"igazából nem érdekel, úgy se hagyják el az országot, nem igaz? :)"
Ez egy altalanos velekedes itt a topicon, es meg senki nem valaszolta meg, ezert en most megteszem.
A nyelvet a szakmahoz kell tudni, egyreszt mert egyetemi/főiskolai szinten igenis szukseges a kulfoldi szakirodalom tanulmanyozasa, masreszt nem csak akkor kell hasznalni a nyelvet, ha elmesz, hanem ah kulfoldi kollegak jonnek, akkor is, és külföldi kollegakkal valo internetes kommunikacional is, pl. szakma adatbázisok kutatásakor.
Hovatovább leginkabb a magas szintű gondolkodashoz nelkulozhetetlen minden, ami masféle módon forgatja az agyat (zenélés, tánc, olvasás, idegen nyelv, sport, stb.), arrol nem is beszélve, hogy a szakmai elnevezések is idegennyelvűek, amiket csak részben lehet érteni, ha nem ismeri lagalabb egy kicsit az adott nyelvet az illető.
Nem olvastam el a kommenteket,de nem támogatom.
Egyrészt hasznos. Másrészt meg szerintem azért akarják bevezetni,mert ha nem beszélsz nyelvet kevesebb esélyed van külföldön,így nem mennek ki a diákok. Persze,aki elhatározza magát és tudja,hogy biztosan külföldre akar menni,az tanulja a nyelvet.
Hát azért masra is jo/kell a nyelvvizsga:
Nem kell jarni az adott nyelvbol tobbet nyelvorara altalanosban, kozepiskolaban, ami jelentos elony akkor, amikor nagyon le van terhelve az ember amugy is.
Felvetelinel pléuszpontot ér, ami sziontén nem elhanyagolhato elonyt ad a felvetelizonek.
Az iskolak sajat feltételt szabhatnak a diakjaiknak, nalunk pl. egy szakmaival bővített középfokú nyelvvizsga volt a feltétele a diplomának.
"Egy mérnöknek nem a világgal kell szóbaállni hanem a szakmájához kell érteni!"
A mérnöki és természettudományi tudományok szakirodalmának 99 %-a angol és német nyelvű. Hogy lesz valaki jó mérnök úgy, hogy ezekhez az információkhoz nincs hozzáférése? Hogy tud elolvasni egy témában megjelent publikációt/szabadalmat? Hogy tud kommunikálni a külföldi fejlesztőcsapattal?
Ezen a pályán egyszerűen muszáj tudni angolul, ideális esetben németül is. Én magyar egyetememre járok, de otthon kizárólag angolul és németül tanulok, mivel az információk ezen a nyelven találhatók meg.
Ehhez képest nekem mint bölcsésznek két középfokút kell tennem az Msc-diplomáért, míg biológus-hallgató kedvesemnek ehhez elég egyetlen egy középfokú nyelvvizsga.
Ugye, milyen ésszerű?
Nem. Minimum egy nyelvet kell tudjon használni az ember, és ezt bizonyítsa is írásban és szóban is.
Sokan gondolják, hogy a diplomások értelmes emberek, jó szakemberek. Akkor miért erőfeszítés letenni nekik egy adott szintű nyelvvizsgát? Ha diplomáját megszerezte, miért okoz nehézséget egy nyelvvizsga? Hiszen a diplomát (ami használható) megszerezni sem egyszerű, szerintem nehezebb, mint egy nyelvvizsga.
mivel az ember az egyik nyelvet már általános iskolától tanulja gimnázium végéig, a másikat pedig a gimnázium négy éve alatt, szerintem nem olyan hatalmas elvárás, hogy legyen egy vagy két nyelvvizsgája.
és aki ezt az egyetem +5 éve alatt sem tudja teljesíteni, attól szerintem jogosan tartják vissza a diplomát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!