Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Menekítsük a pénzünket?

Menekítsük a pénzünket?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok otthon a témában ezért szeretnék itt érdeklődni, véleményeteket kikérni.

Szóval ha nem sikerül megállapodni az IMF-fel és tovább romlik a forint vagy bekövetkezik az államcsőd, valóban befagyaszthatják a bankszámlákat?

Tényleg megtehetik hogy a nehezen össze kuporgatott pár száz ezremet befagyasszák?

Én itthon vagyok 2 kicsi gyerekemmel gyesen, férjem ugyan dolgozik egy maszek cégnél de ki tudja meddig egyszer már abba hagyták, nincs semmi tartalékunk csak az a 500.000 ft.

Kivegyem a bankból és tartogassam itthon, vagy hagyjam a bankba???? Mi a jó megoldás?


2012. jan. 4. 17:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nézd!

Ha bennmarad és leveszik a pénzed akkor ennyi, ha meg kiveszed és jön a csőd akkor majd veszel rajta 1 zsák krumplit meg egy kis kenyeret.

2012. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

államcsőd esetén részben vagy egészben befagyaszthatják a betéteket.

Ha elértéktelenedik a forint teljesen, akkor mindegy hogy a bankban nálatok otthon értéktelenedik el.

Érdemes többféle valutába átváltani a pénz egy részét vagy venni pár gramm aranyat. De ezek is veszteséges megoldások, mert az arany drága jelenleg és a forint is nagyon gyenge.

Talán értékálló ingóság a legjobb megoldás.

2012. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha államcsőd lesz és elszáll a forint, otthon is csak alig van jobb helyen. Át kellett volna váltani CHF-be, amíg még nagyjából jó volt a forint árfolyam (a mostanihoz képest), és azt otthon tárolni.
2012. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%

Ha kiveszed a forintot, azzal semmire sem mész.

Egyre többet kell félretenni, a nehezebb napokra. Ha van gazdaságod, az jobb, mert akkor, még többet tudsz félretenni.

2012. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Én norvég koronát fogok venni, amint 250 alá megy a forint.
2012. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
CHF nem eros a forint gyenge. CHF-t max akkor erdemes,ha hosszabb ideig tuti nem nyulsz a penzedhez, vagy megpattansz Svajcba. Lehet az euro nem a legerosebb, de nagy valoszinuseggel sosem lesz olyan szar,mint a forint, sok helyen tudsz majd vele fizetni,es sorolhatnam. CHF nem tudom miert meno mostanaban,azon kivul,hogy stabil, Svajcon kivul sehol sem fogsz tudni vele majd fizetni, es mindig bukni fogod az atvaltasi koltseget is (pl. automatabol) ha majd eurot akarsz. Nincs ertelme,ahogy aranyat venni se, mert most nagyon felment az ara, kesobb meg szakertok szerint,jogosan epp emiatt sokat fog vesziteni az ertekebol. Ha meg minden veszmadarnak igaza lesz majd es az euro is olyan gondban lesz mint a forint,majd atvaltod, 500 ezret barhol barmikor at tudsz majd valtani. Ezt tarold otthon, mert ha kiviszed,akkor nem kapsz valami kedvezo felteteleket,pl. osztrakoknal,messzebb meg gondolom nem akasz utazgatni, sok ertelme igy nincs,mert tenyleg nagyon veszteseges lesz. VIszont vallalnod kell a kockazatot,hogy esetleg kirabolnak stb,mert ugy a bankban nagyobb biztonsagban van. En ezt csinaltam, aztan lehet mas meg mast lat jol, elmondtam,hogy en hogy gondolom. Sok sikert!
2012. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én is tervezem, hogy a következő erősödésnél meglépem. Áprilisban kellett volna, de hát már késő bánat.
2012. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Na annyi,hogy a chf azert "meno" most, mert ugye a bedolt lakashitelesek...csak hat atvaltasnal tenyleg nem jo,ha hasznalni akarod a penzed! Mindeki azt hiszi,hogy akkor mar a svajci frank a megvaltas,ennyi erovel norveg koronat is vehetsz,vagy svedet,ugyan mind1...azok se voltak sose erosek,max stabilok, az euro viszont ha nem is mindig stabil, olyan melyen valoszinuleg sose lesz,mint a forint.
2012. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp kiveszem a pénzem a bankból, nem hagyom hogy ezt is ellopják, mint a nyugdíj megtakarításokat. Talán ingatlanba fektetem, vagy berakom egy osztrák bankba.
2012. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hú basszus most rendesen frászba vagyok!

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 4. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!