Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ki magyar?

Szerintetek ki magyar?

Figyelt kérdés
A magyarság egy közösség. Egy egészséges közösségnek pedig nem lehet tagja az, aki más tagokat ki akar zárni a közösségből. (Azaz a közösséget rombolni szeretné, önös érdekből). Szerintem aki kétségbe vonja mások magyarságát, az nem tartozik a magyarok közé. (Mint a mindenkit tolerálunk, kivéve az intoleránsokat esetében) Magyarországon cigánynak, németnek, jásznak vagy zsidónak lenni igenis magyar dolog. Mások ellen a feszültséget gerjeszteni viszont nem az.
2011. szept. 27. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
Én Mezőkövesden születtem de nem járok matyó mintás ruhába. Nem azért érzem magam magyarnak mert az őseim is magyarok voltak. Azért mert elkötelezetten épitem a magyar összetartást és egészséges identitást a rendelkezésemreálló lehetőségekkel és eszközökkel. Nem szítók viszájt a különböző nézetűek között de radikális vagyok a bomlasztó egyedekkel szemben. Nem az a magyar aki annak MONDJA magát, hanem aki tud áldozatot vállalni a saját MAGYAR ORSZÁGÁÉRT.
2011. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
Én már akkor is magyarnak mondok valakit, ha magyar állampolgár és nem mocskolja össze a köenyezetét. Pl. Csikk, sörösdoboz, kutyaszar, és ne füstöljön az arcomba, tartsa be a MAGYAR törvényeket.
2011. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

„Én Mezőkövesden születtem de nem járok matyó mintás ruhába.”


Pedig a matyóhímzés jó.

2011. szept. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés - mondjuk - aktuális. Jó sokan, jó nagy terjedelemben írtak róla. Úgy látszik annyi nem volt elég ahhoz, hogy ne kelljen feltenni a kérdést. Néhány sorban választ várni - mit mondjak...


Azért viszont-kérdéssel talán előbbre jutunk.


Károly Róbert magyar király anarchiából teremtett meglehetősen virágzó, elismert országot - származását tekintve olasznak vallotta magát, jól beszélt latinul, magyarul alig.


Mátyás király tetteit nem mondom el. De román származású volt, magyarul nagyon rosszul beszélt, viszont latinul, olaszul, németül annál inkább.


Zrínyi Miklós (a szigetvári) magyar érdekekért halt meg, de magyarul nem beszélt, horvát volt.


Frangapán Ferencet magyar összeesküvésért végezték ki a Habsburgok, amúgy Frankopan néven keresse ősi fészkét Krk-ben, aki kíváncsi rá.


Bem Józsefet sem mutatnám be, de a katonáival németül beszélt, mert lengyelül csak a honfitársai tudtak. Meg tolmács segítségével. Amúgy meglehetősen kemény ember volt, sokakat kivégeztetett gyávaság miatt....


Nem folytatom. Szóval ki a magyar? Örkény (zsidó) szavaival élve: aki ezen elgondolkodik, nagy dolgoknak juthat a nyomába.

2011. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
Nem, nem és nem.
2011. szept. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 GereZsolt ***** válasza:
56%
"Magyar az akinek fáj Trianon!" Illyés Gyula
2011. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:

09:02 tévedsz. Ilyés Gyula: "Magyar az, aki vállalja".


(BIZTOS!!!!)

2011. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
Aki magyarnak vallja magat es aldozatot hoz a nemzet erdekben. Van aki elesik a harcmezon az orszagert, van aki hajlando egy egesz eletet itt lelnim becsulettel doglzoni, gyermekeit felnevelni. Es meg tanitja az utodainak, hogy egy nemzethez tartozni nem csak jogokkal de kotelezettsegekkel is jar. Esetleg meg arra is hogy a szabadsag nem azt jelenti hogy 20 foerintert lehet a boltban kenyeret kapni. Valamint lehet gyulelni a ciganyokat, zsidokat de ha ki irtanak oket (akik olyan nagyon szeretnek), furcsa mod a problemak nem szunnek meg...
2011. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
*forintert
2011. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
Szerintem az a magyar, aki szereti Magyarországot, és tiszteli a kultúránkat, és a történelmünket. Általában ők magyarnak is vallják magukat. Persze vannak olyanok is, akik szívesen letagadnák, de nyilván őket is meg lehet érteni, ők nem magyarok, mert nem akarnak ehhez a közösséghez tartozni, más kérdés, hogy ebben a társadalomban élnek, interakcióba lépnek a magyarokkal, valamint ezen társadalom normáit kell betartaniuk. Az utóbbi csoport saját választása szerint nem magyar, és ezt tiszteletben kell tartani, ugyanúgy mint a kritika és gondolkodás nélküli patriotizmust. Tehát a konzekvencia az, hogy az magyar, aki magyarnak vallja magát. Szerintem fölösleges akár nemzeti, akár tudományos szemszögből túldimenzionálni a dolgot.
2011. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!