Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lépünk ki az EU-ból?

Miért nem lépünk ki az EU-ból?

Figyelt kérdés

Ha jobban belegondolunk, akkor világosan látszik, hogy az EU pozitívumai ellenére, több a negatívum és így nem éri meg a tagság.

Kezdjük azzal, hogy pl a mezőgazdaságunkat gyakorlatilag ellehetetleníti az EU (pl: a szlovák tej esete). Persze tudom, hogy ameddig nem találunk egy másik piacot, mellyel kedvezőbb feltételekkel állapodhatnánk meg, addig ez nem lenne jó döntés, épp ezért kéne elkezdeni piacokat keresni. A környező országoknak sem ártana rájönni, hogy hosszú távon teljesen elvesztik a függetlenségüket, ha nem lépnek ki a süllyedő hajóról...


Ja annyit még hozzátennék, hogy nem vagyok Jobbikos, de ezt akkor is így látom.


2011. dec. 26. 10:05
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
52%
Ha kilépnénk az EU-ból akkor nehéz lenne a külföldi munkavállalás.Magyarországnak jót tesz hogy valakik itthon laknak és mondjuk Ausztriában dolgoznak , mert többet is költenek Magyarországon.
2011. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
0%
Mert Fidesz kormány van. Ennek pedig elsődleges célja a magyar gazdaság tönkretétele, nyugati érdekeknek való kiszolgálása.
2011. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
91%

"A gazdák nagy része képtelen versenyképes termékek előállítására. "


Szerintem soha ne hazudj, ugyanis ez rontja a hiteled.

2011. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
0%

"És miért is olcsóbb a szlovák tej? Miért nem sikerül versenyképes árat elérnie a magyar termelőnek / forgalmazónak? "


Mert élnek még az országban olyan ostobák mint te.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2047..

2011. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
26%

"Oké, játsszunk ez az ötlettel. Kilépünk az EUból, behajtják a hiteleket, de mindegy túléltük. A szlovák tej 650 Ft, a magyar csökkenni fog?"


Egész pontosan 83.90 lenne forintban a magyar tej a kilépés után. Szóval akkor miről akarsz most meggyőzni?

2011. dec. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
88%

Ha kilépünk az EU-ból, akkor Magyarországon diktatúra lesz. Már most is affelé tartunk és az EU-ból való kilépés irányába. Elég elkeserítő.

Az ország nem akkor ment "tönkre" amikor beléptünk az EU-ba, hanem még jóval előtte.

A tagállamok többsége fejlődött az EU tagsággal csak mi süllyedtünk még lejjebb, és ez inkább belső problémára utal.


Én most külföldön élek, bele gondolni is szörnyű mi lenne, ha kilépnénk és egyszer csak nem dolgozhatnék itt tovább, vagy menekült státuszért kéne folyamodnom. Persze más lenne a helyzet, ha kilépnénk és úgy mehetnék haza, hogy van munkahely otthon...

Vajon mi lenne, ha az a rengeteg magyar, akik most az EU-ban élnek és dolgoznak haza kényszerülnének. Őket ki etetné, mit dolgoznának? Azoknak sincs munka akik otthon vannak. És ez sem az EU hibája...

2011. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
Az EU egy halva született fantazmagória. Churchill vetette fel először 1946-ban. Nyilván maga sem gondolta végig. Képtelenség az USA mintájára a sok nyelvű, eltérő kúltúrájú, eltérő gazdasági erejű országokból álló uniót összekovácsolni úgy, hogy mindenki mást szeretne. Ezért van halálra itélve az EU. Meg fog szünni sőt, mi már az eurót sem fogju bevezetni. Addigra már okafogyottá válik. Remélem.
2011. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
88%

az EU most kisebb válságát éli, és ez minden országnak nehéz - ez világos. de amit akartok, nem működik. egy gazdasági szövetségnél nem lehet eljátszani, hogy amikor jól jövök ki belőle, akkor szeretem, amikor meg nem, akkor ki akarok lépni belőle.


ha a magyar termékek áránál tartunk - bele kéne gondolni, hogy miért is olcsóbb az a külföldi termék, ami x ezer km-t utazva jött az országba? a magyar miért drágább??

nem hiszem, hogy külföldön kellene keresni a hibát.


arról nem is beszélve [végül is a politika témakörben vagyunk], hogy amíg az EU-ban vagyunk, addig Orbán hülyére veheti a magyarokat, de érzi, hogy azért van a feje felett egy nagyobb valami, ami gáz dolgok esetén beszólogat neki.

ha kilépnénk, még ez a kontroll sem lenne meg, akkor aztán úgy szétlopnák az országot, mint annak a rendje.


és különben is, mi lesz velünk, ha kilépünk? Norvégia, Svájc, Monaco nem tudunk lenne, valószínű, hogy mi is a Balkánhoz sodródnánk.

2011. dec. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
88%

"Ha a szlovák tej 650, akkora magyar tej nem biztos, hogy drágulni fog. "


Versenytárs hiányában szerinted nem fog drágulni??? Oké, nem 650Ft lesz, "csak" 550Ft. Úgy, hogy feleannyit keresel, mert több munkanélkülit kell eltartani...


"ameddig nem találunk egy másik piacot, mellyel kedvezőbb feltételekkel állapodhatnánk meg"

Ez meg nem olyan egyszerű :) Mi van, ha nincs, nem találunk kedvezőbb feltételeket, csak rosszabbakat? Mellesleg az sem működik, hogy pénteken viszlát EU, hétfőn meg már szállítasz az új piacra. Mondj nekem 5-6 olyan magyar céget, aki kibírna 2-3 hónapot bevételek nélkül...


"be sem kellett volna lépni"


Az ezredforduló környékén (és azóta is) mi lett volna, mi lenne más piacunk BÁRMIBEN is? A fő export célországunk Németország. A gond az, hogy vásárlásnál egy szempont van: ÁR.


"A gazdák nagy része képtelen versenyképes termékek előállítására."


Ez elsősorban az összefogás hiányára vezethető vissza. Egyénileg mindig is gyengébbek és sebezhetőbbek lesznek, mint összefogva. És Magyarországon nem divat a másikkal szövetkezni (legfeljebb a másik ellen...).

2011. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Az EU ketté fog szakadni!!!

Lesz egy amelybe a gazdagabb országok fognak tartozni.

Lesz egy másik melybe olyanok fognak mint mi, pláne, hogy azért nem vagyunk teljes tagok ami nagyon fontos!

Az első azaz EU lesz ami most is van a másik pedig EU Ázsiai országokat fogja felölelni szerintem.

Miért pont így fogják hívni, egyszerű!

A világ Gazdasága Kína felé nyit és az Ázsia.

Itt lesz a logisztikai központ hazánkba.

Ehez hozzá kell, hogy tegyem nagyon nagy kiugrási és versenyhelyzetben leszünk.

Lehet sokan azt mondják erre, hogy hülyeség ...!

De ha belegondoltok már elkezdődött ez a folyamat a napokban vállasztania kellett az EU-ban lévő országoknak egy bizonyos dologról.

Ez az én teoriám és elgondolásom. Ha én rajtam múlna a dolog én is ezt csinálnám. Mert így tudják csak megmenteni és beindítani a gazdaságot több országba ha Kína terjedni fog és nyitott lesz Europa felé!

Most azt is mondhatnám igaza lesz NOSTRADAMOSnak, gondolo Őt meg nem kell ecsetelni ki Ő!!!

2011. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!