Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Plágium Schmidt Pál doktori...

Plágium Schmidt Pál doktori diplomamunkája?

Figyelt kérdés
Szerinted le kellene mondania ?
2012. jan. 16. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

úgy néz ki, az. én ugyan nem tudom, mert nem láttam - de azt gondolom, hogy ha nem kellene mit takarnia, már rég tett volna egy bejelentést, megnyikkant volna.

ez így.. gyanús. gyanús, hogy nem áll ki a közönség elé megmondani, mi az igazság. :/


határozott véleményem nincs, hogy le kellene mondania avagy sem. azt tudom, hogy ha másoknál ez felmerült, ők lemondtak a nyomás hatására. végülis, követhetné ezt a példát. de nekem bőven elég lenne, ha megszólalna, ő maga foglalna állást az ügyben - és ha tényleg plagizált, akkor lemondana a doktori címről, előtagról stb.

2012. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Én nem mondom, hogy plágium mert nem láttam.Lehet plágium is félreértés ne essék.Ezt mi nem hiszem hogy valaha is megtudjuk mindenesetre figyeljük a híradásokat és majd kiderül talán az igazság de nem biztos hogy az igazság fog kiderülni.
2012. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam Schmitt Pál munkáját, így nem tudom 100%-osan megállapítani. Meg se tudnám állapítani, tekintve, hogy nem értek a témához, sőt franciául sem tudok.


Viszont! A jelek szerintem egyértelműen azt bizonyítják, hogy nem alaptalan a vád. Mikre gondolok például: a bírálók nyilatkozatai egyáltalán nem meggyőzőek, sőt; az elnöki hivatal gyanús csendje; maga Schmitt Pál mai röpke megjelenése, ahol nyilvánvalóan látszik, hogy volt pár álmatlan éjszakája. És a saját személyes véleményem szerint is könnyedén elképzelhető, hogy igaz a vád.


A másik oldalról viszont érdekes kérdés, hogy hogyan jut eszébe valakinek Schmitt Pál doktori disszertációja után kutatni? Ez a dolog tehát afelé dönti a mérleget, hogy szándékos lejáratásról van szó.


Összegezve tehát én azt mondom, van alapja a plágiumnak, és így tehát le kéne mondania az elnöknek. Hogy le fog-e mondani? Nyilvánvalóan nem. A kormány már elkezdte a mosdatását Szijjártó Péter felhasználásával, aki először csak kacsának, majd ma már egyenesen egy összeesküvésnek nevezte az incidenst. Nem véletlen ez: nagyon jó elnök Schmitt a kormány számára, mindent aláír gondolkodás nélkül, valóban egy élő golyóstoll. Schmitt magára vállalta (ki tudja miért, szerintem egyszerűen azért, mert rendkívűl buta ember) ezt a megalázó szerepet másfél éve, és nagyon nehéz lenne a kormánypártoknak találni egy másik valakit, aki egyrészt ugyanezt megtenné, másrészt ismerős is az országnak. Mert ugyebár nem nagyon lehet Kiss Pistát a Fidesz lista 12. helyéről államfőnek jelölni.

2012. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Mindenesetre kiváncsian várom Schmitt Pál szerdára ígért nyilatkozatát. Még az is lehet, hogy a lemondását jelenti majd be, bár szerintem nem valószínű.
2012. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Scmidt Pált nem ismerek, de plágiumügyben szóbakerült Schmitt Pál államelnök neve, így erre vonatkoztatom a kérdést.


Véleményem szerint annak kell megvédenie a dolgozatot, aki elfogadta, ha az egyetem elfogad 20 oldal idézést, szíve joga. Nekem egy 5 oldalas dolgozathoz elvárnak 20 forrást az egyetemen, ha 15-öt hivatkozom, nem fogadják el. Ha neki elfogadták a doktori munkáját úgy, hogy meghivatkozta a szerzőt, akkor ennek tudatában lehettek.

Szerintem szakmai kérdés a plágium eldöntése, de úgy gondolom, ha forrásként megjelölte a szerzőt, onnantól fogva össze kellett volna vetni a hivatkozott munkával a bírálóknak.

Bárki bármilyen munkát ír az egyetemen, és fölhasznál egy anyagot hozzá, még ha meg is hivatkozza, de kimarad egy idézőjel, a felhasznált szöveg plágiumnak minősül. Az is kérdés, hogy a kutatásba hogyan illeszkedik a plágium, maga a kutatás az-e, vagy csak van benne plagizált rész. De ennek eldöntése a bíráló dolga!

Szóval a kérdés többtényezős.

Legjobban tenné, ha a bírálóbizottsággal egyeztetve adna választ a dolgozat forrásaira.

Mindenesetre, hitelt érdemlően, nyomós érvekkel meg kell tudni védenie magát.

2012. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

Hát én nem tom, hogy "pálgimu-e" vagy sem, de bár ez lenne a legnagyobb gond Schmitt Pállal.

Engem sokkal jobban zavar, hogy egy nagy nulla, mint köztársasági elnök!

Olyan, mintha nem is lenne... :((((((((((

Ezek után igazából leszarom, hogy hogyan szerezte a doktoriját...

2012. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egy tisztességes országban a minimum lenne, hogy lemond már amikor gyanúba keverik, és hogy az állampolgárok nem azt írogatják, hogy attól még maradhat államfő, csak ne legyen doktor. Engem ne képviseljen egy szélhámos. Bár persze ez egy jel, az embereknek ennyire nincsenek erkölcseik, hogy egy ilyen ügyet elfogadhatónak tekintenek. Aztán meg csodálkozunk, hogy az állam lop, csal, hazudik...
2012. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Pardon elirtam a nevét,viszont igy nincs értelme..A Schmidt az kovács németül.Sajnos én is láttam a TV-ben ,nagyon kivolt.Én sajnálom és kettös érzelmeim vannak e témában azért is kérdeztem meg itt.De szerintem még mindig kisebb hiba ez mint egy valamikori ávós- ,ügynök-,vagy kisz funkcionáriusi tagság.Azokról a VIP ekröl nem is beszélve akikröl valamikori spicli mivoltuk kiderült.Ezek egyike se állt ki azzal ,hogy igen én mocsok besugó voltam és bocs.Viszont mindegyik mosakodott ezerrel,hogy ö soha nem irt használhatót senkiröl blablabla....Lásd Szabó István,Szepesi,Vikidál stb.spicli urak.
2012. jan. 16. 21:37
 9/20 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Én a legkevésbé sem sajnálom. Ha nem igaz, könnyen kiderithető, kéri az egyetemet, hogy vizsgálják meg. Ha igaz, akkor lopott, hazudott, csalt - következésképpen ne legyen államfő. Ha a sportban tevékenykedne, lesz@rnám, hogy lett doktorátusa, de köztársasági elnök ne maradhasson az, akiről ilyen kiderül. Ezután a doktorálók mind plagizálhatnak mondván, ha a köztársasági elnöknek lehet, akkor másnak is?
2012. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Na igen, az államfő kvázi az állam első ember, a nép egyszemélyes megtestesítője. Nem mondom, jól testesíti meg a magyar népet a csalásaival, helyesíráshoz és egyéb dolgokhoz való viszonyával, nade azért mégis, legalább a látszatra adjunk.
2012. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!