Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiegyensúlyozott tájékoztatás?...

Kiegyensúlyozott tájékoztatás? Pofátlanul Hírek és Tények című bulvár magazinok a kertévéken? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem nagyon durva látni, hogy pontosan mivel is tömik a fejünket, persze eddig is éreztem, hogy a Hírek valahogy nagyon gagyi, de most itt van számokkal: 57%-ban bulvár híreket közölnek híradó gyanánt, ezenkívül több mint 20% bűnözés, kb. 7% közélet. És ami fontos lenne, a politika és a gazdaság, arra összesen jut 14%.


Felháborító milyen szinten művelik az agymosodát... Bulvár magazin hírek helyett, ezen most nagyon kiakadtam, ez olyan mintha vennék egy iPhone-klónt... Minek?!:)


2011. dec. 1. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Pedig érthető a műsorpolitikájuk.

Ha sokat foglalkoznának a politikával és a gazdasággal,akkor két választásuk lenne:

Vagy azt közölnék,amit a Fidesz engedélyez,és ezt nem akarják.

Vagy megszólaltatnák az ellenzéket,netán a saját véleményüket is elmondják. Ebben az esetben számíthatnak arra, hogy a Média Bizottság sok millióra megbünteti őket. A törvényben erre elég sok lehetőség van.

2011. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"Felháborító milyen szinten művelik az agymosodát..."


Engem meg az szomorít el, hogy ezek az emberek négyévente döntenek az ország sorsáról.

Elszomorít, hogy négyévente az emberi butaság diadalát üljük.

2011. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Kiegyensúlyozott tájékoztatás?"


csak akkor lehetsz kiegyensúlyozottan tájékozott, ha nem csak a tévét bámulod.


Ma már nincs sok értelme a tévéből tájékozódni.

2011. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem nagyon durva látni, hogy pontosan mivel is tömik a fejünket"


Nem tömik, mert nem kötelező nézned.


Ha az embereket nem érdekelné a bulvár, de érdekelné a politika, akkor lenullázódna a gagyitévék nézettsége, és megnőne mondjuk a politikai tévéadóké. A műsorpolitikát igazítják a nézői igényekhez és nem fordítva.


Ha lenne egy TV, amin egész nap politika megy, akkor azt nézné kb. 100 ezer politika-mániás, de sohasem néznék 2 millióan.


"Felháborító milyen szinten művelik az agymosodát... "


Az agymosásban kényszer van. Itt nincs kényszer. Azt nézed, amit akarsz.

2011. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

ma 21:29


Persze, a tévé nem a tájékoztatás és tájékozódás eszköze, hanem szórakoztatóeszköz.


A Republikon Intézet pedig egy ún. think tank, a feladata nem a tájékoztatás, hanem megrendelt vélemények szállítása.

2011. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Azt nézed, amit akarsz."


Hagyjuk már ezt a demagógiát.

Olvass utána pszichológiai kísérleteknek, hogyan lehet manipulálni az embert.

2011. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki manipulálható, az meg is érdemli :)


Te is manipulálható vagy, mert úgy futod itt az ámokot és siránkozol mindenen, mint egy mániákus :)

2011. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 asmosys ***** válasza:
100%

Azáltal tájékozódsz, amit Te választasz. Ezek nem a műsorok nem azért vannak hogy tökéletes objektivitással mutassák be a világot fontossági sorrendben.

Ha a gazdaság érdekel, vagy a politika arra vannak célzott csatornák. Aki nem agymosott, ugye, az ezeket könnyedén megtalálja. Neked miért nem megy? :)

2011. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Persze, a tévé nem a tájékoztatás és tájékozódás eszköze, hanem szórakoztatóeszköz."


Ez már rég nem igaz: a tévé is az "infotainmnet" felé hajlik, vagyis szórakoztatva informál.

Érthetőbben: hülyít.

2011. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
h10 a h a nevedben hülye? Nem tudom de ez nem demagógia. Én pl. azt nézek amit akarok a TV-ben. Ha nem érdekel egy műsor, akkor nem nézem meg és kész. Fegyvert nem tartanak a fejemhez. Ha te erre képtelen vagy, akkor az a te csökkent IQ-d miatt van.
2011. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!