Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen 1000000 új munkahelyről...

Milyen 1000000 új munkahelyről beszél Orbán Viktor?

Figyelt kérdés
És még ezek után is bedőlnek neki az emberek?
2009. máj. 17. 06:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
elöző vagyok A sikeres gazdaságpolitikának köszönhetően a növekvő jövedelmek mellett jelentősen csökken a pénzromlás, a költségvetési hiány és az államadósság is, az ország akkoriban készen állt arra, hogy négy éven belül az euro-övezet része legyen. tehát ha tovább maradtak volna hatalmon akkor már valoszinüleg euró lenne pénznemünk
2009. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 ceri ***** válasza:
76%

1. OV azt mondja, hogy 1 millió legális munkahely megteremtése a célkítűzés. Nem igéri, hogy ez tuti meg is lesz.


2. Azért ez a cél mert nálunk 100 lakosból Kb. 40-en dolgoznak legálisan míg az EU más országaiban KB 50-en. Ebből adódik az 1 milliós szám.

3. Az 1 M-nak jelentős része a mostani fekete munkák kifehérítését jelenti. Ezek a munkahelyek már most is megvannak, csak nem adóznak.


Tehát már megint az történik, mint ami már sokszor előfordult a Fidesz esetében, hogy csúsztattok (lásd köteles beszéd), aztán meg azt kéritek rajtuk számon amit ti mondtatok.

2009. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Én azt nem tudom megítélni, hogy az 1 millió munkahely valós szám-e, viszont az tény (bárhol utána lehet olvasni), hogy Szolnokon (szolnoki vagyok) az MSZP-s polgármester irányítása alatt a város nem tudott megegyezni a Stadler vontat gyárral, viszont most, hogy Fideszes polgármestert kaptunk, 200 új munkahely lett csak a Stadler érkezése kapcsán. Az utóbbi időben további 700-800 új munkahely létesült Szolnokon és ez a szám évről évre nő a Fideszes Szalay Ferenc-nek köszönhetően.



Ez alapján, ha a Fidesz kerül hatalomra, akkor sokkal nagyobb teret kap, így könnyebben megvalósíthatja az elképzeléseit. Ha így nézzük, akkor az 1 millió új munkahely lehet valós.

2009. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy területeket ő se sorol fel, hogy milyen munkahelyeket teremt.

Azt oldja meg, hogy el lehessen helyezkedni az embernek olyan területen, ahol szeretne. Hiába van pl. szabályban lekötve, hogy munkahelyek nem diszkriminálhatnak nemre, fajra, egyebekre vonatkozóan, mégis megteszik, csak nem mondják mindig ki. Én nőként informatikában (a szakmámban) nem kapok munkát, mert nem hiszik el, hogy értek hozzá, pedig nem vagyok kevesebb egy pasinál. Most szűnt meg a munkahelyem, és zömében telemarketinges meg üzletkötős állásra találnak meg, amit nem akarok csinálni, nem tudom, annyi üzletkötő létezik már, hogy lassan egymásnak fogják eladogatni a dolgokat, mert nem lesz más, csak üzletkötő, kivéve a közszférát, azt meg nem támogatják.

2009. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Istenem...

Ha most itt mind felsorolnánk, mi mindent mondott már O.Viktor, nagyon hosszú lenne a lista. :-P


Jót röhögtem azon is, mikor azt beszélte : ő felvirágoztatná Mo-t úgy, hogy csökkentené az adókat, csökkentené az ÁFÁ-t, megemelné a nyugdíjakat, megemelné a fizetéseket, stb...

(Szegény hülye még számolni sem tud : ha kevesebb a bevétel akkor miből tudna többet osztogatni?!)


DUMÁLNI mindenki tud, de mi már megtapasztaltuk, hogy Orbán úr kormányzása idején (mikor igazán megmutathatta volna) sem volt kolbászból a kerítés!

SŐT, megtapasztaltuk azt is, hogy Alcsút és Felcsút épp csak metrót nem kapott, de azon kívül 2 kézzel tömték pénzzel...

Megtapasztaltuk, hogy Orbán úr különrepülővel utazott édes kisfiával az USA-ba meccset nézni...

Megtapasztaltuk, hogy Orbán úr 500ezer Ft-os havi fizetéssel látta el 4 évre a sleppjét leköszönése utolsó hetében (a sleppbe beletartozik a babyszittere is!)...

Megtapasztaltuk, hogy Orbán úr kedves felesége miként tudott fillérekért tokaji szőlőföldeket vásárolni, amit aztán állami pénzeken felturbóztak, pár év múlva eladva sokmilliót nyert ezzel a díszes Orbán család...

Megtapasztaltuk, hogy az Orbán-klán (Orbán apuka) sorra kaphatta a jólfizető megbízásokat az országos útépítési programban (jé, mindig ő nyert a pályázatokon)...


Szóval, nekem dumálhat Orbán Viktor amit csak akar, nálam egy egész életre hitelét vesztette!

Amikor szidta-mocskolta Gyurcsányt, mindig az ugrott be : "Bagoly mondja a verébnek, hogy nagyfejű?"...

A tettei magukért beszélnek.


Orbán mikor ajánlotta fel a miniszterelnöki fizetését jótékony célokra?... SOHA!

Gyurcsány egyetlen alkalommal sem vette fel a miniszterelnöki fizetését, minden alkalommal átutalta jótékonysági számlákra!


