Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Esélyegyenlőtlenség álláskeres...

Esélyegyenlőtlenség álláskeresés során?

Figyelt kérdés
A legtöbb munkahely e-mailben kéri az önéletrajzot, vagy csak telefonszám van megadva. Akinek nincsen számítógépe, se telefonja (vagy nincs feltöltve, mivel munkanélküli lévén nincs rá pénze) az a mai világban hogyan talál állást? A meghírdetett állásoknál kötelezővé tenném a munkavégzés pontos címének megjelölését, hogy a fentebb említett helyzetben lévő munkakeresők ugyanolyan esélyekkel pályázhassanak mint mások.
2011. okt. 18. 14:40
1 2 3 4 5 6
 51/54 A kérdező kommentje:
Most utoljára mondom el hogy a kérdés nem rólam szól. Ha vetted volna a fáradtságot és elolvastad volna azt a kommentemet ahol ez írom, akkor nem estél volna nekem azzal hogy mennyit neteztem x-y idő alatt.
2011. okt. 18. 17:22
 52/54 A kérdező kommentje:
Tanulságos ahogy egyesek nekem esnek. Vannak súlyos mélyszegénységben élő barátaim, bepillantást nyerhettem az ő helyzetükbe, és ha nekik esnének így nekik ahogy ti nekem, akkor páran el is sírnák magukat hogy hogyan vélekedtek a helyzetükről.
2011. okt. 18. 17:26
 53/54 anonim ***** válasza:
Ezt valóban nem olvastam, de a szmájli is ott volt a végén. Viszont szerintem abszolút nem nekiesés valakinek azt mondani, hogy tulajdonképpen jobban jár az internetes álláskereséssel. Egyébként mivel a barátaidról van szó, a kérdés nem reális: ha valamelyikük odamenne hozzád, hogy hadd küldjön el egy levelet, hadd nézzen körül az interneten munkaügyben, esetleg kölcsönkéri a telefonodat - nemet mondanál neki? Kétlem. Tehát annyira azért nem rossz a helyzetük, mint amennyire lefested. Ma a szerencsén, a protekción és tudáson kívül a talpraesettség és bátorság is rengeteget számít munkakeresésnél. Nagyon sokan, akik nem, vagy nehezen találnak munkát mindkettővel rosszul állnak. Ne érts félre: ez valószinűleg nem az ő hibájuk, vagy legalábbis nem csak az ő hibájuk. Lehet, hogy két napot vacillál valaki, mielőtt kölcsönkéri a telefonodat egy hívás erejéig, és az már későn van. Ráadásul sokan a segítő szándék mögött is hátsó szándékot sejtenek, vagy bunkózást, szerintem te is félreértettél néhány itteni jószándékú tanácsot.
2011. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 A kérdező kommentje:
A szegény emberek nagyon büszkék, azaz nem szívesen kérnek, mert ők pontosan tudják hogy a telo, a net másnak is pénzbe kerül. Szégyenlik is magukat. Ha nem kérdezek rá hogy szükség van-e valamire, akkor maguktól nem kérnek. Pár hónapja történt hogy találkoztam az egyik ilyen barátommal az utcán. Mondta hogy a boltból jött. Nem volt nála semmi. Kenyeret akart venni, de a boltban derült ki hogy hiányzik hozzá 10 ft. A zsebembe nyúltam, volt nálam 60ft. Odaadtam neki. Mondta hogy menjek el vele a boltba és odaadja a visszajárót. Mondtam neki hagyja csak. Munkanélküli vagyok, nekem is sokat ér az a 60ft, de neki, aki nálam rosszabb helyzetben van, mégtöbbet.
2011. okt. 18. 17:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!