Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiegyensúlyozott tájékoztatás?...

Kiegyensúlyozott tájékoztatás? Pofátlanul Hírek és Tények című bulvár magazinok a kertévéken? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem nagyon durva látni, hogy pontosan mivel is tömik a fejünket, persze eddig is éreztem, hogy a Hírek valahogy nagyon gagyi, de most itt van számokkal: 57%-ban bulvár híreket közölnek híradó gyanánt, ezenkívül több mint 20% bűnözés, kb. 7% közélet. És ami fontos lenne, a politika és a gazdaság, arra összesen jut 14%.


Felháborító milyen szinten művelik az agymosodát... Bulvár magazin hírek helyett, ezen most nagyon kiakadtam, ez olyan mintha vennék egy iPhone-klónt... Minek?!:)


2011. dec. 1. 20:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Figyelj MudriLav!


Ne személyeskedj. Ez a te intelligenciaszinteddel nem mutat jól.


Másodszor, tisztázzunk valamit. Én gyakorlatilag nem nézek tévét. Úgyhogy nekem megy a választás; aki nézi, annak valószínűleg sokkal kevésbé megy a „szabad választás”.

2011. dec. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

22:07


"Hagyjuk már ezt a demagógiát."


Te NEM azt nézed, amit akarsz? Ez valami betegség, vagy csak időnként a kormány emberei lekötöznek a tévé elé kitámasztott szemmel?

2011. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 asmosys ***** válasza:
77%
Mudriéknak nagyon igaza van. A távirányító végtelen hatalom. Aki nem tud élni vele, az nem a műsor miatt hülye. :)
2011. dec. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Viccesek vagytok. Legalább érzem, hogy egy magyar fórum oldalon vagyok, fura is lenne veszekedés nélkül:)


Én már egy ideje nem nézek tévét (nincs is rá időm), híradót is csak ha megy a háttérben éppen.


Tehát nem magam miatt háborodok fel, kedves azonnal leoltós fórumozók:) Ezeket a műsorokat több millióan nézik. És nem azért nézik, mert annyira jó. Hanem azért, mert ez a hétköznapjaik ritmusának megszokott része.


Ráadásul életszerűtlen azonnal elkapcsolni ha nem megfelelő a hírek aránya, hiszen előbb meg kell néznem, majd utána tudom csak eldönteni, vagy még utána sem, hogy mennyire voltak kiegyensúlyozottak. Ha ez úgy működne, ahogyan egyesek felvetik, akkor nem lenne értelme a reklámoknak, mert mindig mindenki azonnal elkapcsolná. A tévé az sokunk számára igenis kicsit olyan, hogy azt esszük ami van.


És az nem megoldás - bár én is inkább netezek -, hogy "tájékozódj internetről!". A tévének is normálisan kellene tájékoztatnia! Mi van az idősebbekkel például? Elég sokan vannak, és leginkább tévét néznek, mint interneteznek. Vagy akinek nincs net.


Nem azt mondom, hogy essünk át a ló túloldalára, nem gondolom, hogy 100%-ban politika és gazdaság legyen a téma egy híradóban. De 14%?! Több mint 80% a bűnügy és a bulvár együtt? Azért ez már szélsőségesen gáz.


Különben nem érdekelne egy gagyi kertévé mit ad, csakhogy ezt a két csatorna az országosan fogható három között van, nem értem hogy nem érzitek ennek a súlyát...

2011. dec. 2. 00:37
 15/18 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy az emberek túlnyomó többsége hülye.


Éppen ezért az oktatás és sajtó feladata lenne, hogy az emberek mentalitását értelmes mederbe terelje, és ott tartsa.


Jelen pillanatban Magyarországon ezt a funkciót nem látja el semmi. Szabadon hülyíthető, manipulálható mindenki, a pártfüggetlennek csöppet sem nevezhető média nemhogy segítene a helyzeten, hanem sosem látott sötétségbe taszítja azt a tökkelütött masszát, amit népnek neveznek.