Nem vagyok oda Gyurcsányért sem, de ő legalább tett erőfeszítéseket... Jobban is értett az ország vezetéséhez, mint Orbán, aki életében soha nem dolgozott, fogalma sincs a gazdálkodásról, csak dumálni tud (azt is LASSAN, akadozva)...


1 millió új munkahely?!... DUMA! :-P

2009. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%
Van logika a gondolatmenetedben, de egy kérdésre nem találok választ... az MSZP jobb döntéseket tud hozni, mint a Fidesz? Miért is? Honnan veszed? Ezt abból a 4 év Fideszes kormányzásból szűrted le, ami arra se volt elég, hogy a párt rendesen átvegye a kormányzást? Egyébként az alatt a 4 év alatt igenis fejlődött a gazdaság. Miért hiszi ezt bárki, hogyha gazdasági válság ide vagy oda, Gyurcsány alatt csak romlott az ország helyzete. Drágalátos Feri bácsit idézve: "hazudtunk reggel, délben és este. 4 évig nem csináltunk semmit." Dühös vagyok. Egyszerűen nem értem meg, hogy hogy szavazhat bárki is az MSZP-re azok után, hogy az MSZP maga mondta ki, hogy nem ért semmihez és csak össze-vissza hazudozik. Felfoghatatlan.
2009. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 12:30!


4 év elégséges arra, hogy egy kormány bizonyítani tudja a rátermettségét és szakértelmét...

A FIDESZ annyira bebizonyította, hogy nem ért semmihez (a hergelésen, sz@rkeverésen és dumán kívül), hogy a következő szavazáson megbukott és az utána következőn is... Ez szerinted véletlen??? :-P


Lehet, neked nagyon jó volt a Fidesz kormányzása alatt, de pl. a gyerekeim iskoláját pont a Fidesz akarta eladni és csak szülői tüntetések árán tudtuk megakadályozni, hogy kihúzzák alólunk az iskolát (mert panorámás, jó pénzen eladható ingatlanon fekszik)...

Éppen a Fidesz idején kezdték el a sok iskolabezárást/összevonást/óvodabezárást/bölcsőde-bezárást...


A világválság idején minden országban nehezebb lett az élet, még No-ban is csökkentették a kedvezményeket, megszorításokat léptettek életbe, nem csak Mo-on!

(O.V szerint a világválságért is Gyurcsány a felelős.)


Gyurcsány legalább vállalta a hazugságokat, amit sem O.V. sem az előtte levő egyik kormány ill. kormányfő sem vállalt, mert ők is folyamatosan hazudtak!!!


O.V. egy sunyi kis sz@rkeverő, aki a háttérből irányítja a tüntetéseket, hergeli a népet, szervezi a Gárdákat és Köröket, akiket kellő időben mozgósítani lehet kődobálásokra, robbantgatásokra...

Közben a Parlamentben (ahol tennie kellene az ország érdekében) ott sunyin és álszent módon "kivonul" és mindent leszavaz és neki minden sz@r, amit az Mszp kitalál... (De azzal soha nem áll elő, hogy mi lenne jobb javaslat annál, ami szerinte sz@r. Na, persze, mert fogalma sincs!)


Egy sunyi kis törpe, aki a weboldalán nem engedi meg a közvetlen hozzászólást, minden negatív beírás töröltetve van!!! (Ez szerinte a demokrácia!)

Ezzel szemben, akit ő minden nap mocskolt, annak a blog-oldalán szabadon lehet hozzászólni, nincs moderáció! :D


Mert van aki hazudik, de becsülettel bevallja és megpróbál egyenes lenni...

És van, aki hazudik, de soha nem fogja bevallani, viszont első abban, hogy mindenkit mocskoljon, aki nem neki lenget... Tapos át mindenkin a cezaromániája kedvéért, képtelen elviselni, hogy nem övé a húsosfazék, amiből megint tömködhetné a zsebeit!...


Tudod, nekem meg az a felfoghatatlan, hogy tudsz odalenni egy ilyen nulla kis törpéért, aki az átverős dumáján kívül semmire sem képes?!

2009. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%

"Lehet, neked nagyon jó volt a Fidesz kormányzása alatt, de pl. a gyerekeim iskoláját pont a Fidesz akarta eladni és csak szülői tüntetések árán tudtuk megakadályozni, hogy kihúzzák alólunk az iskolát"


Érdekes, hogy ezt írod. Édesanyámat a munkahelyéről azért küldték el, mert hála az MSZP-nek privatizálták a művészeti iskolát ahol dolgozott, így neki már nem volt hely. Én az MSZP döntéseit a saját bőrömön tapasztalom meg nap, mint nap. Nem állítom, hogy a társadalom egy másik rétegének az MSZP kedvez, de a családom, rokonságom életszínvonala naprós napra csökken.

2009. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem tűnt még fel senkinek, hogy háttérben a Fidesz és az MSZP összedolgoznak, és a felszínen meg ócsárolják egymást? Túl hangosak, ez gyanús, nekem egyikből se kell. Azért (is) kéne végre a kicsi pártokat odaengedni, mert egy kicsit beleköpnének ennek a 2 nagy majomketrecnek a levesébe.


A kérdésre pedig: csak olyan munkahelyeket fog (ő is) teremteni, ami az ő talpnyalóinak jó. A többi őt se fogja érdekelni.

2009. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!