Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen módon tudnánk "behajtan...

Milyen módon tudnánk "behajtani" a pénzünket?

Figyelt kérdés

A történet a következő: A páromnak van egy vállalkozása (presszót üzemeltet). Ide nagyjából ugyanazok az emberek járnak be évek óta, ezért volt hitelezés. Néhány ember hetek óta nem hajlandó kifizetni a tartozását. Van, aki 1-2 ezer forinttal adós, van aki 18000Ft-al. Összesen elég sok pénzről van szó. Kifogás van, ígéret van folyamatosan, pénz az nincs. (Pedig van olyan illető, aki telefont vásárolt nemrégiben, tehát itt a probléma az, hogy nem akar fizetni.)

Milyen törvényes módja van a pénz beszedésének? Nincs erre valami jog? Feljelentést lehet tenni ellenük? Van értelme? Minden megoldás érdekelne, mert nekünk is szükségünk van a pénzre, pici babánk van, élnünk kell valamiből. Tanultunk a dologból, azóta nincs hitel. Van megoldás vagy már keresztet vethetünk erre a pénzre?


2009. dec. 9. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azokat ki nem szolgálnám amíg nem egyenlíti ki a tartozását , megfenyegetném , hogy feljelentem , ha kiállítod a számlát viheted végrehajtóhoz is (bár az elég drága) de mondani lehet , hogy megteszitek !
2009. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha jól gondolom ezeknek a tartozásoknak nincs nyomuk, max egy kis cetlin. Nem lehet bizonyítani, hogy ki tartozik és mennyivel. Arra gondolok, hogy a személy pontos adatai, összeg és aláírás. Gondolom ilyet nem írtatok. Max valakit felfogadtok, csak az nem legális. Sajnos nincs ötletem.
2009. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
18ezer forint a maximális? Szerintem örüljetek neki! Egyik ismerősömnek a kocsmájában van akinek 300ezres tartozása van már! Az isten se tudja miért nem hajtja be. És nem csak 1 "kuncsaft" van akinek százezres tétel a tartozása.
2009. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos csak cetlin van nyoma + a standlapra van felvezetve, hogy mikor-melyik nap volt csinálva a "számla".

Ha lenne csinálva egy ilyen papír személyes adatokkal és aláírással, az elfogadható lenne? Tehát azzal már fordulhatnánk segítségért?

2009. dec. 9. 20:14
 5/13 A kérdező kommentje:
Az nem semmi. 300ezer :S Szerencsére ilyen magas összeg nincs és már nem is lesz, hitel azóta nincs. Ezek az emberek igazából már nem is nagyon jönnek a kocsma közelébe..
2009. dec. 9. 20:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nem erkölcsös s nem szabályos de keressetek egy behajtót. aki rendezi korrekten s csendben. 10% körül intézik. Mi nekünk egy "barát" tartozott s sokat kellet érte Ausztriába járni.
2009. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos már erre is gondoltunk. :( De előbb szeretnénk tudni, hogy törvényesen van-e erre megoldás.
2009. dec. 9. 20:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász, de számomra teljesen egyértelmű, hogy nincs. bizonyíték nélkül nincs ítélet.
2009. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden szerződésnél, ennél is szerintem a tv. előtt megállja a helyét, ha az adós és hitelező személye fel van tüntetve és az összeg, (talán, hogy meddig ad kölcsönt) aláírás és talán tanúk is jó ha vannak a papíron. Utólag csináltok ilyeneket, ha nincs pénze, akkor legalább ezt írja alá? Talán a nagyobb összegeknél érdemes pereskedni. Nem tudom, hogy akkor mi van, ha tanúkkal tudjátok bizonyítani, hogy nem fizettek, de az macerás. Ügyvédi díj, perköltség.
2009. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát tanú esetleg a 2 alkalmazott lehet. Ugyanis ők írták a "számlát".
2009. dec. 9. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!