Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Menekítsük a pénzünket?

Menekítsük a pénzünket?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok otthon a témában ezért szeretnék itt érdeklődni, véleményeteket kikérni.

Szóval ha nem sikerül megállapodni az IMF-fel és tovább romlik a forint vagy bekövetkezik az államcsőd, valóban befagyaszthatják a bankszámlákat?

Tényleg megtehetik hogy a nehezen össze kuporgatott pár száz ezremet befagyasszák?

Én itthon vagyok 2 kicsi gyerekemmel gyesen, férjem ugyan dolgozik egy maszek cégnél de ki tudja meddig egyszer már abba hagyták, nincs semmi tartalékunk csak az a 500.000 ft.

Kivegyem a bankból és tartogassam itthon, vagy hagyjam a bankba???? Mi a jó megoldás?


2012. jan. 4. 17:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"csak hat atvaltasnal tenyleg nem jo,ha hasznalni akarod a penzed!"


Az a poén benne, hogy stabil. Ha áprilisban átváltottam volna rá a pénzem, most 32%-kal érne többet. Ennyit nem bukik az ember az átváltással, de jelen helyzetben már azzal is nyer, ha nem veszít, szóval nem értem a problémádat.

2012. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

"A kérdező kommentje:

Hú basszus most rendesen frászba vagyok!

Köszönöm a válaszokat!"


Ezért nem kell felülni mindenféle államcsődös pletykának, inkább gondolkodni.

2012. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Oke,most atvaltod,buksz,de nem annyit,mintha ertektelen lenne a forint. En ugy ertettem,hogy azert jobb eurora,mint sem norveg koronara,vagy svajci frankra valtani,mert lesz egy svajci frank alapu bankszamlad, ez tok szep,de akarhanyszor penzt akarsz majd felvenni, pl. barhol europaban,azt az automatabol euro formaban kapod meg(es tobb ezer forint az atvaltasi koltseg jo par banknal, ez csak egy fix osszeg, egy alap,aztan rajon bankonkent valtozo x% a penznek,amennyit kiveszel,es meg azt is levonjak)
2012. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

# 12/12 Időpont ma 18:16


Kifejtenéd ezt kérlek?

2012. jan. 4. 18:19
 15/20 anonim ***** válasza:

# 13


Ezért kell a megtakarítást abban tartani, nem azt amiből folyamatosan él az ember.

2012. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18.23: En ezzel tokeletesen tisztaban vagyok! De vajon ennyi ember hasznal svajci frankot naponta meg norveg koronat? Mert itt mindenki azokat ajanlja, aztan megint jon a pofara eses.
2012. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Elnezest,lehet felreertettem eloszor,amit irtal. Igen, de szerintem sok ember,mint a kerdezo is, a megtakaritast ugy erti,hogy barmikor hozzanyulhasson,mert emliti,hogy 500 ezer,es a ferje MEG dolgozik. Persze,akinek millioi vannak az mas.
2012. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én az eurót ajánlom, már késő az átváláshoz, hogy nyerj rajta, de az is valami, ha nem veszítesz, mint a forinttal fogsz, ha így haladunk. Ha a határ közelében élsz, akkor meg a legjobb az euró. Hiszen vásárolni át tudsz járni, ha itthon nagy gáz lesz a forinttal. Azt is megkockáztatom, hogy euróval lehet majd itthon fizetni.

Mi már az összes pénzt tavaly kivettük és euróra váltottuk. Tudtuk, hogy zuhanni fog a forint januárban. Így 309-es árfolyamon váltottunk, mai árfolyam 321. Nem kizárt a 340-350-es árfolyam. Szóval nincs még nagyon késő. Ha baj lesz nekünk Szlovákia nincs egy órányira. A nagy bevásárlások megoldhatók, vagy a menekülés.

2012. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ne várd a 12-es válaszát mert neki csak annyit küldtek hírlevélben, hogy ennyit mondjon, és indokot meg ne.

Pont amolyan Fideszes megoldás ez, szal nem hogy vedd ki a pénzed de add el a lakásotok, és spuri a gyerekekkel a picsbe, még mielőtt gyorsan nem lesz nagy a baj. Hagyd hogy a gyermekeid ne így szocializálódjanak.!

2012. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Itt a részletezés, amit kértél, ugyan miért ne mondanám el? Csak azért, mert lekapcsolom a gépet, mindjárt fideszes leszek, hihetetlen. Ugyanazt tudom írni ide is, mint egy másik kérdésre.


A költségvetésben rengeteg tartalék van, és az IMF tárgyalások is megkezdődnek hamarosan. A gazdaságból ugyanúgy áramlik a pénz a költségvetésbe, mint eddig. A cégek működnek, fizetik az adókat, látok új kisboltokat is nyílni a környékemen. Az utakon dugó van a 400 forint feletti benzinár ellenére is, tele vannak a plázák, és sok hiteles is végtörlesztett, szerinted nincs pénz?


Hasonlítsd össze a görög, spanyol országkockázati felárakat és az államkötvénykamatokat a mienkkel, korántsem olyan rossz a helyzet, mint például a görögöknél, és ott sem volt csőd. A devizahitelesek megmentésére fordítandó összeget már meg sem említem, hogy mire másra lehetne használni.


És nem utolsósorban, tájékozódni, tanulni és dolgozni kell, a saját és családod életét kell jobbá tenni. Ezeken kell munkálkodni, nem siránkozni, és minden jöttment pletykát felkapni. Kezd hasonlítani a lánclevelekre, amiket továbbküldenek az emberek. "Ha nem teszel fel napi 20 államcsődös kérdést, akkor tényleg csőd lesz." Ugyanolyan lesz, mint a magánnyugdíj és a végtörlesztés esetén. Ahelyett, hogy az emberek utánaolvastak volna, idiótábbnál idiótább kérdéseket tettek itt fel.


Ajánlom figyelmedbe az Élet és Irodalom karácsonyi dupla számának gazdasági témájú cikkeit, bár az irodalmiak is jók.

2012. jan. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!