Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lépünk ki az EU-ból?

Miért nem lépünk ki az EU-ból?

Figyelt kérdés

Ha jobban belegondolunk, akkor világosan látszik, hogy az EU pozitívumai ellenére, több a negatívum és így nem éri meg a tagság.

Kezdjük azzal, hogy pl a mezőgazdaságunkat gyakorlatilag ellehetetleníti az EU (pl: a szlovák tej esete). Persze tudom, hogy ameddig nem találunk egy másik piacot, mellyel kedvezőbb feltételekkel állapodhatnánk meg, addig ez nem lenne jó döntés, épp ezért kéne elkezdeni piacokat keresni. A környező országoknak sem ártana rájönni, hogy hosszú távon teljesen elvesztik a függetlenségüket, ha nem lépnek ki a süllyedő hajóról...


Ja annyit még hozzátennék, hogy nem vagyok Jobbikos, de ezt akkor is így látom.


2011. dec. 26. 10:05
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

"Versenytárs hiányában szerinted nem fog drágulni???"


visszakérdeznék: csak külföldön van versenytárs? belföldi verseny nem létezik?

2011. dec. 26. 19:30
 42/51 A kérdező kommentje:

"Lehetnénk az EU üdvöskéje is, de ahhoz Mo. részéről más hozzáállás és a csapatjátékhoz való nagyobb hajlandóság kellene. "


áruld már el, hogy mégis mit kéne még odaadnunk az EU-nak?

a lelkünket?

2011. dec. 26. 19:31
 43/51 A kérdező kommentje:

"amíg Magyarországon nem változik az emberek mentalitása, hozzáállása a dolgokhoz, egymáshoz, addig nem lesznek nyugati bérek, sem életszínvonal! "



ez nem mentalitás kérdése. lehetnek gorombák egymással akkor is, ha magas lenne az életszínvonal. továbbá nem tudom halottad-e azt, hogy aki szegényebb, annak a munkakedve és a kedélyállapota is rossz, innentől pedig ez egy ördögi kör!

2011. dec. 26. 19:32
 44/51 anonim ***** válasza:

"szerinted varázsütésre nyugati életszínvonal lenne? "


nem varázsütésre lenne jólét! De az állandó nyavalygás, ellenség és kifogáskeresés helyett lehetne valamit tenni is érte és nem csak a sült galambot várni. A jelenlegi magyar helyzet közel sem rózsás, de én mégis mindig megtaláltam a számításom, minden segítség nélkül. Nem keresek jól, de eddig minden munkahelyemen megkerestem azt a stabil nettó 200-220.000 Ft-ot. Azért azt ismerd el hogy a sok hőbörgő ember nagyobb része iskolázatlan és a munkaerőpiac számára nem értékes munkaerő.(betanított munkás pl.) Ezért kellene képezni magukat az embereknek, de ehelyett inkább panaszkodnak meg másokat szidnak. Ha viszont meg kellene mozdulniuk a munkáért, akkor jönnek a kifogások, hogy miért is nem jó az adott munka. És az ilyen dolgokért nem az EU a hibás, hanem az adott egyén.

2011. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 bánomisén ***** válasza:
Kérdező, ilyet mondtam volna, hogy valamit kellene adnunk az EU-nak? Én sehol nem találom, hol állítottam volna ilyet. A mentalitásról és a csapatszellemről beszéltem.
2011. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

"Azért azt ismerd el hogy a sok hőbörgő ember nagyobb része iskolázatlan és a munkaerőpiac számára nem értékes munkaerő.(betanított munkás pl.) Ezért kellene képezni magukat az emberekne"


elismerem. (nem is állítottam az ellenkezőjét)

de te meg azt ismerd el, hogy ma a képzés is elég siralmas, pláne annak, aki már felnőtt fejjel akar tanulni egy új szakmát. továbbá addig is élni stb. kell valamiből, nem?

2011. dec. 26. 19:35
 47/51 A kérdező kommentje:

"A mentalitásról és a csapatszellemről beszéltem."


ebben van igazság. de szerintem akkor sem ez a fő baj most.

2011. dec. 26. 19:37
 48/51 bánomisén ***** válasza:
De, kérdező, ez az egyetlen gond. Ha ez megváltozna, lassan elindulhatna Mo. felfelé.
2011. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

"elismerem. (nem is állítottam az ellenkezőjét)

de te meg azt ismerd el, hogy ma a képzés is elég siralmas, pláne annak, aki már felnőtt fejjel akar tanulni egy új szakmát. továbbá addig is élni stb. kell valamiből, nem?"


Igen, abban igazad van, hogy az oktatás nem éppen a legjobb. Igen, az új szakma alatt is élni kell valamiből! Én az első diplomámat minden segítség nélkül csináltam meg. Csoporttársakkal lakta egy lakásban, minden melót elvállaltam, mellette jól tanultam, így volt jövedelmem, amiből el tudtam magam tartani. (voltam gyári munkás, takarító, mcdonalds-os, stb.) Kutya kemény volt, közben még nyelvet is tanultam, de mióta végeztem, azóta mindig van munkám és aránylag jól is keresek. Az EU-ból való kilépés akkor, de csak akkor lehetne megoldás, ha előtte konzultálunk magával az EU-val és egy olyan partneri szerződést kötünk, mint Svájc, hogy ugyan nem vagyunk EU tagok, de a kereskedelemben érdekeltek lennénk, viszont a belső viszonyainkba nem szólhatnának bele. Csak ehhez hiteles politika és politikusok kellenének, ami jelenleg(most már 20 éve) nincsen sajnos. Mert ahogy Orbán most csinálja, hogy összeveszik mindenkivel, az nem megoldás, mert így nem lennénk egyenlő partnerek.

2011. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 Valaki0702 ***** válasza:

Majd kilépünk, ha nem cigány párt lesz az élen hanem magyar mint a JOBBIk a JOBBIk ki akar lépni én amondó vagyok, hogy ez a Parlamenti párt elosztás kéne.

1.Jobbik M.M.

2.MDF

3.Mszp

4.LMP


a második, a harmadik, a negyedik változhat a lényeg ,hogy a JOBBIK M.M. nyerjen.

2011. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!