Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ki magyar?

Szerintetek ki magyar?

Figyelt kérdés
A magyarság egy közösség. Egy egészséges közösségnek pedig nem lehet tagja az, aki más tagokat ki akar zárni a közösségből. (Azaz a közösséget rombolni szeretné, önös érdekből). Szerintem aki kétségbe vonja mások magyarságát, az nem tartozik a magyarok közé. (Mint a mindenkit tolerálunk, kivéve az intoleránsokat esetében) Magyarországon cigánynak, németnek, jásznak vagy zsidónak lenni igenis magyar dolog. Mások ellen a feszültséget gerjeszteni viszont nem az.
2011. szept. 27. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
94%

Magyar elvileg az, aki magyar állampolgár, ezt elfogadom.

De számomra az a magyar, aki magyarnak érzi magát és szereti a hazáját, és a honfitársait, legyenek azok bármilyenek. Magyarnak tekintem a külföldön élő magyarokat, akár önszántukból mentek ki külföldre a jobb élet reményében, akár a trianon előtti határon belül élő közzöség.

2011. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
71%
Az aki magyarnak vallja magát.
2011. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
92%
Az a magyar, akinek az unokái is magyarok lesznek.
2011. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó mekkora dolgot mondtál!!! Ez hatalmas igazság...
2011. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
86%
"Magyarnak lenni nem állapot, magyarnak lenni magatartás!" Márai Sándor
2011. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
95%
19:21 nem saját gondolat, jó helyen tanultam. Nevet szándékosan nem írtam (elvinné a topikot más irányba sajnos). Priviben megy a név is :)
2011. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
19:25 ebben van igazság, viszont a ma magukat magyarnak valló emberek között alig találni olyat, aki ezt a magatartást követné...
2011. szept. 27. 19:32
 8/61 A kérdező kommentje:
19:32 nem saját gondolat, és nagy butaság is. Szerintem ez a definíció akkor állná meg a helyét, ha a magyar szó helyére az idiótát helyettesítenéd be...
2011. szept. 27. 19:33
 9/61 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem aki kétségbe vonja mások magyarságát, az nem tartozik a magyarok közé."


Nem azért (szerintem is idióták akik a "nem vagy magyar" lemezt nyomják) de meg kétségbe vonod azok magyarságát akik kétségbe vonják mások magyarságát. Szóval akkor te se vagy magyar? A hóhér önmagát akasztja?

2011. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
19:39 nem véletlenül hasonlítottam a "Mindenkit tolerálunk, kivéve az intoleránsokat" szóláshoz. Sőt tulajdonképpen ugyanarról van szó.
2011. szept. 27. 19:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!