Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most kell kilépni az Unióból?

Most kell kilépni az Unióból?

Figyelt kérdés
[link]

2012. jan. 11. 15:34
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
54%

Ha kilépnénk valószínűleg visszafizethetnénk az eddigi támogatásokat. A vámmentesség nem vonatkozna ránk, ezért kvázi senki sem rendelne tőlünk. Szlovákia és Románia pedig sokkal erősebb módon tudná érvényesíteni ellenünk az akaratát, mivel ott állna mögöttük a fél kontinens.

Az autógyárak is inkább az unióba települnének át, valószínűleg az említett két országba.


A kint élő magyar munkavállalók jöhetnének haza(ami gondolom baromira tetszene nekik), az ő helyzetükre nincs is kidolgozva forgatókönyv.


A pozitívumok is kérdésesek:

Vajon felépülne ismét a cukorgyár? Venne tőlünk valaki cukrot? Képesek lennénk olcsón előállítani? Tényleg olyan fontos a cukorgyár?

Milyen lenne a viszonyunk a többi baráti országgal? Ha az EU bedől, miért élnénk túl egyedül, mikor a gazdaságunk ugyanúgy tőlük függene?


Nagyon sok buktatója van a kilépésnek, és ez ugye nem csupán gazdasági, hanem társadalmi kérdés is, ami még bonyolultabbá teszi.

2012. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
41%

Nem kilépni kell, hanem olyan kormányt rakni a mostani helyére, aki befelyezi végre ezt az idióta szabadságharcot és leül szépen játszani a többiekkel. Az EU köldökzsinórján lógunk a pöcegödör felett, ha elvágjuk, akkor jó nagyot csobbanunk és megfulladunk. Ugye ezzel mindenki tisztában van??

A lakosság többsége lesz@rja a szuverenitást, az viszont már jobban izgatja, hogy miből ad enni a kölykeinek.

2012. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
12%
És te úgy gondolod, hogy 80%+ feletti igen nél az az 5% bármit is számít? Ne legyél már ilyen buta légyszives, mert komolyan már szinte nekem fáj!
2012. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
16%

ma 16:12

Le lehet pontozni, de úgy is ez az igazság. :-) Ti sértegettek engem? Hogy egy taknyos vagyok? Ahhoz képest ti viselkedtek úgy. :-)

2012. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
"befelyezi" helyett természetesen befejezi.
2012. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
75%

# 22/23


Végre valaki. De majd jön mindjárt hogy hazaáruló vagy.:)

2012. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
Jójó böszme, fitymá szerintem ott az ufo észlelések témakörben egészen biztosan megértőbb fülekre találsz, halottam, hogy nagy rajongója vagy 404-nek, aki állítólag idegenekkel diskurál. Igaz ez?
2012. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
28%

ma 16:20

Nem vagyok rajongója senkinek, és nem az UFO-s meséi, hanem a letisztult világnézete miatt követem az írásait.

2012. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
böszme93, mit javasolsz, mit kellett volna csinálni? Jó komcsi módra kötelezővé tenni a szavazáson való részvételt? Tudod nem az OMM idején vagyunk, amikor mindenféle cenzushoz volt kötve a választójog, vagy nem mindenkié ért ugyanannyit, hanem a választójog általános és egyenlő. Minden 18 év feletti elmehet szavazni (kivéve akik el vannak tiltva, de ezt hagyjuk, mert marginális), aki nem megy el, mit kéne vele csinálni? Főbelőni? Az lenne a jó viszont, ha pont ez a réteg nem hivatkozna mindig arra, hogy nem volt egy választás legitim. Kinek a hibája, hogy nem mentek el, az enyém?
2012. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 asmosys ***** válasza:
62%

buszke93


Csak hogy értsd a számokat: Erre többen szavaztak mint a 2/3-os Fideszre.

Érti? Ha nem érti, legalább szégyelli? :)

2012. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!