Minél tovább húzzák Orbánék, annál rosszabb feltételekkel fogjuk aláírni az újabb megállapodást az IMF-el?
1. Mivel máshonnan nem tudják finanszírozni az országot, ezért igen, alá kellett volna már régen írni egy megállapodást a készenléti hitelről
2. A kormány kommunikációja katasztrofális, részben ez okozza a mostani helyezett az IMF-el.
3. Fel kéne már végre fogni, hogy nem nagyon maradt más lehetőségünk, továbbá azt sem értem, hogy milyen tárgyalási alapot akarnak Orbánék, hogy végre aláírják azt a sz@t (annál is inkább, mert minél jobban húzzák, annál rosszabb lesz)
1. Tudják finanszírozni, csak nagyon drágán. Ezek a kamatok (10%) kitermelhetetlenek.
2. Nem csak a kommunikációja gáz, hanem az intézkedései. A közgazdászok (befektetők) azért alapvetően a valós intézkedéseket figyelik, nem a pofázást.
3. Ez igaz.
1.) Semmiféle szerepet nem játszik az időtényező.
2.) A feltételek előre ki vannak dolgozva, a tárgylás csak színjáték.
3.) Az IMF 1,5 évvel ezelőtti elküldése, a szabadságharc, a játék az államkötvény hozamokkal, meg a többi ugyancsak színjáték volt. Azért kellett, hogy a saját szavazóiknak legyen mit beetetni, mikor az IMF -el tárgyalni kezdenek.
4.) Az IMF szóvivője kijelentette,hogy készenléti hitelről tárgyalnak, de tudomásul veszik,hogy magyar kormány ezt elővigyázatossági keretként kezeli. Lefordítva "ezt adjuk, de a szavazóitokat azzal hülyítitek amivel akarjátok".
5.) Eddig minden ilyen hitel első lépése az egész világon, beleértve a 2008-as Draskovics félét is, az volt, hogy a hitelkeret mintegy 9-15%-át (jelen esetben durván 2milliárd eurót) azonnal fel kell venni és bankmentő csomagnak álcázva a bankmaffiának adni.
6.) Közösségi közlekedés privatizációja.
7.) Még nem privatizált víz, energia stb ellátás teljes privatizációja, a hatósági árak megszüntetése.
8.) Egészségügy privatizáció.
9.) Brutális nyugdíjcsökkentés
10.) Bérek befagyasztása (minimum 3 év)
11.) Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának minél több jogkörét átcsoportosítani az elnökhöz. Kapcsolódó hír: az EKB szóvivője nem hivatalosan közölte Varga Mihállyal, hogy Simor mandátumának lejárta után, Surányi-t vagy Oszkót szeretnék látni az MNB élén. Ez felér egy paranccsal!
Végül hadd álljon itt a 2008-as hitel története, illetve hogyan is alakult ki, a magyar államfinanszírozási válság akkor, és most is!
Csak a tényszerűség kedvéért, ezen írás Varga Istvántól az MNB felügyelő bizottságának tagjától származik (azóta is próbálják ráhúzni az államtitok sértést,nem sok sikerrel):
"Hamis állítás, hogy Magyarország eladósodott. A célja csupán az, hogy bűntudat alakuljon ki bennünk, amiért állítólag lehetőségeink feletti életszínvonalon élünk. Ha ez belénk ivódik, könnyebben elfogadjuk a megszorító intézkedéseket. Míg a GDP ötszöröse fordult meg a bankszámlákon 1995-ben, addig 2008-ban már 43-szorosa. Inflációval korrigáltan is nyolcszor jobban élnénk bő évtized múltán? Nem. Kevesebb reálértékű pénzünk van, csupán kevesek nagy spekulációját tűrjük.
Félrevezető állítás az is, hogy a pénzpiacokról finanszírozzák hazánkat. Természetesen ezt a saját jegybankunk is megtehetné, forintban hitelezve, ahogyan korábban tette. Akár ingyen is teremthetne forintot, de hát tudjuk: „nincs ingyen ebéd, ezt meg kell tanulniuk a magyaroknak” a „jegybankunk” vezetője szerint.
