Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj hogy nem szeretem a...

Miért baj hogy nem szeretem a cigányokat és ki is mondom?

Figyelt kérdés
Körbe kellene nézni a világban!(Franciaország,Szlovákia,Kanada stb)
2009. máj. 23. 20:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
39%

Megfogadtam, hogy nem szállok be ilyen vitába, volt már éppen elég ezen a fórumon, de úgy látszik, nem bírok ellenállni...:))

Nem arról van szó, hogy szereti-e valaki a cigányokat vagy nem. Ez teljesen mindegy. A lényeg, hogy a probléma, amit okoznak, a magyar embereket is érinti, ezt a problémát pedig nem takony tizenéves gyerekek fogják mocskos szavak hangoztatásával megoldani anonim internetes oldalakon keresztül.

Egyébként ha valaki kritizál valamit, mondjon jó megoldást is - egyet sem olvastam.

A segélyezési rendszerrel egyáltalán nem vagytok tisztában. Vannak ugyan esetenként bizonyos "célzott" támogatások az olyan csoportok számára, akik hátrányos helyzetben élnek, de próbáljon valaki segélyből megélni Magyarországon...

Munkát kapnak? Nem! Te adnál nekik, ha megtehetnéd? NEM, hiszen utálod őket.

A történelem pedig igenis fontos, és a cigányok IGENIS JOGGAL haragszanak ránk! Csak nagyon röviden, ha valakit érdekel, utána nézhet:

A XIV.-XV.sz.-ig békésen vándoroltak, és egy csomó olyan mesterséget űztek (legalább 30 félét), amit a magyarok közül senki. Ezen kívül lókereskedők voltak, jól értettek a muzsikáláshoz, szórakoztatáshoz. Ekkor "új magyaroknak" hívták őket, és nem volt velük semmi baj.

"Nagyszerű" Mária Teréziánk arra kényszerítette őket, hogy telepedjenek le, lovaikat, gyerekeiket elvették tőlük!! Dolgozni nem tudtak, mások moslékára, alamizsnájára voltak ítélve, ekkor volt az "első balhéhullám" velük kapcsolatban.

A következő: A II. vh-ban rengeteg cigányt megöltek. A felszabadulás után ugye, mindent felülről mozgattak nálunk, teljes foglalkoztatottság volt, iparosítás, minden roma foglalkoztatva volt, nem volt "romakérdés", befogadtuk őket. Akinek nem fűlött a foga a munkához, börtönbe vitték, közveszélyes munkakerülésért, de a magyarokat is ugyanúgy.

A rendszerváltás után több mint 700 ezer aktív korú embernek nem volt munkája, természetesen ez a romákat érintette a legrosszabbul, hiszen azelőtt is alacsony iskolai végzettséghez kötött munkákat kaptak csak. Na, ezek után aztán sehova se kellettek.

Nyilván - mint a világon mindenben - vannak kivételek, mint ahogy az egyik kedves válaszoló is írta, és ebben a helyzetben is tud dolgozni, de azért ez ritka.

A tartós munkanélküliségnek pedig van egy nagyon csúnya következménye: a megélhetési bűnözés. De tegye szívére a kezét az, aki nem lopna, ha ő vagy a kölyke éhezne!?

Én bizony lopnék.

Igen, van velük probléma, de ismétlem, nem a gyűlölködés a megoldás. Aki megérti, megérti, aki nem, az nem.

Csak muszáj volt leírnom. Néha gondolkozni is kellene, nem fejjel menni a falnak.

Bocs, ha hosszú voltam, köszi, aki elolvasta.

2009. máj. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Nem baj,hogy hosszú voltál.Az sem,hogy nem értünk teljesen egyet.Én elfogadnám őket a kultúrájukkal együtt,ha nem lennének azok a mindennapos gazságaik.Amikor agyonverték a tanárt az mennyire volt megélhetési bűnözés?
2009. máj. 24. 09:07
 23/45 anonim válasza:
87%

Ugyanmár, nehogy még sajnáljuk "szegény" cigányokat.

Igen van olyan, akiknek nagyon rosszul meg a gyerekeikkel együtt, őket (a gyereket) én is sajnálom.

De akkor itt a kérdés: hogy ha tudja, hogy nem tudja eltartani, akkor minek szül?! Azért, hogy kapjon rá családi pótlékot meg szocpolt.

Gondolkozzunk már,hogy mit tesznek nap, mint nap.

Vegyük csak azokat, amiket a média is előtérbe hozott:

-Marian Cozma megölése

-Egy tanár megölése, mert a hülye gyerele kifutott a kocsi elé

-Tanárok megverése sorozatosan

És ezek csak azok a dolgok, amikről tudunk.

Hogy összetartók?! Meddig? Ameddig van akit meg lehet lopni. De miest valami bajba keverednek rákenik más cigányokra a bűneiket.

