Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt sokan...

Miért gondolják azt sokan hogy a mai rendszer fenntarthatóbb mint a múltrendszer?

Figyelt kérdés

Az hogy csak az nem válasz, histen a számok azt mutatják hogy még mindíg fennterthatóbb volt a szocializmus.



Hiszen 1970-1990 ig az egynegyedét értük el, államadósságban mint 1990-2010 ig.


Amit a múltrendszernem összeraktak az emberek cégek vállalatok formályában "ami ugye sok sok pénzbe kerűlt, azt azóta még el is privatizáltuk, anélkül hogy feltudnánk akár csak 1 Ft-t is mutatni.


A sok sok akkor épített szoc lakásról nem is beszélve, hisz azőta 1 et sem építettünk.


Akkor hogy is van ez?


2012. jan. 16. 15:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kedves 10/10 Nagyon értékelem a válaszodat, mert tényleg teljes egészéb en tartalmazza azokat a realitásokat amire a kérdező kiváncsi. Van egy kis szépséghibája a válaszodnak. Szerintem a balfék történészkormányt is kihagytad a felsorolásból, mert bizony azok is vastagon benne vannak.
2012. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

>Hiszen 1970-1990 ig az egynegyedét értük el, államadósságban mint 1990-2010 ig.

-Ez nem ilyen egyértelmű. Az államadósságot mindig a GDP-hez kell viszonyítani egyrészt. Másrészt volt egy csomó probléma, ami automatikusan államadóssággá válik, amint kinyitjuk a zárt rendszert. Ha bezárnak az eladhatatlant gyártó üzemek, becsődölnek az őket hitelező bankok, raklap pénzt kell belenyomni az újratőkésítésükbe.


Mert ugye Kádár alatt csak nehezen lehetett útlevélhez jutni, valutához annál is nehezebben és drágábban. A belpiacunk el volt zárva a fejlettebb országok előtt, tehát el lehetett adni a hazai terméket a keverőtárcsás mosógéptől a bakelit telefonkészülékig mindent. Ha maradtunk volna zárt (KGST) piac, akkor egyre fokozódott volna a lemaradásunk a fejlett országoktól.

A fő probléma a szocializmussal az, hogy nincs "szocialista embertípus". Mindenki lopta haza a szövetkezetet a maga szintjén, és újítani pedig főleg nem volt értelme. Ha nincs csőd a gyengéknek és nincs gazdagodás a sikereseknek, akkor nincs innováció sem. Csak koppintjuk a nyugati termékeket. Lényegében a dobozt építjük köré, mert a chipeket, videofejet, stb. nem tudunk gyártani.

[link]


Szóval azért gondolom, hogy a régi rendszer fenntarthatatlanabb volt, mert az önérdek és a közjó nem volt működő rendszerré összekovácsolva a szocializmusban, ahogy az jól látszott a két Németország vagy a két Korea példáján.

2012. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a kapitalizmus nem győzhet végleg! Gondolj bele, nem hagyja örökké a dolgozó munkás, hogy kizsákmányolja a tőkés, úri, bitang rend!
2012. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A kapitalizmus lényege, hogy a létező összes pénzt magukhoz veszik a szabadkőművesek.
2012. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13/%14 Teljesen egyetértek veled. A fejlődés spiráljának a csúcsáról beszélsz. A kérdésre válaszolva : A múlt élhetőbb volt - igaz meg volt az ára, de hagytak élni.
2012. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!