezt rosszul?? szóval ez az ügy egy funny joke...

2012. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Andizsuzsi ***** válasza:

Vattacukor!

Ne keverd az államvizsgát a kisdoktori címmel. A diplomáját senki sem vitatja. Azt egyébként is közgazdászként kapta, nem sporttal kapcsolatos. A doktoriját meg azok előtt kellett védenie, akik amúgy is elbírálták. Kiválóra:)

2012. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nem keverem, csak azt mondom, hogy mindkét vizsgánál, ugyanúgy védeni kell. Ugyanúgy tételt húzni. De valószínű, hogy egy doktori disszertációnál kiderült plagizáció azért súlyosabb, mert elvileg 5-6 év tudományos munka kell, hogy álljon mögötte és ez csak a minimum :)Értem mit mondasz amúgy :)
2012. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!