Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ki magyar?

Szerintetek ki magyar?

Figyelt kérdés
A magyarság egy közösség. Egy egészséges közösségnek pedig nem lehet tagja az, aki más tagokat ki akar zárni a közösségből. (Azaz a közösséget rombolni szeretné, önös érdekből). Szerintem aki kétségbe vonja mások magyarságát, az nem tartozik a magyarok közé. (Mint a mindenkit tolerálunk, kivéve az intoleránsokat esetében) Magyarországon cigánynak, németnek, jásznak vagy zsidónak lenni igenis magyar dolog. Mások ellen a feszültséget gerjeszteni viszont nem az.
2011. szept. 27. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 mantis religiosa ***** válasza:
96%
Magyar az, aki sorsközösséget vállal a magyarsággal. Ez sem saját gondolat, de szerintem mindenkit a tettei alapján kell megítélni!
2011. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim válasza:
96%

magyar az aki szeret itt élni, és képes elfogadni, hogy soha nem lesz tökéletes, és tesz a 'jóért' ha nem is nagy dolgokat, de valamit a maga módján..

szerintem

2011. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
19:33 Isten bocsássa meg bűneidet..
2011. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:53


? hhmm ? :S Nem értelek, mire gondolsz?


Kétségtelen, hogy idóta az, akinek az unokái is idióták lesznek! Aki viszont úgy neveli a gyerekeit, unokáit, hogy ne legyenek képesek önmaguk rendelkezni, az nem magyar, hanem szintén az előbb említett jelzővel illetném inkább.

2011. szept. 27. 19:59
 15/61 anonim ***** válasza:
Önmaguk rendelkezni? Már meg ne haragudj, de miről beszélsz?
2011. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy mi akar lenni :) Ha valakit direkt úgy nevelnek, hogy ne legyen képes ezt megtenni, vagyis csak jobb híján legyen "magyar", az elég gyenge jellemű ember lesz, és előbb utóbb Árpád-sávos zászlót fog lengetni.
2011. szept. 27. 20:10
 17/61 mantis religiosa ***** válasza:

Szerinted a történelmünk során csak ilyen emberek lengettek árpád-sávos zászlót?


Nem ártana tisztában lenned nemzeti jelképeinkkel. és azok jelentéstartalmával.

2011. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:

20:17

Szerintem te meg a mondatom értelmével nem vagy tisztában.

Ki beszélt itt a történelemről? :) A jelenről beszéltem.

2011. szept. 27. 20:19
 19/61 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem magyarnak lenni nem akarás kérdése. Magyarnak lenni HIT kérdése.


Kifejtem bővebben. Ha a hazaszeretetet tovább tudjuk adni gyermekeinknek, unokáinknak, nem gondolkoznak majd azon, hogy ők mik akarnak lenni, ha nagyok lesznek. Büszkén vállalják majd a feladatot, amit magyarságukkal együtt kaptak.


Attól, hogy nem vagyunk azonos véleményen, még nem kellene idiótáznod. Erre mondtam, hogy Isten bocsássa meg bűneidet. Szerintem te nem tudod, mit jelent magyarnak lenni.


És még mielőtt a következő kommentedet leírnád, tudd: nem lengetek Árpád-sávos zászlót, de a szívem a helyén van.

2011. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
36%

szia!


Magyar az, aki Magyarországon él, itt fizet adót, itt nevel gyereket, itt dolgozik stb, az van a személyijében, hogy magyar, magyarul kifogástalanul beszél,stb.



Ennek ellenére egy cigány fiú azt mondta nekem iskolai ünnepségen, hogy ő nem énekli a Himnuszt, mert ő nem magyar. Viszont: amíg az van a személyi igazolványában, hogy állampolgársága magyar, addig magyar. Sajnos.

2011. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!