Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne akkor ha holnap...

Mi történne akkor ha holnap levinnék az ÁFÁ-t 15%-ra, az SZJA-t 20%-ra, az üzemanyagot 100 Ft-al és a rezsiket 30%-al?

Figyelt kérdés
Nem az ilyen mikro-makro sz@rokra vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy beindulna e valami az országban...mondjuk gazdaságilag...és lassú víz partot mos alapon az állam is jól járna e..?
2012. jan. 1. 23:39
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
a beton beleköt poén azért jó volt: 5 -ös
2012. jan. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 bumbi02 ***** válasza:
90%

Egyik napról a másikra elindulna egy nagyonerős gazdasági fellendülés. A legszegényebb rétegek is képesek lennének munkahelyeket teremteni, még ha nem is nagylétszámú, de önmaguknak mindenképp. Azontúl pedig megnőne a vásárlóerő és ezáltal a kereslet. Mivel ezután az államnak nem vagy csak nagyon kevés segélyt kellene kifizetnie és az adófizetők száma hirtelen többszörösére ugrana, ezért jelentős kiadáscsökkenés és bevételnövekedés érné az államot.



Szép is lenne ha így lenne.. a drasztikus áfacsökkentés (az áfából kb 2300 milliárd jön be évente, ez 40%kal csökkenne-> -1000 milliárd bevétel) az üzemanyag 100 forinttal való csökkentése (a benzin ár felét teszi ki az áfa+jövedéki adó kb ->200 forintot, ebből 100 forintról lemondd az állam) az évi 600 milliárd helyett csak 300 milliárd jönne be az üzemanyagból...

már -1300 milliárdnál tartunk.... persze meg nőne a fogyasztás, de nem olyan szinten hogy 1300 milliárdos lyukat betömjön.. Valószinüleg hitelhez kéne nyúlni, de az IMF hitelt csak akkor ad ha mi is leteszünk valamit asztalra, megszorításokat.. És ott kezdődne hogy ezeket a hülyeségeket töröljük el. Ha ennyire egyszerű lenne a megoldás, úgy gondolod hogy képzett közgazdászok akik értenek a mikro makro sz*rokhoz nem jöttek volna rá?

2012. jan. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 bumbi02 ***** válasza:

A legszegényebb rétegek is képesek lennének munkahelyeket teremteni, még ha nem is nagylétszámú, de önmaguknak mindenképp


Miért is lennének képesek munkahelyeket teremteni azok akik eddig minimálbérből éltek? Még ha ilyen szinten "könnyitenéd" az életüket, akkor se tudnának munkahelyet teremteni.. A munkahelyteremtést még az se indítja be hogy a 32%os adókulcsot megszüntették... Ha pedig ők nem teremtenek, akkor a minimálbéresek se fognak megnyugodhatsz..

2012. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Csakis abban az esetben lehet adót csökkenteni, ha többletforráshoz jut a költségvetés, mivel a hiány nem szaladhat el. Ha nagyobb lesz az államháztartás hiánya, akkor a piac bizalmatlansággal jutalmazza ezt a mutatót hiába élénkül a kereslet. Az pedig végső soron a állampapírhozamok növekedéséhez, inflációhoz, alapkamat emeléshez és a beruházások számának csökkenéséhez vezethet. Az alapkamat emelése ugyan ellensúlyozza a pénzromlást, de a hitelek is drágábbak lesznek, ami megnehezíti a vállalkozások elindulását és fennmaradását, mert drágábban tudják csak finanszírozni magukat.
2012. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

"Csak mert hülyeséget írsz."


Nem írtam hülyeséget madár. Ilyen radikális léptékű csökkentéssel a munkanélküliség nullára esne vissza. És elmondanám azt is miért. Tételezzük fel, hogy ezt egyszerre vezeték be, villamcsapásszerűen. Akkor már az első hónapban az emberek (és különösen az alacsony jövedelműek fontosak itt mivel ők az ország legalább 80% át teszik ki) zsebében lényegesen több pénz maradna, akár a jelenlegi fizetésük duplája is. Ez azt eredményezné, hogy a mármár évtizedek óta nélkülöző lakosság meg tudná venni mindazt amit eddig nem, de szüksége van rá. Ugyanekkor, ugyanaz a lakosság vállakozásokat indítana, már rögtön az első hónapban, hogy ezzel fedezni tudja a megnövekedett keresletet amit az import már nem lenne képes fedezni. És gyakorlatilag le is csökkenne az igény az import termékekre a minőségük és az áruk miatt. Egyszerűen nem lennének versenyképesek. És tudod miért nem??? Fogadjunk nem gondolkodtál mielőtt megírtad eme magasröptű hozzászólásod. De én elárulom neked, az import termék ára ugyebár marad ugyanannyi vagy minimálisan csökken az ÁFÁval. A hazai termék ára viszont ilyen arányú adó és rezsiköltség csökkenés mellett alig felébe kerülne a mostaninak. Hoppkopp! És miért venne valaki silány terméket, drágán, ha a hazait megkapja féláron? Márpedig akkor bizony ez azzal járna, hogy a hazai vállalatok, kisgazdák, termelők, termesztők, vállalkozók bevétele felszökne. Ami tudod mit eredményez? No én még ezt is elárulom neked. Képesek lennének bővíteni, ezáltal exportra is termelni, ami viszont készpénz bevándorlást okozna. Tehát egy olyan körforgás indulna be ami önmagát élénkítené.

2012. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
9%
Bumbika most épp rossz irányba erőlködsz. A kormány bevétele nem csökkenne, sőt én úgy számolom minimum másfélszeresére nőne.
2012. jan. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Hát persze, minden bizonnyal. :D

Mondom olvass közgáz könyveket, akkor talán okosabb leszel tőle.

Jelenleg a kormánynak brutál nagy szakapparátusa van, tele gazdasági szakemberrel. Majd biztosan az adócsökkentés nem ötlik fel bennük, hogy lehetne felpörgetni a gazdaságot.

Sok Nobel-díjas közgazdász is leírta már az elméletét, jelenleg a Keynes modellt lehet észrevenni a kormány gazdaságpolitikájában.

Majd pont egy gyakorikérdésekes hozzánemértő találja fel a spanyolviaszt, ami pont elkerülte egy raklap közgazdász figyelmét, jah persze. :D

Jah és mondom, a gazdaság baromi egyszerűenk tűnik, amit te levezettél szimpla logikával, azt már úgy 50-100 éve bebizonyították, hogy nem igaz, ajánlom a Samuelson-Nordhaus könyvet, az első részt se hagyd ki a logikai érvelés csapdáit. gl. : )

2012. jan. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Na, ha nincs több hozzászólás, akkor szavazzunk, hogy mi legyen.
2012. jan. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
A sZJA mostis 16% tökfej
2012. jan. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Valószínűleg magánkézbe kerülne az egészségügy és az oktatás, mert az államnak nem lenne pénze fenntartani ezeket. A magánosítás pedig azt jelentené, hogy mindenhol mindenért fizetni kellene, talán még az ált. iskolai tanulmányokért is, bár ehhez el kellene törölni a tankötelezettséget. Megnőne a fogyasztás az nyilvánvaló. Hosszútávú hatásáról nem tudok mit írni, de a kérdés mindenképpen jó, hiszen más országokban jelentősen jobban élnek az emberek olyan körülmények között, melyeket felvázoltál (nyugati és a skandináv országokra, Norvég-Svéd-Finnországra gondolok).
2012. jan. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!