Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a dohányosok...

Mi a véleményetek a dohányosok kirekesztéséről és gyűlöletéről?

Figyelt kérdés

Ezelőtt is pipáztak meg minden, mégse szúrta az emberek orrár. Csak most, hogy behozta az EU ezt a törvényt, azóta utálják a dohányosokat. Lassan már jobban, mint a szkinheadek a cigányokat.


Nem hiszem hogy a cigi a legfőbb probléma az országban! Nem ezzel kéne foglalkozni a kedves kormánynak. A stressz,az idegesség,a kilátástalanság, munkanélküliség sokkal nagyobb ellenség mint ez a r*hadt cigi! A tisztelt házban hány ember dohányzik? Legyen munkahely,megélhetés az embereknek! Ezzel kéne foglalkozni,nem a cigivel! Ha nem veszek cigit megszűnik még egy vagy több munkahely! Dohánygyár is bezár!


2012. jan. 9. 18:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
74%
Magyarországon a dohányzás okozta halálozás vezető halálok, és ebben elsők vagyunk az EU-n belül is. Szerintem helyes döntés volt, senki nem hal bele ha ki kell mennie cigizni. Nekem mint nem dohányzónak alanyi jogom hogy ne dohányfüstben üljek, vagy végezzem a munkám, ha felszolgáló vagyok.
2012. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Mert a falusiak nem járnak mindennap öltönyben, úgy mint a városiak.
2012. jan. 9. 19:12
 13/34 Sz1u ***** válasza:
68%

A dohányzás magánügy...addig, amíg nem sérti más érdekeit.

Márpedig nekem sokkal több jogom van tiszta levegőt szívni, mint egy dohányosnak a szenvedélyének élni. Oldja meg úgy a füstölést, hogy másnak ne ártson!


Azért nem tudom megérteni most a felháborodásukat, mert eddig ők sem értették meg a nemdohányosok érdekét. Sőt! Xarták le magasról...


Nyílvános helyeken (értsd: étterem, kocsma, diszkó...stb) viszont tényleg engedélyezhettek volna egy külön (csak dohányzásra) alkalmas hely kialakítását, mint régen a dohányzószoba volt vala.

2012. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

A dohányzás magánügy...addig, amíg nem sérti más érdekeit.

Márpedig nekem sokkal több jogom van tiszta levegőt szívni, mint egy dohányosnak a szenvedélyének élni. Oldja meg úgy a füstölést, hogy másnak ne ártson!


Azért nem tudom megérteni most a felháborodásukat, mert eddig ők sem értették meg a nemdohányosok érdekét. Sőt! Xarták le magasról...


Nem minden dohányos olyan bunkó, hogy direkt az emberek arcába fújja a füstöt.


Én régebben dohányoztam a buszmegállóban, és felfelé fújtam a füstöt a levegőbe, hogy ne szálljon senkire. Vagy külön álltam a többiektől.

De ma már sakkfiguraként ugráltatják az embereket. Ide állj-oda állj. Szerencsére ez falura nem jellemző, mint városra. Itt nemigen büntetik meg az embereket. Ha a rendőrség elé állnék és rágyújtanék, még azért sem szólnának.

2012. jan. 9. 19:19
 15/34 anonim ***** válasza:
0%

A zsidók használnak Sót! Csak valamelyik nagyokos táplálkozás szakértő kitalálta,hogy a só és a cukor,meg a tej nem egészséges. Ezért nem szabad a kisbabáknak sem sózni-cukrozni az ételét,és tejet sem ihatnak. Pedig mértékkel mindegyikre szüksége van a szervezetnek.

Azt pedig kétlem,hogy a dohányzás a vezető halálok! Statisztikával bármit be lehet bizonyítani. Egy nem rég végzett fiatal orvos ismerős szerint, a dohányzás felelős a reumáért,és minden más betegségért is.

Így butítják az embereket.

2012. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
95%

"Nem minden dohányos olyan bunkó, hogy direkt az emberek arcába fújja a füstöt."


Zárt térben nem kell ahhoz senki arcába fújni a füstöt hogy dohányfüstöt lélegezzen.

2012. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
70%

Való igaz, hogy vannak sokkal nagyobb problémák is az országban, de...

Én például olyan szinten rosszul vagyok a cigibűztől, hogy ha kettőt szippantok a füstjéből, már csillagokat látni.

Márpedig elég gyakran kerülök olyan helyzetbe (egy pubba, eddig étterembe, megállóba), hogy egyszerűen nem tudom kikerülni.

Akadt olyan helyzet is, amikor egy bagós folyamatosan rám fújta a füstöt (volt olyan, hogy direkt, olyan is, hogy véletlenül), és amikor szóltam, hogy legyen már szíves kicsit odébbállni, még én voltam a bunkó.

Szóval: engem egyáltalán nem zavar ez az intézkedés. Kettő: úgysem hiányzik az a sz*r senkinek, ilyen törvények és árak mellett legalább könnyebb lesz leszokni. Három: a bagós osztálytársaim fele átállt leszokóra, volt aki beruházott egy olcsó elektromos cigire, stb.

Nem mondom, hogy ideig-óráig nem voltak dühösek az intézkedések hallatán, de ma például két, eddig kvázi láncdohányos ismerősöm is mondta, hogy már napok óta nem cigizik, és bár nehéz, hosszú távon jobb lesz így, és több pénze marad. Ha nem emelnék a cigi árát és korlátoznák a dohányzókörzetek területét, biztos nem döntenek a leszokás mellett.

Egyébként ki mondta, hogy az egészségtelen ételek árát nem emelik? Akkor a chipsadó az mi? Én azzal is tökéletesen egyetértettem. Bár sajnos a legtöbben ugyanúgy meg fogják enni az ócska, egészségtelen kajákat továbbra is:S

Ez jó látható, amikor bemegyek egy bevásárlóközpontba: a zöldség/gyümölcsrészlegen még a légy zümmögését is meghallod, a húsos/édesség részlegen pedig még a saját hangodat sem. Tudom, hogy egyeseknek nem fog tetszeni a véleményem, amellett, hogy vannak fontosabb problémák is az országban, nekem nincs bajom a "cigitörvényekkel".

2012. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
62%
*pubban, étteremben, megállóban
2012. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%

"Azt pedig kétlem,hogy a dohányzás a vezető halálok!"


Az EU-n belül nálunk a legmagasabb ez az arány, ha nem hiszed nézz utána.

2012. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
4%
Akkor úgymézki a helyzet, hogy csak a dohányzástól halnak az emberek az EU-ban itt nálunk, hogy megtudnak nyavajogni ezek a nemdohányzók de csak most, hogy bevezették ezt a s.art addig senkinek sem volt nagy a szája most meg szidnak bennünket lealáznak mint egy férget akit el kell taposni sem a gyárak sem a kocsik nem szennyezik a környezetet csak mi dohányosok arra még egyik nemdohányzó sem felelt, hogy akkor miért nem zárják be a dohánygyárat? csak folyton sír a szájuk, hogy ilyen büdös olyan büdös, és ilyen káros olyan káros. Úgyhogy dohányosok szokjunk le a cigiről és majd hátha behoznak egy új törvényt valamiről ami káros és megint lehet rajta csámcsogni.
2012. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!