Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért őrjöng az IMF? Meddig...

Miért őrjöng az IMF? Meddig zsarolhat még?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor által elindított bankadót, Magyarországtól még 14 ország átvette. Enyhén pofára esés ezeknek a kapzsi tolvajoknak. Tekintélye, méltósága már nem sok, mint egy hisztis gyerek, úgy viselkedik.


Mikor fog már padlót végre?


2012. jan. 7. 21:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én tisztességes állampolgár vagyok és azt vallom ha felveszek egy hitelt,akkor tudom mit írok alá. De ezeket az IMF hiteleket nem a nép vette fel,én nem írtam alá semmit és több millió másik magyar sem és mégis mi nyögjük a kamatos kamatokat....Egyébként szerintem lassan vége lesz a játéknak:ha felveszi a kormány hitelt,akkor utána még több adó lesz hogy tudjanak törleszteni és éhen halunk.Ha nem veszi fel és ellenáll akkor meg becsődölünk és azért halunk éhen.
2012. jan. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az országnak költségvetési hiánya van. Többet költ, mint amennyi bevétele van, a hiányt hitelből pótolja.


Hitelt úgy vesz fel az állam, hogy állampapírokat bocsát ki, amit valaki (pl IMF, Kínai kormány, biztosítótársaságok, befektetési alapok) megvásárolnak diszkont áron.


Azért kell tárgyalni az IMFfel, mert tőle kapunk legolcsóbban hitelt. És ha felvettük illik visszafizetni.


Dönthetnénk úgy, hogy nem veszünk fel hitelt. De akkor a bevétel/kiadási oldalt kellene rendberakni (pl kisebb nyugdíjak, közalkalmazotti fizetések, kevesebb segély, magasabb adók). De mi (=a kormányunk) nem ezt választjuk, hanem újabb hitelt veszünk fel. Vagy az IMF-től (olcsón) vagy mástól (drágán).

2012. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"De akkor a bevétel/kiadási oldalt kellene rendberakni (pl kisebb nyugdíjak, közalkalmazotti fizetések, kevesebb segély, magasabb adók)."


120 milliárd megy el cigányabajgatásra, ezt speciel meg lehetne spórolni.

2012. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Na és hány milliárd megy el kormányzati autókra, politikusi fizetésekre és különböző átnevezgetésekre?

Azon is lehetne spórolni.

2012. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%
Az IMF egy bank, a hitelt pedig mi akarjuk felvenni. Az árfolyam pedig azért szabadul el, amikor orbán játssza a szabadságharcot, mert a befektetőknek megrendül a bizalmuk bennünk. Az is csoda lesz, ha az IMF ad hitelt.Egyébként meg Argentína is becsődölt, most még is fejlődik, még ha lassan is. Lehet, hogy ki kellene jelenteni, hogy nem fizetjük vissza a hiteleinket, aztán szigetelődjünk el Európától.
2012. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!