Sztem hatalmas nagy szemétség hogy a bankok csak úgy kényük-kedvük szerint emelhetik a kamatokat. Szerintem az lenne az ésszerű ha amikor kötnek egy szerződést akkor az ott megállapított kamat lenne érvényes mindig amíg a futamidő tart és persze minden hiteltípusra adni egy felső határt (ami mondjuk egy forintalapú lakáshitelnél nem 30% hanem mondjuk 10%).
A THM felsőplafonja már majdnem jó csak ugyanezt meg kell csinálni konkrétan a kamatoknál is.
Akarni lehet hogy akarják, de mivel egy full eladósodott ország vagyunk és ki vagyunk szolgáltatva a hitelezőknek, az van amit ők akarnak, nem az amit a kormány. Legalábbis részben. Persze lehet alkudozni, de nem nagy a mozgástér.
2011. okt. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
A bankszektorban egészséges versenynek kéne lennie, minél jobban beleavatkozik az állam, annál szarabb lesz a helyzet.
2011. okt. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 anonim válasza:
Nem kommunizmus van, hanem piacgazdaság! Az állam ilyen dolgokba ne szóljon bele. Már így is a Fidesz mindentől függetleníteni akarja az országot, cseszteti a bakokat, a telekommunikációs szektort, stb. Ebből legyen elég végre! Ez fogja okozni az ország vesztét.
2011. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
(mondjuk a bankadót és a telekomadót a nagy köpködés után sorban vezette be európa szinte összes országa...)
2011. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
Nem értem azokat akik azt mondják, hogy az állam ilyen dolgokba ne szóljon bele. Akkor szerintetek mit csináljon? Engedje a szabadrablást, hagyja hogy tovább szipolyozzák a népet? 20 év vadkapitalizmus nem volt elég? Hány embert rakjanak még az utcára? Amíg a lakosságnak csak újabb megszorítások jutnak évről évre, a bankok olyan extrprofitot kaszálnak, mint sehol máshol a világon. Talán egy kicsit nekik is részt kéne vállalniuk a közterhekből, nem? És ha a piac ezt nem képes szabályozni, akkor az államra hárul a feladat.
Félreértés ne essék, nem a fidesz-kormányt akarom védeni. Sőt. Szerintem a kormány nem elég radikális ilyen téren, én jobban megszorítanám a bankokat.
2011. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
Ha a lakosság nem lenne ilyen hülye, és venne fel mértéktelenül fogyasztási hiteleket, lecsökkenne a kereslet és csökkene a hitel ára is, tehát a kamatok... Erre nem gondoltál? Hány olyan embernek van lapostévéje, aki nem engedhetné meg magának? Na látod.
2011. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
Nem. Hiszen a hitelüket kamatos kamattal is törleszteni tudják az adófizetők pénzéből.
2011. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 anonim válasza:
A legnagyobb gond okozói nem a bankok, hanem maguk az emberek. Nagyon sokan felelőtlenül vettek fel hitelt, sokan nem tudják visszafizetni, ezért növekednek a rendesen törlesztő emberek hitelei is.
2011. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
10/17 anonim válasza:
Akik azt írják, hogy az emberek is hibásak, azoknak igazuk van, tényleg nem kellett volna felelőtlenül felvenni mindenféle hitelt. De ez a bankokat még nem menti fel a felelősség súlya alól. Különösen ha azt vesszük, hogy hogyan is működik ez az egész hitelezés dolog. A bank belső érték nélküli hitelpénzt ad neked, ami neki nem kerül semmibe, egy gombnyomással állítja elő, míg te valós értéktárgyakkal, a lakásoddal, autóval felelsz a törlesztésért. Enyhén szólva nem fair.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!