Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretitek a székelyeket?

Szeretitek a székelyeket?

Figyelt kérdés
Én tisztelem becsülöm a SZÉKELYEKET szerintem a legösszetartóbb közösség a világon!
2009. máj. 23. 01:14
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Minden tiszteletem az övék!!!
2009. máj. 23. 01:15
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Nos, egyet sem ismerek, nem voltam még ott ahol laknak, nem is igen foglalkozok velük, mit szeressek rajtuk?
2009. máj. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Igen, tisztelem és becsülöm őket. És azt hiszem nem túlzás leírni, hogy ők az igazi Magyarok! Sokat tanulhatnánk tőlük!
2009. máj. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Én elég sok székelyt ismerek.Valóban összetartók,és azok,akik falvakból származnak,megőrizték a magyar nyelvüket,érdekes ( nem találok rá jobb kifejezést) a szókincsük.Olvassatok el egy Nyírő,vagy Tömörkény művet.Ezek a falvak már Trianon előtt is eléggé elzárt,szegény falvak voltak,tehát a lakosok egymásra voltak utalva.Ez a román uralom alatt még nagyobb összetartásra késztette őket.

Azok viszont,akik nagyvárosokból származtak,semmivel sem különbek,mint az anyaországban élő magyarok.Köztük is vam törtető,rosszindulatú stb.Gondoljatok csak arra,hogy az Erdélyben élő magyarok sem egységesek,két pártra szakadtak és OV még szítja is a hangulatot( Vagyis nem összetartók,pedig az érdekeik ezt diktálnák).

Én minden tisztességes embert tisztelek és becsülök,függetlenül attól,hogy székely vagy sem.( Mellesleg a cigányok is legalább annyira összetartók)

2009. máj. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
89%
Az egyik legjobb barátom is székely. Őrá rábíznám az életem is az biztos, de egyébként sokszor hallani, mennyire becsületesek, és őszinték. Nem akarok a politikába belemenni, de kormányszinten igazán támogatni kellene az autonómia törekvéseket. Mert az, hogy néha odamegy a Sólyom László és tart egy beszédet, édes kevés... :(
2009. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
Engem nem érdekelnek a székelyek.
2009. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Szeretem őket, ámbár egyet se ismerek személyesen, de dolgos és becsületes emberek. A székely vicceket is imádom! :)
2009. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Igen! Ha igazi magyar hagyományokat és kultúrát akarsz látni akkor Erdélybe kell menni! És minden tiszteletet megérdemelnek, hogy annyi megpróbáltatás, annyi üldöztetés, annyi támadás után még mindig büszke magyarnak vallják magukat, még ha ezért a rosszrománok mindenféle hátrányos megkülönböztetésben részesítik őket, és nem engedik jogaikat szabadon gyakorolni...
2009. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Személyesen én sem ismerek egyetlen egyet sem, de így ismeretlenül is szimpatizálok velük, mert csupa jó dolgokat hallottam róluk. Már régóta tervezgetem, hogy egyszer elutazok Erdélybe és találkozok velük.... Azt hiszem, életem egyik legnagyobb élménye lenne! Csak hát sajnos a megvalósításhoz az nincs meg, ami a legjobban kellene: a pénz. De nem adom fel.
2009. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

13:35-ös vagyok!

Miért pontoztatok le? volt egy kérdés, válaszoltam rá őszintén és nem bántottam senkit!

Miért kéne egy népcsoportot fényeznem, ha egyszer nem ismerem őket közelebbről? vagy ez kötelező?

2009. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!