Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor értik/értitek meg végre...

Mikor értik/értitek meg végre a rasszistázók?

Figyelt kérdés

Mikor értik meg, hogy nem a romák bőrének a színével van baja az emberek többségének...mindig az az ellenérv, hogy " de hát van rendes cigány, és a magyarok között is van gazember "...ez teljesen igaz...de emberek...arányokat kell nézni! Értitek? Az arányok amik zavarnak minket. Én is ismerek rendes cigányokat...kb 3-at..."nem rendesből" meg kb. 200-at. Ha valaki cigány, de rendes, SEMMI bajom nincs vele...viszont képtelen vagyok egyenlő esélyekkel indítani őket, mert ismerem az arányokat, és nagyobb az esély rá, hogy "gazember"...

Választ várok.

Szebb jövőt!


2011. szept. 24. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Adjon isten!

Ezt, én magam sem értem.. szerintem eleve a saját nemzetük ellen nevelik őket.. erre nagyon nincs más magyarázat.

Szebb jövőt!


(Figyeld meg 2 percen belül le leszek pontozva, és jönnek a nácizó hsz-ek.)

2011. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:53

...ez vagyok én.. :D

(előző vagyok)


Nos, az előző hsz-em elég zagyva.. tehát én azt nem értem, hogy a rasszistázók miért nem értik meg. Tehát én veled értek egyet kedves kérdező.

2011. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

bocs, de nem érkeztem időben.

Szóval te náci!



Amugy igazatok van, az arányok tényleg rosszak, én se szeretem a cigányokat, de sajnálom a rendeseket, akik a többség miatt el vannak ítélve.

2011. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
az a baj, hogy rendes cigányból kevés van. nagyon kevés. bökős-kokeróból viszont mint égen a csillag.
2011. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Jó felvetés. Itt most arról van szó, hogy két eltérő normavilágú kultúra próbál egymás mellett élni, és ezek a kultúrák sajnos nem hogy nem konvergálnak, de erősen széttartanak, amiért a feszültség nőni fog. A cigányság mindig eltérő szubkultúra volt a magyarságon belül. A globalizáció, a modern gyár- és irodaipar teljes egészében kivetette magából a cigányokat, ők nem nagyon tudnak alkalmazkodni olyan alapkövetelményekhez, mint napi 8-10-12 órát a munkahelyen tölteni, meg 2-3 diploma, nyelvtudás stb. Így viszont ebben a szektorban, ha akarnak se kapnak munkát, a hagyományos önfoglakoztató mikrovállalkozások meg bedöglöttek, és sajnos nem csak a cigányoknál. Ebből következően a cigányság nagy része megélhetési forrásként csak a segélyekre tud hagyatkozni, amiért élősködőknek bélyegzik őket, vagy a (megélhetési) bűnözésre hagyatkozhat, vagy mindkettő. És az ugye természetes, hogy azok körében, akik ennek a piti bűnözési hullámnak a valós vagy potenciális áldozatai, a cigányok nem túl népszerűek. Egész falvakat, térségeket tett tönkre az, hogy nem lehet növényt termelni, mert ellopják, felszedik, nem lehet tyúkot tartani stb.


Ezért én teljesen megértem, hogy az emberek lázonganak, és ha a kormányoktól, a rendőrségtől nem kapnak segítséget, több évtized sehova se vezető türelem után netán radikálisabban is a cigányok ellen fordulnak.


De ez már sajnos nehezen választható el a rasszizmustól. Mondok két példát. Az egyik még a cigánygyilkosságok idején történt. Én ezeket elítéltem a gyk-án, de lepontoztak, és azok kaptak meglepően magas pontszámot, akik helyeselték a gyilkosságokat. De azóta is rendszeresen olvashatunk olyanokat, hogy gyújtsuk fel, irtsuk ki, internáljuk őket stb. Ha ez se rasszizmus, akkor mi?


És a másik példa. Aug. 20-án ott voltam a Jobbik gyűlésén a Margitszigeten. Voltak ott képviselők, pártvezetők. Lazán sztorizgattak a parlamenti munkáról, de a történetek szinte kivétel nélkül zsidózásba torkolltak, a zsidó képviselőket gúnyolták, nevetségessé tették, a rossz tulajdonságaikat domborították ki. Szó esett ezen túl még arról hogy miért is akar Izrael EU-tag lenne, ha egyszer nincs Európában stb. Én azt se bánom, ha ilyen témák vannak, és azt is elismerem, hogy vannak anomáliák a zsidóság körül. De biztos, hogy 60 percből 55 percig ezzel kell foglalkozni? Biztos, hogy ez a legfontosabb kérdés itt és most? Szerintem nem. Ez is rasszizmus.

2011. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek a kérdezővel az aránnyal van a baj

ismerek olyan cigányt, akinek szintén előítéletei vannak a cigányokkal szemben, mert ismeri őket

2011. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
én meg a rokonai által kiközösített cigányt ismerek, akit azért közösítettek ki, mert a segély helyett dolgozik.
2011. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

egyetértek az arányok eltolódásával, és én is tudom, hogy komoly probléma, de szerintem nem igazán motiváljuk a romákat a beilleszkedésre azzal, h mindenütt csak azt hallják, h "büdös cigány", meg h "mocskos tolvaj".


ezt a problémát (szerintem) nem lehet egyszerűen erőszakkal megoldani, mert annál sokkal mélyebb a probléma forrása. az a felháborító, hogy a hatalmon lévő egyik párt sem mer hozzányúlni a problémához komolyabban, mert nagy szavazótábort veszítenének el vele.


a kérdezőnek teljesen igaza van, csak azt gondolom, hogy a rohadt cigányozás helyett jó lenne valami értelmes megoldást találni.



más téma: nem akarok kötözködni, csak érdekel: nálatok a szebb jövőt, az olyasmi, mint az uff, én beszéltem? vagy...? nem tudom megérteni, olyan, mint vmi jelszó, amiről felismeritek egymást...


ráadásul... szebb jövő? van min változtatni, az biztos, de csak nem élünk olyan rohadt sz@r jelent (meglátásom szerint) megmagyaráznátok?

2011. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
"de sajnálom a rendeseket, akik a többség miatt el vannak ítélve." Én meg azokat az embereket sajnálom, akiket nap, mint nap terrorizálnak, akiket összevernek, csicskáztatnak, megaláznak, meggyilkolnak.
2011. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A Szebb jövőt a "nemzeti radikális" tábor (bár nem szeretem a bélyegeket, de hát na...) köszönése...ahogy írtad, így felismerjük egymást. A legerősebben összetartók tábora vagyunk...talán még a romáknál is összetartóbbak...néha meg nem...van még mit tanulnunk tőlük nekünk is.
2011. szept. 24. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!