Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj hogy nem szeretem a...

Miért baj hogy nem szeretem a cigányokat és ki is mondom?

Figyelt kérdés
Körbe kellene nézni a világban!(Franciaország,Szlovákia,Kanada stb)
2009. máj. 23. 20:46
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
20%

"Bársonyszékes" = szociális munkás vagyok. Jó, ha egyáltalán székem van, amire ráüljek, nemhogy "bársony" :))

Ismerek cigányokat. Képzeld, van, hogy meg is vendégelem őket :)) Meg szokták köszönni.

Se apám, se anyám nem volt, a bársonyszék jó vicc, de sajnos nem igaz. Talán ezért értem meg őket jobban, mint te.

Viszont vagyok annyira igényes magyar ember, hogy megtanultam az anyanyelvem helyesírását, illetve, ha vitába szállok valakivel, előtte utána nézek a témának.

Pl. könyvtár. Tudod, mi az?

A másik alapvető különbség, hogy én egy büdös szóval nem sértegettem senkit, akinek ellenkező véleménye van, te viszont - aki szart se teszel a hazádért - csak mocskolódsz, és jártatod a buta szádat. Szégyellem, hogy ilyen honfitársaim vannak.

Én legalább megpróbálok javítani a helyzeten, azokkal az eszközökkel, amik a rendelkezésemre állnak.

2009. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
82%
Talán ezért értem meg őket jobban, mint te. <--- ahham persze hétköznap 6 órát vagyok velük összezárva egy gimnáziumnak nevezett börtönbe.persze hogy te joban érted őket mivel van 2 vagy 3 ismerősöd..és mit teszel érte hadd kérdezzem már meg? ha ennyire szereted őket akkor add nekik önként a telefonod meg a pénztárcád ne kelljen szegényeknek a rablásig folyamodni. nah milyen ötlet?
2009. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
90%
jah és így is rengeteg segélyt kapnak ezt kifelejtettem mondnai h az én gimimbe Ösztöndij csak a romáknak van-.-2 es átlagért kapnak 30.000 et én meg az 4,5 mért egy vállveregetést. az egyetlen dolog amivel támagtnám őket ,hogy ingyen lenne abortusz a cigányoknak.
2009. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
80%

Meg fogsz lepődni: az ingyenes abortusszal maximálisan egyetértek.

A szociális munka pedig nem arról szól, hogy odaadom neki a pénztárcámat, hanem, hogy segítek nekik abban pl., hogy önálló keresethez jussanak, ne kelljen lopniuk.

Magyarul: én közvetetten téged védelek, de ha nehéz megérteni, sajnálom...

2009. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
64%
Szégyellem, hogy ilyen honfitársaim vannak. <---védesz?
2009. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
81%

Csak munkaidőben :))

Most nem.

De nagyon átment a dolog kötekedősbe, erre meg én nem vagyok vevő. Egészséges, értelmes vitára igen.

2009. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
98%

Mert egy kalap alá vonod őket, holott akad közöttük olyan, aki különb nálam és valószínűleg nálad is. Azokat miért büntessük?? Csak azért, mert szerencsétlenek cigánynak születtek???

Rosszabb ember lennél te attól, ha egyik napról a másikra a külsőd egy cigányéra változna át? NEM.

A legtöbb cigány ..., DE NEM AZ ÖSSZES!!!!!

2009. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
86%

A Magyar Köztársaság Alkotmánya (alap törvénye) által biztosított jogod! ..éppen ezért, miért lenne baj?

”61. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra, továbbá arra, hogy a közérdekű adatokat megismerje, illetőleg terjessze”.

(szólás szabadsága)

2009. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
85%

Kiegészítés képen e témához, lábjegyzetként:

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA (lényeges, alapokat érintő módosítás dátuma: 1989. okt. 23.)

Alapvető jogok és kötelességek:

”68. § (1) A Magyar Köztársaságban élő nemzeti és etnikai kisebbségek részesei a nép hatalmának: államalkotó tényezők.

(2) A Magyar Köztársaság védelemben részesíti a nemzeti és etnikai kisebbségeket.” (lásd, jogaik!...és miért csak őket?)


Ez pedig ránk, a Magyar Köztársaságban élő, magyar dolgozókra vonatkozik:

”70/I. § Minden természetes személy, jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet köteles jövedelmi és vagyoni viszonyainak megfelelően a közterhekhez hozzájárulni.” (lásd, kötelességünk!...és miért csak nekünk?)

2009. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem baj. Ráerősít erre talán, hogy cigány vagyok (és magyar!). Ez tökugyanolyan, mint amikor valaki azt mondja, hogy utálja szlovákokat azért, mert csomószor megvernek magyarokat. Egy egész népcsoportot nem érdemes elítélni, azért, mert sok problémás (gonosztevő) tagja van. Mond azt, hogy sok cigányt nem bírsz, vagy nemtom. Ha én elkezdeném, hogy az olyan elbaszott kreténeket nem szeretem, mint te, akkor nem jutnánk sokkal előbbre. Ha úgy érzed, hogy nagy a baj a cigányokkal, ne leölni vagy kirúgni akarj minket, hanem segíteni azokon, akiken lehet (pl. gyerekek).
2009. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!