Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek melyik a fontosabb...

Szerintetek melyik a fontosabb? A fizikai vagy a szellemi munka?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 06:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

A válasz megírásának időpontja: ma 07:51

Szerinted egy kőművesnek nem kell megtanulnia a szakmáját?

Neki is kell iskolába járnia, hogy kőműves lehessen! Ráadásul utána még hosszú éveken keresztül gyakorolnia kell, hogy igazán jó szakember legyen belőle!

A betonkeverőt pedig nem a kőműves lapátolja tele, hanem a segédmunkás! Vagy a gazda, aki építtet és lehet, hogy a munkahelyén éppen mérnök!:)

2011. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem legfontosabb a hasznos, "értelmes" munka, amelyik az öncélon túl közösségi érdeket is szolgál, vagy legalább annak kárára nincsen.

Legyen az szellemi, vagy akár fizikai munka.

2011. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

"Ha nem lennének szellemi munkásaink, akkor még mindig kőkorszaki szinten élnénk."


és ha nem lennének fizikai munkásaink, akkor nem élnénk... ha egy szellemi munkás elkezd fizikai munkát csinálni, akkor onnantól fizikai munkának számít, tehát attól még hogy pótolható a fizikai munkás, ugyanolyan fontos az is. Egyébként meg a szellemi munkák 90%a is pótolható.


szerintem is ugyanolyan fontos mind2, olyan ez mint egy piramis, aminek az alapja a fizikai munka, és a csúcsa a szellemi.


és szerintem is létezik a harmadik kategória, a fölösleges munka, amit általában a szellemihez szoktak besorolni. ezek között vannak társadalom legnagyobb piócái.

2011. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"Mindkettő egyaránt fontos, ha közvetlenül (pl. gyári munkás, földműves, állattenyésztő) vagy közvetve (pl. adminisztráció, jogi, gazdasági támogatás) olyan értéket termel, amelyet el lehet adni belső vagy külső piacon,...


Amit nem lehet betenni ebbe a logikai körbe, az számomra értéktelen munka (vagy hobbi kategória)."


Oké. A közvetettbe beletartozik pl egy építészmérnök, de mi van mondjuk egy informatikussal. Az nem az általad említett gyári munkás, stb, de nem is közvetetten van benne a termelésben hanem közvetlenül. ZA általa készített program például.

2011. szept. 26. 12:41
 15/23 A kérdező kommentje:

"és szerintem is létezik a harmadik kategória, a fölösleges munka, amit általában a szellemihez szoktak besorolni. ezek között vannak társadalom legnagyobb piócái."



És melyek azok? Persze a politikust leszámítva. Ha van egy cég és ott van egy olyan munka ami felesleges akkor azt megszüntetik.

2011. szept. 26. 12:45
 16/23 anonim ***** válasza:

"És melyek azok? Persze a politikust leszámítva. Ha van egy cég és ott van egy olyan munka ami felesleges akkor azt megszüntetik."


Igen a politikus az egyik :) a véleményem egyébként pont az ellentéte a korábban beidézett gondolatnak:


"fontos, ha(...) olyan értéket termel, amelyet el lehet adni... Amit nem(...) [az] értéktelen munka (vagy hobbi kategória)"



szerintem attól még, hogy el lehet adni, nem lesz értékes valami. Sok ember munkája az, hogy értékesnek láttasson valamit, ami egyébként nem az. Vagy meg kell győzni valakit, hogy mi vagyunk az a cég, akire szüksége van.


ezek a munkakörök hasznosak a cégnek, mert versenyezni tudnak a többivel, de nem hasznosak a társadalomnak. Sőt, egész cégek létezhetnek, amik látszólag nagyon hasznosak a társadalomnak, de igazából csak hátráltatják azt.


vannak olyan munkák viszont, amit nem fizetnek meg, vagy nem közvetlenül fizetnek meg. Pl ha egy tanárt felvettek valahova és leadja az anyagot, akkor nem igen fogják kirúgni. Ha erőfeszítéseket tesz arra, hogy felzárkóztasson egy gyereket, vagy megszerettesse a gyerekekkel a tárgyat amit tanít, azt külön nem fizetik meg, pedig ezek is hasznos munkák.


persze tudom hogy ezek utopisztikus dolgok, és nagyon nehezen lehetne kiszűrni a felesleges munkákat, sőt, lehet hogy lehetetlen. Ezeket a munkákat egyébként a szabadpiac és a demokrácia termelte ki. Ezeknek a dolgoknak is megvannak a hátrányai, sajnos.