Ha holnap kiállna az ország elé Schmitt, és bejelentené, hogy borzalmas tragédia érte a magyar nemzetet: növekedett a GDP, akkor biztos lehetsz benne, hogy másnap tele lenne az oldal azzal, hogy most tényleg nagy baj van?


Tökmindegy, mit mondanak, a lényeg, hogy milyen hangnemmel. Elhiszik. Miért? Lásd az első bekezdést.

2011. dec. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az utolsónak persze igaza van, hogy a zemberek hülyék; meg lehet nézni mik a legnézettebb műsorok: BK, VV meg a hasonló idióta adások. Persze azt már sokan elhallgatják, hogy a legtöbb csatorna szenny-, ill. propagandacsatorna, és hogy az embernek nincs valódi választása, ha tévézni akar. Én sem nézek tv-t, ha nem lehetne összedugni a laptopommal, szerintem nem is lenne. Az embernek persze szüksége lenne minőségi szórakoztatásra és információforrásra, amiből sajnos hiány van. Tehát a probléma kétoldalú: a keresleti és a kínálati oldallal is baj van. A legnagyobb gondot mégis abban látom, hogy a legtöbb ember intellektuálisan igénytelen, hogy úgy gondolja, hogy az iskolával ő a képzését befejezte, neki már nincs mit tanulnia, nincs szükség rá, hogy pl. a gazdasági folyamatokat jobban megértse. Ez persze az iskolai (khm, khm indoktrinációs központi) szocializációnkkal van összefőggésben, ami 10-ből 9,9 emberrel a tanulást megutáltatja, és a szórakozás és a szabadidő ésszerű eltöltésének ellenpólusaként tünteti fel.
2011. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

00:57


"Éppen ezért az oktatás és sajtó feladata lenne, hogy az emberek mentalitását értelmes mederbe terelje, és ott tartsa."


Ilyen feladatokat a sajtó normális esetben csak totális diktatúrákban kap.


"Szabadon hülyíthető, manipulálható mindenki"


Hogyan lehet egy okos embert elhülyíteni? Sehogy (most leszámítva az olyan módszereket, mint krónikus higanymérgezésnek kitenni stb.) Hülye embert pedig nem kell hülyíteni, anélkül is hülye.


"a pártfüggetlennek csöppet sem nevezhető média"


Nincs pártfüggetlen sajtó. Talán a Bányászati és Kohászati Lapok vagy a Fizikai Szemle az, de még ez sem biztos.

2011. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

13:06


"az embernek nincs valódi választása, ha tévézni akar."


Hát ha tévézni akar, akkor nincs neki, de akkor már úgyis mindegy. Értelmes ember úgysem akar tévézni, mert összeállítja magának a műsort vagy az olvasnivalót, nem várja, hogy összeállítsák neki mások.


"Az embernek persze szüksége lenne minőségi szórakoztatásra és információforrásra, amiből sajnos hiány van."


Az ország tele van könyvtárakkal, hangversenytermekkel, színházakkal, tudományos egyletekkel, és ráadásul ott az internet is.


"a legtöbb ember intellektuálisan igénytelen, hogy úgy gondolja, hogy az iskolával ő a képzését befejezte"


Na ez viszont így van.



"Ez persze az iskolai (khm, khm indoktrinációs központi) szocializációnkkal van összefőggésben"


Az iskolai szocializáció funkciója kezelhető munkaerőt gyártani a tőke számára. Nem az a cél, hogy az informatikai napszámos vagy a pénzügyes summás, esetleg a marketinges jobbágy vagy a matematikus-béres pl. nekiálljon elgondolkodni valamin, ami nem csöcsökkel vagy autómárkákkal kapcsolatos, mert akkor kiszámíthatatlanná válna a viselkedése. Hanem az a cél, hogy a munkáját ellássa, szabad idejében pedig kiszámítható legyen.


De egy modern társadalom nem működhet másként, ez a módja.

2011. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!