Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságos az ingatlanadó? Mi...

Igazságos az ingatlanadó? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]
2009. máj. 14. 17:52
1 2 3 4
 21/35 ceri ***** válasza:
81%

Azt büntetni aki nem a kocsmába piálta el a pénzét hanem értéket teremtett a családja és a társadalom részére ? Ez egy gyökérség. Bajnai megbüntet mert a pénzemet felelősen költöttem el , és nem arra , hogy minden este hazafelé egy jó nagyot tudjak okádni.

Körülbelül ennyi az üzenete ennek a dolognak a társadalom felé. De aki többet várt tőlük az meb is érdemli.


Egy a lényeg ők elkúrták, ellopták Te meg fizess!

Nem elég, hogy aljasok még ráadásul BÖSZMÉK is.

2009. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
34%

Azért van itt egy jellemző dolog, szóval valahogy össze kell szednie az országnak magát, mert xarban vagyunk, kitalálnak intézkedéseket, amik remény szerint jók lehetnek, nem csak a bársonyszékben, de a kisembernek is meg kell tanulnia, hogy fölöslegesen ne költekezzen (jó, nem mindenki teszi, de aki már ott tart, hogy a kocsit csak arra használja, hogy elmenjen vele a párszáz méterre lévő boltba vásárolni, meg aki hitelből vesz plazmatévét és hasonlók, ami még bevételt se hoz, nem úgy, mint egy tenyésztőnek a kedvencei... stb. és akik megvesznek mindent a boltban úgy, hogy csak egy kenyérért megy el, aztán egy része megromlik, tönkremegy, mert nem használják fel, csak megvették, mert a szomszédnak is ilyen van, vagy mert a tévében azt mondták, vagy csak elfelejtik... azért ilyenből rengeteg van), ezt nem szereti senki észrevenni, pedig valahogy muszáj. De aki ilyen, mint amit fentebb írtam, és fölöslegesen költekezi, az egyrészt ezt sose fogja beismerni, másrészt pedig soha nem fog pozitívan értékelni semmit, amiért fizetni kell.

Lehet lepontozni, de a pénzzel tudni kell bánni, és aki erre képes, illetve megtalálni a módját, hogy összeszedje magát élhető minőségre, az úgy tudja költeni, hogy marad is, aki meg ilyenek miatt nyomorogni kényszerül, az vagy nem ért hozzá, vagy lusta (gondolkodni és - vagy cselekedni).

Csak elárulom, a szüleim egy fillér segítséget nem kaptak, mikor összeházasodtak, egy szobában kezdték, 0-ról, és most egy 1+2 félszobás lakás az eredmény. Lehet, hogy szülőként csapnivalók, de az anyagiakat azért csak megteremtették, hogy ne kerüljenek az utcára. Ismétlem, a SEMMIBŐL.

2009. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 ceri ***** válasza:

18:02


Te rossz helyre írtál. A kérdés itt van fent.


Szerintem te szoci vagy, mert sumákolsz.

2009. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
75%
Nem NEM igazságos. Testvérem és én Örököltünk egy Zuglói házat. Örökési adó kifezettem. Testvérem azt mondta Ö élni akar nem épitkezni kertet gondozni. Oké gondoltam Hitelt vettem fel kifizettem a részét. 10 év alatt nem nyaraltunk minden pénz a házra ment és minden szabad időnk. Készlettünk adózott pénz és a fiatalságunk ment rá.Jött a válság hitel felemelkedet, gáz és villany ára egekben. Most amikor élvezhetnénk rájöttünk ennyi hitelt nem tudunk fizetni eladjuk. Fél éve hirdetjük de nem tudjuk eladni. Ingatlan adot már képtelen lennék fizetni néha kenyére sincs. Tehát Bajnai "úr" még mielött Ön mondta volna tudtuk , hogy 10 év kemény munkája és nélkülözése után kissebbe kell menni. Ja és ha igy megy a hitel fel panelba. Sajnálom, hogy a fiatalságom nem végig szorakozatam hanem nö létemre téglát cipeltem és betonoztam a fiukkal.
2009. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

18:02:

Nem is értem, mi köze az irományodnak a kérdéshez. De ha erre vagy kíváncsi, elmondom, h nincsenek felesleges, hitelből vett ingóságaink (mondjuk itt épp ingatlanokról beszéltünk, de mindegy..), nincs plazmatv-nk, egy 52 centis, 10 éves tv-nk van és tökéletesen megfelel, mert úgyse nézzük :)

2009. máj. 17. 09:13
 26/35 anonim ***** válasza:
A mi kertes délpesti házunk értéke is 30, sőt 35 millió Ft felett van. Május óta eladó, de nem az ingatlanadó közelgő bevezetése miatt. Így is egyre halmozódnak a be nem fizetett számláink, ingatlanadóra meg szintén nem futná. Úgyhogy nagy baromság ez a 30 milliós határ. Nincs se autónk, se plazmatévénk, semmi luxustárgyunk. Kezdetben 7-en éltünk ebben a kedvezményes áron vett házban, ma már csak hárman. Az előző tulajnak 2 év alatt sikerült eladnia. Szóval reménytelen lesz az ingatlanadó befizetése részünkről, ezért felmentést kell kérjünk a fizetése alól. Fizessék azok akik megengedhetik maguknak!
2009. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Csomó országban van ingatlanadó, pl USA-ban is.


akkora nagy önsajnálat megy itt hogy az már durva.


Demagóg, betanult szövegeket irogattok. "Mások döntötték el", a "fejünk felett". Szánalmas. De bazki, nem ti választottátok azokat a másokat? Továbbmegyek. Ha jövőre mást választotok, azt hiszitek az majd visszavonja?


Nem mondok újat, de gazdasági válság van. Mindenki szív. Az meg akiknél 3 család lakik egy házban se sírjon, mert az kb 6 dolgozó ember, és jóval könnyebben összedobják az ingatlanadót mint 2 dolgozó ember.


Mellesleg én nem sírok, mert nem is választottam. Nem is fogok, mert nincs jó, csak kevésbé rossz.

2009. okt. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Szerintem ha be is vezetik, utána hamarosan eltörlik a kormányváltás miatt, így az adóbevallásban semmissé tehető akkor is ha nem lett befizetve. Legalábbis azoknak akik nem tudják fizetni, hiába ér többet az ingatlanuk 30 milliónál.
2009. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes volna felírni hogy miket mondott már a Fidesz, és bevasalni rajtuk. Pl ÁFAcsökkentés a választás után, 13. havi nyugdíj visszahozatala, gyes visszanövelése, ingatlanadó eltörlése, stb. Már várom hogy ebből mi fog megvalósulni!
2009. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Akár megvalósul, akár nem, mi tuti nem fogjuk fizetni mert nincs miből!! A ház eladás alatt van, de hiába. Tudjuk igazolni hogy kevés a havi jövedelmünk. Hárman vagyunk egy túl nagy házra de ez nem rajtunk múlott, kezdetben sokkal többen voltunk. Egy embernek van fix munkahelye, egy másik szinte munkaképtelen, a harmadiknak meg alkalmilag vannak munkái.
2009. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!