Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőségesek mit várnak,...

A szélsőségesek mit várnak, hogy reagáljon a tömeg, ha provokálják őket?

Figyelt kérdés

Nézem a különböző oldalakat(pl. kurucinfó), meg az ottani kommenteket.

Az nem világos, hogy mit várnak, mit fog csinálni a többi ember?

Ugyanis 2 dolgot szoktak írni:

-Ha ők támadnak, és megfélemlítik a többi demonstrálót, akkor "nácizókat futamítottak meg a hazafiak"


-Ha a többi demonstráló visszaüt, akkor "a ballib csürhe kikelt magából"


Ezek szerint mindegy, hogy van-e rajta füstszűrős sapka, vagy nincs...

De akkor ezek az emberek mit várnak, hogy fog reagálni egy olyan tömeg, amelynek a nézetei teljesen ellentétesek?


Én amúgy nem voltam kint, de néhány közeli ismerősöm igen, és kicsit féltettem őket, mikor hallottam a híreket, hogy mit művelnek a "hazafiak".


Ha a közeljövőben ez megismétlődik, és mondjuk önvédelemből úgy megverek egy skinheadet, hogy pl. sokkot kap, akkor mire számíthatok?



2012. jan. 5. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Ahogy írtad "önvédelemből úgy megverek egy skinheadet, hogy pl. sokkot kap" akkor nagy esélye van hogy fel jelent. De mivel ő Skinhead és a zsidó kormány utálja skinheadeket ezért jogos lesz a feljelentésed. De amúgy ha 2 ellenzék össze csap akkor ott nagyon nagy baj lesz. És megérdeznélek te szélső bal vagy?
2012. jan. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szélső balos(eleve miért merült fel benned ez a kérdés?)


Csak már sokszor megjártam skinheadekkel. Először 14 éves koromban Angliában támadtak meg, 16 éves koromban a Blahán, pedig nem vagyok kisebbségi.

Azért tettem fel a kérdést, mert néztem videókat, ahol azt látni, hogy a szélsőjobbos csőcselék üvölt, a nyugdíjasok pedig -a helyzethez képest- civilizáltan válaszolnak. Ez a szélsőjobbosok szerint a "nácizók megfutamítása volt".

A másik, hogy mint mondtam, néhány ismerősöm is kint volt, akiket féltettem.

Elgondolkoztam azon, hogy a következő tüntetésnél melléjük szegődök, kb. mint egy testőr.

Tudod, ha a családomat, esetleg barátaimat bántják fennáll annak a veszélye, hogy elfeledkezem magamról, és akkor pár neonáci gipszben fog járni pár hónapig.

2012. jan. 5. 02:03
 3/6 A kérdező kommentje:

De nem is ez volt a kérdés, hanem a szélsőjobb "igénye".


Szerintük ilyen helyzetben hogyan kellene viselkednie a balos tüntetőknek, hogy kielégítsék a neonácik igényeit?

2012. jan. 5. 02:06
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

"Angliában támadtak, Blahán, pedig nem vagyok kisebbségi"


A Skinheadek faji alapon támadnak igaz nincs-e a családodba zsidó, arab, néger, cigány, kínai felmenőid mert az meg látszik az emberen. Attól függ hogy azok a skinheadek milyenek voltak mert van aki csak tettetik hogy skinhead az az úgy öltözködik de onnantól kezdve semmi köze sincs vagy a rendes skiheadek akik faji hovatartozástól kezdve döntenek. nekem is van jó pár Skihead ismerősöm és amikor találkoztam legg először velük akkor egy csöppet be voltam fosva mert akkor nem voltam hófehérke. De normálisan lehetett velük beszélni. Az az amit külföldön tapasztaltál az a skinheadektől annak semmi köze sincs a magyarhoz mivel minden ország skinheadeinek meg van a maga ellensége.

2012. jan. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy kéne viselkedni na ez az amit nem lehet meg mondani mindenféle képen nem kell provokálni a másikat és ők is békén hagynak. Az a lényeg hogy amikor elindul a tömeg kikel kerülni a közepéből a végébe és akkor sokkal nagyobb esélyed van arra hogy elkerüld a konfliktust. Ezt mindig a helyzet adja.
2012. jan. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem!


Én radikálisnak vallom magam, nem szélsőnek.


De ha jólláttam, náhány félrészeg bevadúlt fiatalt láttam, akiknek a magyar politikához semmi köze. Legfeljebb annyi közük van a Jobbikhoz, hogy a szélsőjobb áll a felfogásukhoz a legközelebb. Na most, ezek a fiatalok vitatkoztak, sőt, már már dedós szintű oda-vissza titulálással csúfolódtak a prominens baloldali parlamenti képviselőkkel. Szerintem ebből le lehet szűrni a véleményeket.


Az hogy a Jobbik elhatárolódott azoktól az emberektő, meg csak halkan jelent meg a médiákba "nem véletlen" arról nem is beszélve hogy miközben a Jobbik nevét hangoztattják a médiákban, még sehol nem hallottam egy hivatalos Jobbikos véleményt sem.


Ez szintén alkalmas a tapasztalatok levonására.

2012. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!