Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új szocpolt igénybe vehetjük?

Az új szocpolt igénybe vehetjük?

Figyelt kérdés
Nyár közepén egy használt ház felét megvásároltam, majd összeházasodtam a párommal nyár végén. Házassági szerződést írtunk, így ez őt nem érinti. Mivel házasok vagyunk és az ő nevén nincs ingatlan, így felveheti a szocpolt, hogy a házból még pár %-t megvásároljon?
2011. okt. 24. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Még csak tervezet van, így semmi sem biztos. Bár szerintem csak újépítésű ingatlanokra fogják megadni.
2011. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha veszel házat, akkor van értelme.

Ha építtetni szeretnék, akkor inkább csináltasd számla nélkül mert olcsóbb lesz. A 27% Áfa már magába többe van mint amit kapsz!

2011. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem értem. Gyerek van? A gyerek miatt szokták adni. Részletek még nem ismertek, mert régen korhatár is volt, meg használt házra nem nagyon adtak, csak ha már volt gyerek, meg ha bővítetted, és elég nehéz volt kiharcolni. Most eleve sokkal kevesebbet fognak adni, mint régen, szóval szerintem azért a pár százezer Ft-ért tényleg kár ezzel foglalkozni: számlák, áfa, ügyvédi díj, bankköltség, vagyonszerzési illeték, stb. sokkal többe fog kerülni.
2011. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!