Magyarországon a dolgok tekintély elv alapon működnek?
Gondolok itt az iskolákban a főnök, tanár ellentétre, h a tanárok nem mertnek ellentmondani az igazgatónak mert onnan kapják a fizut, ezért meg a képmutatás, bólogatás, vigyorgás mindenre. A sok ingyen munka az iskolákban a tanításon kívül.
Aztán ugyanazt látom önkormányzatoknál, hogyha vki nagyobb emebr van akkor a kisebb pozicióban lévők meghajolnak előtte körbeugrálják, mégha utálják is a személyt, meg ha orbitális marhaságot követel is a beosztottaktól.
Más munkahelyeket nem tudok. ennyire hülyék az emberek? Olvastam vhol, h a magyar mentalitás olyan, h a magyarok szeretnek a problémákról beszélni, de mindig annaka hátamögött akivel bajuk van. És nem megoldani szeretik a problémákat, hanem kerülik a konfliktusokat. Közben meg a gyűlölet csak gyűlik, gyűlik az emberekben a kolegák iránt is.
Nálunk pl mindenki utál mindenkit, de ha idegen látja akkkor csak az jön le neki h milyen kedvesen (felszínesen) elbeszélgetnek egymással.
Magyarországon gyakori az munkahelyeken h a pozicióért, vagy csak úgy félelmi vagy óvodás alapon megoszlanak a kolegák főnök kedvenceire, és nem kedvencekre? És nincs átjárás a kasztok közt?
Tényleg ennyire primitivek lennénk, h elfojtjuk az érzelmeinket? Ha meg kiengedjük, az csetepatét ordenálé veszekedést jelent? Ennyire nem képesek a magyarok egymás mellett normális korrekt életet élni?
Ha kimondod a véleményed akkor vagy hülyének néznek, képmutatóan a főnök elképzelése mellé állva, vagy elkönyvelnek vmilyennek és mindig a szerint kezelnek?
Ez a tekintélyelvűséget a kommunizmusból örökítettük át?
Ott estek hasra mindenféle vezetőktől, mégha tudták h baromira korruptak is?
Az egész tekintélyelvűség meg hasraesés meg komcsizás egy nagy baromság. Jó sok dolog keveredik itt össze.
Egy munkahelyi tevékenységet nem lehet úgy szervezni, hogy akármilyen demokráciát csinálunk: szavazzuk meg, hogy tegyünk-e az autó bal első kereke fölé lámpát! Egy fenét, a főnök elrendeli, hogy szereld úgy, különben ki vagy rúgva. Munkát (hát még értelmes és hatékony munkát)végezni csak struktúrában lehet, elvileg a legalacsonyabb rangon a legkevesebbet tudó, ahogy haladsz felfelé egyre szélesebb körű tudás. Az iskolaigazgató, gyári műhelyfőnök, stb. meg már az emberekhez is kell, hogy értsen. Az ország kormányzása is így épül fel, csak a sajátos körülményeknek megfelelően másképp, mint egy iskolában, vagy gyárban.
Amiről ti beszéltek, az ennek a gyakorlati megvalósulása. Amikor a főnök nem avval foglalkozik, amivel kellene neki, hanem a szivatással. Ennek is több oka lehet. Például egyszerűen hülye. Hatalomvágyó, kisded és perverz hajlamait csak rajtad tudja kiélni, más helyre teszi. De lehet, hogy ő is utasítást kapott rá. Vagy lehet, hogy a konkrét helyen az egész rendszer így működik, ő se tehet mást.
Viszont neked kell eldöntened, melyik esettel áll szemben. És aszerint kell a választ is megadnod. Ezt pedig csak akkor tudod, ha jól átlátod a környezeted működését. Ki kit miért szivat, vagy miért nem. És azt is el kell döntened, mit szeretnél, mi fontosabb neked. Ha az előbbre jutás, ne törődj a cikizéssel, ha az önérzet, vágj a pofájába és ne rinyálj, ha kirúgnak. Persze a dolog azért nem ilyen egyszerű, de valami ilyesmi.
"Egy munkahelyi tevékenységet nem lehet úgy szervezni, hogy akármilyen demokráciát csinálunk"
Ez nem igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!