2011. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%

"egy fizikai munkás könnyen pótolható"


A kérdés nem az volt, hogy melyik pótolható könnyen, hanem az, hogy melyik a fontosabb. De a kérdés kb. annyira értelmetlen (gondolom aki feltette nem igen dolgozott még életében, sem fizikai, sem szellemi munkát - ha mégis, akkor baromira tapasztalatlan és tudatlan, vagy nagyon fiatal, vagy provokál), mintha azt kérdezném, hogy melyik a fontosabb enni vagy inni. És akkor jönnének az értelmes válaszok, hogy enni, mert a kajának lehet víztartalma:DD Persze nem mintha nem lennének szárazabb ételek vagy pl. tartalmasabb, tápanyagban gazdag turmixok (vagy van aki eszi a turmixot?:)).


A másik nagy okos (bocs a személyeskedésért, de rosszul esett olvasni) aki jön a szélsőséges kőműveses példájával, hogy egy mérnök egy hét alatt megtanul lapátolni, de fordítva már nem menne... BM! A fizikai munka NEM = kőműves munka!!! Vannak még ácsok, csőszerelők, ablakosok, villanyszerelők, szerkezetépítők stb. Sőt, kapaszkodj meg, nem csak építőipar létezik ám!:)


Egy orvos is tud vésni, legalábbis pár hét után belejöhet (mert vésni sem olyan egyszerű ám, úgy értem jól vésni, nem pedig szét barmolni a falat feleslegesen, hogy aztán még nagyobb munka legyen helyreállítani - egy több száz lakásos építkezésnél nagyon nem mindegy mennyi anyag megy el a hornyokra, stb. - és itt milliókról beszélek), ugyanakkor hiába tud vésni, Mr. Extrémpélda, attól még nem fogja tudni pl. felhúzni a falat, vagy bevezetékezni a lakást, úgyhogy az ne dőljön vagy működjön is, ne kelljen sokat javítani, mert sok lakásnál az megint csak rengeteg pénz.


Komolyan mondom bosszantó ez a csőlátás ami itt megy, egyesek mintha nem is ezen a bolygón élnének... És a legjobb, hogy mindenki etalonnak hiszi a saját kis szűk világa elképzeléseit.

2011. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Szerintetek melyik a fontosabb? A fizikai vagy a szellemi munka?"


Mi az a "fontosság"? Mindenkinek a saját munkája a legfontosabb, mert abból él. Ezt nevezhetjük szubjektív fontosságnak.


Van objektív mérce? Van, mégpedig a piaci érték. Piacgazdaságban a munka értéke az árával egyenlő. Igaz, az érték nem ugyanaz, mint a "fontosság" (ami nem közgazdasági kategória), de úgy tűnik, hogy a kettőnek talán van köze egymáshoz.

2011. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

07:25


"Tehát az aktatologatás marhára nem fontos, míg mondjuk egy mérnöké létszükséglet."


Melyik mérnöké és melyik aktatologatóé? Mert én pl. elvagyok a 7 éves mobiltelefonommal, felőlem az összes mobiltelefon-fejlesztőmérnököt szélnek ereszthették volna hét éve, mert nem kell nekem androidos smartphone. Az aktatologatók munkája viszont fontos számomra, mert nemsokára megyek Afrikába és szükségem van útlevélre.


Azt a tényt, hogy nekem ez fontos, neked meg az, kezeli az ún. piac. A piacon a szolgáltatásokért, termékekért és munkákért pénz nevű zsetonokat adnak az ügyfelek és vásárlók. A pénz nevű zseton eloszlása fejezi ki azt, hogy melyik munka, termék vagy szolgáltatás mennyire szükséges.

2011. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

07:51


"a kőművesnek viszont nem lesz elég 1 hét, hogy megtanulja mindazt, amit a mérnök 5,5 éven keresztül tanult az egyetemen."


Ez igaz, bár a háború alatti gyorstalpaló mérnökkurzusok eredményei azt mutatják, hogy egy mérnököt ki lehet képezni 6-8 hónap alatt.


Azért kell 5 évesnek lennie a mérnökképzésnek, hogy kevesebb legyen a mérnök és magasan lehessen tartani a mérnöki fizetéseket.


Pl. a mérnökök 90%-a később szinte semmit sem használ a matematikai apparátusból, amit az első két félévben elsajátít.

2011. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!