Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Gyere vissza, Feri, segíteni...

"Gyere vissza, Feri, segíteni kell! " Ti hogy értitek ezt a dalt?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy ötletes és fülbemászó nóta. Az előadásának pillanatától azt gondolom, hogy ezzel a dallal az előadó Kardos Horváth János hülyét akart csinálni a sajtószabadság-tüntetés szervezőiből. Nem tudom, csak sejtem. Mégis, a Facebookot elárasztották a hőbörgő (jobbos) posztok, mondván "milyen szánalmas ez a dal".


Szerintetek mi volt a célja Kardos Horváthnak ezzel a dallal? Miért mondja az előadás végén, hogy "Aztán okosan!"?


http://www.youtube.com/watch?v=z_S71K4V13g


2011. máj. 28. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:

"Az előadásának pillanatától azt gondolom, hogy ezzel a dallal az előadó Kardos Horváth János hülyét akart csinálni a sajtószabadság-tüntetés szervezőiből. "


A dallal leginkább saját magából csinál hülyét ez a homeless külsejű önjelölt Bobdylan :)

2011. máj. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem fülbemászó dal. Ez is. Én vagyok a Kaukázus (Kafkaz) egyik legnagyobb rajongója, és szerintem ti is azok lesztek, ha meghallgatjátok a következő számokat a Kaukázustól:


Teszkó

Lift

21

Kicsiország

társadalom elmélet 24

celeb

Hol a rendőrség

Győr


Csak a legjobbak közül néhány.


Igen, kicsit (nagyon) ballib a gyerek, de a számai és az énektudása nagyon ott van. Mellesleg még véleménye is van a dolgokról (ha meghallgatjátok a számokat, ti is rájöttök), ami dicséretes.

Megjegyzem, szoktam Kárpátiát is hallgatni :)

2011. máj. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
MSZP házizenekar. Mint a Jobbiknak a Kárpátia, a Fidesznek Ákos. Tapsikoló nyugdíjasok... És még tagadják, hogy utódpárt. Ezzel vajon maguknak hazudnak vagy a szavazóiknak?
2011. máj. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" Az előadásának pillanatától azt gondolom, hogy ezzel a dallal az előadó Kardos Horváth János hülyét akart csinálni a sajtószabadság-tüntetés szervezőiből."


Hogy az előadó mit akart, azt akkor lehetne megmondani, ha el lehetne olvasni a gondolatait. A dal funkcióját viszont pontosan ki lehet értékelni.


A dal a szokásos duplafenekű értelmiségi beszéd jó példája.


A tapsikoló nyugdíjasoknak megadja, amit várnak (hűségnyilatkozat "Feri" mellett), a finnyogó értelmiségiek előtt pedig védhetővé teszi az akciót, hogy rá lehet mondani, hogy "csak vicc volt". Aztán mindenki higgye, amit akar.


Ez a fajta gerinctelen trükközés csak azoknak izgalmas, akik tegnap jöttek a 6:20-assal.

2011. máj. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szerintetek mi volt a célja Kardos Horváthnak ezzel a dallal?"


Elköteleződni Gyurcsány mellett anélkül, hogy elzárna minden visszavonulási lehetőséget maga mögött.


Ha Gyurcsány újra pozícióba kerül, akkor tarthatja a markát, mert ő a legnehezebb időben is kiállt Feri mellett. Ezért kaphat egy 10-20 milliós állami megrendelést. Ha Gyurcsány végleg kiesik a politikából, akkor mondhatja azt, hogy viccelt.

2011. máj. 29. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintetek ez gerinctelenség? Miért nem inkább provokatív, gondolkodásra ösztönző művészet? (Ezt nem a Kaukázus védelmében írom, továbbra sem ismerem őket, csak az érvekre vagyok kíváncsi.)


Én korábban nem hallottam se erről a Kaukázusról, se Kardos Horváthról, ellenben az egyik korábbi válaszoló által példaként említett Kárpátiával vagy Ákossal.

2011. máj. 29. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:

"Szerintetek ez gerinctelenség?"


Veled vagyok, de csak addig, amíg remélhetem, hogy nyersz és meghálálod; ha elbuksz, letagadom, hogy a híved voltam - ezt gerinctelenségnek hívják, igen.


"Miért nem inkább provokatív, gondolkodásra ösztönző művészet?"


Akinek (1) a Kaukázus művészet és akit (2) egy ilyen szintű "együttes" gondolkodásra késztet, az eléggé ingerszegény életet él, amin változtatnia kellene.


"Én korábban nem hallottam se erről a Kaukázusról, se Kardos Horváthról, ellenben az egyik korábbi válaszoló által példaként említett Kárpátiával vagy Ákossal."


Kárpátia = Ákos = Kaukázus = 0,00.

2011. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!