És aki a történelmet hozza fel: a zsidók miért nem csinálják ezt? Gondoljunk már bele, hogy velük is mit tettek. Holokaust, koncentrációs táborok. Miért? Bibliai okok miatt.

Ez volt a véleményem, lehet lepontozni, mert rasszista vagyok.

2009. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
53%

Hagyjuk már ezt a lepontozást, nehogy már ez legyen a tétje egy vitának, vagy egy véleménynyilvánításnak.... Én biztos nem pontozlak le, max. leírom, hogy miért nem értek Veled egyet.

Igazatok van sok mindenben, de nem vettétek észre, hogy a romákkal kapcsolatos negatív hírek különös hangsúlyt kapnak a médiában? Enyhén közvélemény befolyásoló jelleggel...

A magyarok ugyanúgy ölnek, gyilkolnak, épp, hogy megemlítik a híradóban (megölte a barátnőjét, megszülte a gyerekét, és otthagyta, nem sorolom - lényeg, hogy az "utált" népcsoport által elkövetett hibákra, bűmcselekményekre sokkal hamarabb "ugrunk" és ez viszont előítélet.

Gondolj bele abba egy pillanatra, hogy nem fehérnek születsz, nem kórházban szül meg az anyukád, és nem pihe-puha ágyikóban altatnak, nem kapsz napi 5-ször enni, nem mosnak rád, nincs számítógéped, nem tanítottak okos dolgokra, nem jársz iskolába, nincs rendes ruhád, nincs senki, akitől ennek az országban a kulturáját megtanulnád. Ezt is sorolhatnám még...

ELLENBEN: putriban születsz, ha enni akarsz, lopnod kell, nem tanítottak olvasni, írni stb. stb. stb.

Honnan tudná az a szerencsétlen, hogy mi a helyes ebben az országban, amikor nem mondja el neki senki.

Tudom, hogy ezt nagyon nehéz elképzelni, de próbáljátok meg, és ne gyűlölködjetek, hanem inkább azon gondolkozzatok, mi az, ami emberileg elképzelhető, hogy elkerüljük ezeket a tragédiákat.

2009. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
82%
így van . ha már megszülték a szemetet és nem tud se olvasni lop csal hazudik öl kötekedik. akkor annak a heje a börtönbe vagy 6 láb mélyen a föld alat van .vagy egy radio aktiv szemét megörzőbe.amugy anyiba igaza van az egyik válaszolónak ,hogy nem mindig a cigány a hibás hozzuk fel hadnagy andrás példáját(az én tanárom is voltugyanabba az iskolában ) azt kihagyta a sajtó hogy a tanár napi szinten be volt rugva.és simogatta a diákokat.még szép hogy összeverte lacika.jól tette azt aláirom.de akkor is amit művelnek az már felháboritó .el gondoltam egy életet cigányok nélkül de tul szép volt és ez csak álom marad.
2009. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg, az a Magyar, akinek ilyen helyesírása van, mint neked.
2009. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
90%
9:45 majd ha élsz egy évet a nyolcadik kerület cigányok lakta területén, akkor majd joggal prédikálhatsz az előítéletekről. A bársonyszékből baromi könnyű ám osztani az észt. Mellesleg kit érdekel, hogy milyen dolguk volt több száz éve? Tudtommal már a 21. századot éljük. Ja és ha éhezne a gyerekem akkor elmennék DOLGOZNI. még ha a legmocskosabb munkát is kellene elvállalnom! Kifogást mindig egyszerűbb keresni mint munkát!
2009. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen ostoba emberekkel nagyon nehéz vitatkozni, de még beszélgetni is. Nem prédikáltam, és nem ültem bársonyszékben, csupán igyekeztem egy másik szemszögből megvilágítani a dolgokat.

Könnyű mondani, hogy te így, meg úgy csinálnád, amíg nem vagy abban a helyzetben...

2009. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
87%

Bíztam benne, hogy vagy olyan értelmes, intelligens hogy képes leszel megérteni a bársonyszék metaforáját. Mea culpa.

Igenis prédikálsz, a szolidaritással takaródol anélkül, hogy bármi fingod lenne arról, hogy mondjuk a 8. kerületben, vagy akármelyik vidéki faluban hogy élnek a cigányok. Ezért is lett öngól az utolsó mondatod. Aki putriban él ne vállaljon gyereket, ha nem tudja eltartani. Ennyi.

2009. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg, az a Magyar, akinek ilyen helyesírása van, mint neked<--- ha most cigány lennék átvágnám a torkod.

de mivel magyar vagyok : ezért inkább azt mondom ,hogy kabbe .igen is tudok írni helyesen csak hozzá szoktam ,hogy gyorsan írok.a bársonyszékesnek azt üzenném ,hogy vendégelj meg pár vadidegen "szegény rosszul élő" cigányt és nézd meg mi fog történni :)

2009. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!