Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz velünk, vidéki hátrány...

Mi lesz velünk, vidéki hátrányos helyzetűekkel?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy nem szeretnék gyűlöletet kelteni vagy viszályt szítani!


Anyukámmal lakom egy kicsi faluban Borsod megyében, ő 48 éves, én 26 leszek. Tegnap hallottam és olvastam, hogy csökkenteni akarja a Tisztelt Kormány a rokkantnyugdíjasok számát. Anyu az egyik szemére 90%-osan nem lát (a másikra alig), emellett immunhiányos, Hepatitis C-fertőzött, pajzsmirigyproblémája, szív-, tüdő- és vesebetegsége van. Azt mondták, jobb esetben legfeljebb tíz éve van hátra. Tavasszal rehabilitációs járadékot (nem, nem rokinyugdíjat) adtak neki (fellebbezés után), 3 év múlva elvileg vissza kellene mennie dolgozni. De hogyan, amikor már itthon is én végzem el a házimunka javát, hiszen anyám 10 perc kisebb fizikai megterhelés után kifullad?


(Az Alzheimer-kóros nagybátyámtól egyébként áprilisban vették el a rokkantsági nyugdíjat, pedig már közepes stádiumban van, eredetileg tanár volt.)


Régen öten laktunk itthon: apám lelépett új családot alapítani, már külföldön lakik a barátnőjével. A húgom felköltözött Pestre, most ők is szeretnének elhúzni itthonról. A másik húgom meg elköltözött a Dunántúlra a fiúbarátjával, oda jár egyetemre is, őt még ritkábban látni a házban, mint az idősebbik tesómat. Ahogy teltek az évek apám távozása óta, úgy romlott az anyagi helyzetünk: eladtuk a kocsit, az ékszereket, ezt a házat is eladnánk, bőven érne most is kb. 20 milliót, de nem vennék meg harmadennyiért sem.


Anyámat a munkahelyéről a megromlott egészsége miatt menesztették év elején.


Elromlott a bojlerünk, s a gázról áttértünk a fával való tüzelésre, mert valamivel olcsóbb ez az utóbbi.


Én több szakmával rendelkezem, s van egy diplomám is, de nem tudok elmenni dolgozni normális helyre több okból sem:

a) ahová diplomásként kellenék (Miskolc), az nagyon messze van, sok időt vesz el az utazás, viszont helyi szinten jó a fizetés

b) a közeli munkahelyeken (szomszédos város) nem térítik az utazási költséget teljesen + minimálbért fizetnek. A jobb állásokat ismerősökkel töltetik be.

c) ki ápolja itthon az anyámat, aki hét napból 3-4x eszméletlenül vacak állapotban van?

d) lenne ötletem egy kisvállalkozás indításához, még talán működne is, de hogyan szerezzek rá tőkét?

e) ha valóban 25-30%-kal felmegy a tömegközlekedési szolgáltatások ára 2012-től, akkor hogyan vegyek meg a mondjuk 80.000-es nettó fizetésemből egy 25-30 ezer forintos bérletet?


Semmi lehetőségem nincs kitörni innen, nem tudok bepasizni sem, mert a környéken nem találok egy erre alkalmas, nem bunkó, tanult férfit sem. Szórakozni sincs pénzem, a baráti társaságomat leépítettem. Bérpótló juttatásból (ezt kapok!) nincs lehetőségem könyveket, új cipőt, ruhát venni. Az élelmiszerekből is csak a legalapvetőbbet vásárolhatom meg.


Tisztelt Kormány! Nem ezt ígértétek!


És ahogy észreveszem, az emberek még lázadni sem mernek ellenük, hanem csöndben beletörődnek!


Értem, hogy gazdasági világválság van, de nem a szegényről kellene még egy bőrt lenyúzni! Illetve kitalálni valamit a vidékiek felzárkóztatására! Nem azért tanultam 18 évet, hogy itt hervadjak el egy koszos faluban!


2011. nov. 11. 23:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kemény dió amit írt a kérdező!

Tudod voltam már én is ilyen és még keményebb helyzetbe is, ezért átérzem a gondjaid. De hidd el, hogy mindig lesz kiút minden helyzetből. Csak ne fordulj be!

Állj pozitívan a dolgokhoz, hogy még ennél is van lentebb, tehát te még jó vagy!

Ne a kormányt szídd hanem azokat kik ezt ilyen helyzetbe terelték a nagytőkéseket. Mert tőlük függ minden és ahozz kell egy államnak alkalmazkodnia. Sajnos a világ megfordult és a " A csík húzza a repülőt és nem fordítva " Ez a baj

2011. nov. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a) b) és c) lehetőséget kellene megfontolni, mert elnézést a kifejezésért, otthon ülni és csak várni a "segílykét" és szidni a kormányt, hogy miért nem ad többet eléggé c..... mentalitás.

Az a helyzet, hogy a dolgozókról már egyszerűen nem lehet többet lehúzni, ezért kerültek sorra a rokkantnyugdíjasok.


Ismerek olyan embert, aki napi 2x1 órát biciklizik (télen, esőben is!) egy faluból, hogy beérjen a városba, sokan pedig külföldre mentek mindenkit hátrahagyva. Nehéz az élet, az embernek jobb elkezdeni a saját kezébe venni az irányítást, különben csak kiszolgáltatott marad. És ki tudja ha találsz munkát, akkor lehet, hogy előbb-utóbb férjet is fogsz találni, és akkor már könnyebb lesz...

2011. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!