Tehát: nem a szabad pénzpiacokról finanszíroz a kormány, az államadósság kezelő központ, hanem 11 meghívott, kiválasztott bank nyújthat be ajánlatot az államkötvényeinkre - vagy épp nem nyújtanak be ajánlatot, és ezt elnevezik "válságnak".
Az állam pánikba esett, mert a spekulánsok durcáskodnak. A bankrendszerrel összenőtt jegybank gyorsan háromszáz bázisponttal több vajat ken a kiflijükre, miközben a világon mindenhol kamatot csökkentettek. Ezzel a megnövelt kamatkülönbséggel még nagyobb extrahasznot ígért a költségvetés. És lássunk csodát, továbbra sem vették az új állampapírt - mert az állam nem adott el. Azért, mert nem volt rá szüksége. Eközben azt halljuk, nem lett volna vevő az államkötvényekre, mert túl kockázatos, nem azt halljuk, hogy a februári próbakibocsátáson a meghirdetett mennyiség háromszorosára, április vége felé már majd négyszeresére érkezett ajánlat.
- Az eladósodottságunk oka, hogy a kormányunk, és a "jobb-bal" oldalra "megosztott" politikai elit – a kétpólusú egy párt rendszer - kiszolgálja a magánbankok és a magántőke érdekeit.
A magánérdeknek saját vezetői által kiszolgáltatott nép a legújabb kori gyarmatosítást szenvedi el. A gyarmatosítókat nem is látjuk, ismerjük, a „helyi elitünk” intéz mindent helyettük...akik tudják, mit tesznek, mégis évtizedek óta kijátsszák ezt a jóindulatú magyar népet.
Nem publikus, mennyi adót fizetnek a bankok, a multik..illetve nem is fizetnek, hiszen adómentességet és támogatást kapnak a kisemberektől beszedett adóforintokból...azért, hogy gyakorlatilag kifosszanak minket...
Kivétel nélkül minden kormány ezt a multikat, "befektetőket" támogató gyakorlatot folytatta az elmúlt évtizedekben... a 27.000 Milliárdos nemzeti jövedelemből elvisznek évente 7000 milliárdot, gyakorlatilag ellenszolgáltatás nélkül. Aminek pótlására mi hiteleket veszünk fel... tőlük..
Amikor az USA-ban már látszott a fedezetlen hitelek tarthatatlansága, kitalálták, hogy a tőlük függő európai, ázsiai országok bankjainak ezeket a fedezetlen hiteleket eladják. Tehették, mert a velük összejátszó hitelminősítők AA és hasonló minősítést adtak a nyilvánvalóan fedezetlen, és szinte biztos bedőlésre ítélt papírokra is. Ugyanakkor kollaboráns vezetők segítségével már 2000-ben, elkezdték ezeknek a papíroknak a terheit áttolni, és fedezetlen pénzt tisztára mosni. Ez történt Görögországban, és ez volt Magyarországon is a devizahitelezés elindításának oka. Mindkét ország most ennek issza a levét. Ráadásul az Unió Központi Bankja, megszegve minden törvényt és előírást, az értéktelen papírokra hatalmas fedezetet nyújtott, ráterhelve az Uniós lakosságra. Több mint 3 ezer milliárd eurót, hoztak így létre, Merkel, Sárközy és Gordon Brown, tökéletes egyetértésben. Elképesztő mértékben, új államadósságot hoztak ezzel létre minden államban. A Római, Maastrichti és Lisszaboni szerződés uniós jogi rendelkezéseivel, a pénzügyi rendelkezések teljesen ellentétesek. A mai napig senki nem tett semmit annak érdekében, hogy ezeket a bukott pénzügyi dogmákat, az Unió egyéb rendelkezéseihez igazítsák."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!