Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Esélyegyenlőtlenség álláskeres...

Esélyegyenlőtlenség álláskeresés során?

Figyelt kérdés
A legtöbb munkahely e-mailben kéri az önéletrajzot, vagy csak telefonszám van megadva. Akinek nincsen számítógépe, se telefonja (vagy nincs feltöltve, mivel munkanélküli lévén nincs rá pénze) az a mai világban hogyan talál állást? A meghírdetett állásoknál kötelezővé tenném a munkavégzés pontos címének megjelölését, hogy a fentebb említett helyzetben lévő munkakeresők ugyanolyan esélyekkel pályázhassanak mint mások.
2011. okt. 18. 14:40
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam -.-'

De most ha számítógépes ismeret kell, akkor nem fogják betanítani őket, hanem olyat keresnek, aki ért hozzá.

2011. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
Azt hiszem mára bőven elég volt ennyi. A válaszok alapján szép körképet kaphattunk a társadalom empátiájáról. Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. okt. 18. 16:58
 43/54 anonim ***** válasza:
40%
A válaszaid alapján szép képet kaphattunk róla, hogy csak a kifogásokat keresed :)
2011. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Például szakmunkást nem fognak felvenni mérnöki munkára. Mint ahogy a számítógép kezelni nem tudó embert, nem fogják felvenni a számítógép használatot igénylő munkára.

Logika, ember!

2011. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy mire kerestem kifogásokat, amikor is létező, reális helyzeteket vázoltam fel. Szembe kéne nézni vele, de az nehéz. Nem velem kéne kötekedni, hanem gondolgodni kellene. Viszont még egyszer köszönöm a kommenteket.
2011. okt. 18. 17:03
 46/54 anonim ***** válasza:
40%
Úgy látom téged nem lehet meggyőzni :D:D:D:D a gondolkodás luxus neked ;)
2011. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Ui: takarítói állásra is e-mailben kell jelentkezni manapság. Ebben hol a logika???
2011. okt. 18. 17:05
 48/54 anonim ***** válasza:

"Esélyegyenlőtlenség álláskeresés során?"


Olyan sohasem volt, ezért fölösleges ezen felháborodni.


"Akinek nincsen számítógépe, se telefonja (vagy nincs feltöltve, mivel munkanélküli lévén nincs rá pénze) az a mai világban hogyan talál állást?"


És aki analfabéta, hogy talál állást? Vagy akinek nincs öltönye és nyakkendője, hogy megy interjúra? Stb.

2011. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Valójában én sem értem, mire akarsz kilyukadni. Mi lenne a megoldás? Aki az utolsó 100 forintját elköltötte zsemlére, annak ingyen számítógép használatot kellene biztosítani? És ingyen utat az összes olyan helyre, ami a munkakereséssel kapcsolatos? Aki meg hajléktalan, annak járjon ingyen fodrász, hogy hasonló legyen a külseje a többi jelentkezőéhez?


Nincs esélyegyenlőség. Éspedig onnantól kezdve, hogy az egyik embrió anyukája cigizik, a másiké pedig nem. Lehetetlen megoldani.

2011. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

"Másik az hogy nem feltételezem azt hogy egy idősebb ember ért a számítógéphez. "


Én például küldtem már el anyukám helyett takarítói állásra az önéletrajzát...


"Lehet itt mondani a spórolást, de ha valaki azt nem érti hogy netezik állás miatt akár csak 100ft-ért vagy abból a 100ft-ból inkább eszik aznap, akkor igen nagy gondok vannak itt..."

Oké. De akkor mégis: hogyan keresel állást? Egy újság is több mint 100Ft. A (kábel)tévé is több, mint 100Ft. Ha végig akarod járni az összes lehetséges helyet, legfeljebb biciklivel nem megy el 100Ft, de ha 20-30km-re van a lehetséges munkahely, akkor még ez sem megoldás.


"A válaszok alapján szép körképet kaphattunk a társadalom empátiájáról. Köszönöm szépen a válaszokat."

Szívesen. De mint válaszoló én is megjegyeznék valamit: fogadd el a tanácsokat... Ja és: az álláskeresés sincs ingyen, de érdemes befektetésnek tekinteni azt a pénzt, hogy a következő hónapban ne csak 100Ft legyen zsömlére.


És egy igen erős megjegyzés: ma 14:40 és 17:05 között két és fél órád, 500Ft-od ment el az internetezésre. Ez néhány embernek az egész havi zsömléjét fedezi! :)

2011. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!