Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Esélyegyenlőtlenség álláskeres...

Esélyegyenlőtlenség álláskeresés során?

Figyelt kérdés
A legtöbb munkahely e-mailben kéri az önéletrajzot, vagy csak telefonszám van megadva. Akinek nincsen számítógépe, se telefonja (vagy nincs feltöltve, mivel munkanélküli lévén nincs rá pénze) az a mai világban hogyan talál állást? A meghírdetett állásoknál kötelezővé tenném a munkavégzés pontos címének megjelölését, hogy a fentebb említett helyzetben lévő munkakeresők ugyanolyan esélyekkel pályázhassanak mint mások.
2011. okt. 18. 14:40
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

Én is voltam munkanélküli, és hát kis hazánkban ez sajnos nem kirívó, sokan vannak munka és pénz nélkül.

Ha épp nincs pénze az embernek, 100 Ft is nagyon sok tud lenni (már ha ki kell adni).

2 megoldást látok: vagy elmész mondjuk egy héten 1-2-szer olyan ismerősödhöz, akinek van gépe és internet-hozzáférése, vagy (2) falvakban is szokott lenni ún. teleház, ahol lehet gépet használni. A nagyobb városokban pedig lehet találni 1-2 olyan egyesületet, alapítványt, amely segít az ilyen helyzetekben.

Egyébként: közalkalmazotti vagy köztisztviselői állások esetében megszokták adni a levelezési címet (azt hiszem, náluk kötelező is).

2011. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
Barátoknak-ismerősöknek biztos van internetje, telefonja. Én hasonló helyzetben legalább 5-6 közeli ismerőshöz tudnék fordulni, akár csak egy telefonálás miatt is, vagy egy e-mailt elküldeni.
2011. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
ut.:sőt, azokat postán kérik, erkölcsi biz.és okiratok másolatával. (közig.állásokat)
2011. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
8 évig dolgoztam közalkalmazottként. Mostanában az a divat hogy kötelezően kiírják a pályázatot, de a jelölt az már a pályázat kiírása előtt megvan. Régen nem így volt, de mára ez lett a helyzet sajnos.
2011. okt. 18. 15:38
 25/54 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddigi kommentet.
2011. okt. 18. 15:40
 26/54 anonim ***** válasza:

15.34-es vagyok.

Hát igen, én is tudnék mesélni, pedig sosem dolgoztam a közszférában. De magáncégeknél is van ilyen eset. Tudok olyanról, hogy az egyik nagy üzletlánc állást hirdetett, egy jó barátom elküldte a pályázatot, majd egyszer csak megérkezett a válasz (az elutasítás). Csakhogy az elutasítás dátuma korábbi volt, mint a pályázat elküldésének időpontja. Ennyire pofátlanul nyomják egyes cégek...

No de ez nem tartozik szorosan a kérdésedhez, csak úgy elmeséltem - nyilván mindenki tud 1-2 ilyen esetről, sajnos.

2011. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Az a rosszindulat ahogy pár ember áll magához a munkanélküliség témaköréhez, számomra döbbenetes.
2011. okt. 18. 15:50
 28/54 anonim ***** válasza:

Értsd már meg,hogy nem rosszindulat,hanem realizmus.

kinyomtatni és postán elküldeni a CV-t sokkal drágább,mint az internet.

2011. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%
Értsd már meg a Kérdező korábbi sorait: "Mivel nekem is elég nehéz munkát találnom úgy is hogy megvannak a technikai feltételek, azokra vonatkozott a kérdésem akiknek nincsenek meg ezek."
2011. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:

az alapvető kérdés az volt, hogy miért nem címet adnak meg,miért emailcímet. Erre az a válasz, hogy mert az email olcsóbb mint a nyomtatás és postaköltség.

az,hogy kinek mennyire nehéz munkát találni,az teljesen más kérdés

2011. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!