Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit a véleményetek Hoffmannék...

Mit a véleményetek Hoffmannék új javaslatáról?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 22. 17:50
1 2 3 4
 31/35 bumbi02 ***** válasza:

"én se azért hajtottam hogy most bekerültem államilag támogatottra, hogy jövöre elfogadják a koncepciót és fizethessem a félévente 200at.."


Felmenő rendszer.



"Bár nem értem miért pont a gazdaságit, mikor egyelőre sz*rban a haza, és akkor inkább le is állitjuk a gazdasági szakemberek képzését, nehogy legyenek hozzáértők."


talán mert így is sok van. Nem a pályakezdő lesz a hozzáértő. A cégek is inkább a tapasztaltabb közgazdászokat keresik.



Hát én abban a felmenő rendszerbe se vagyok biztos...


Oké, a tapasztaltabb közgazdászokat keresik.. de azok is az egyetemen tanultak. Ha kijön évente az egyetemről 100 közgazdász és ezek közül 30 marad meg a pályán, és lesz 5-6 év múlva tapasztalt közgazdász, szerinted ha csak 50et képeznek ki, akkor abból hány tapasztalt közgazdász lesz 5-6 év múlva? Nalátod hogy nem látod.


Épp ezért lenne az a megoldás hogy emeljék magasabbra a ponthatárokat és igy szükitsék az államilag támogatott helyek számát. Mert így ha kijönne egyetemről csak 50 közgazdász abból 40 pályán maradna és hozzáértő lenne, mert már egyetemi évek alatt rendesen tanult.

2011. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Miért nem becsülöd a kétkezi munkát dantes?
2011. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

,,Miért nem becsülöd a kétkezi munkát dantes"


Kétkezi munkával kerestem meg a tandíjat. Úgy hogy pofádat befogod!

2011. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék. Lehet keresgélni. Nekem csak kétszeresére emelik a tandíjat.


[link]


,,Teljesen megszűnnének az államilag finanszírozott férőhelyek, helyettük "állami ösztöndíjas" hallgatók lesznek, noha a bármiféle állami támogatásban részesülő fiatalok száma a mai 53 ezerről 25 ezerre csökken"


Hurrá.


,,Nemcsak a közgazdász, turizmus-vendéglátás, jogász és kommunikációs, illetve bölcsészképzésre nem adna támogatást az állam,"


Vagyis, mint bölcsész(ami persze mit tudjuk semmire se jó, inkább szőlőt kapálnék) mindenképp fizetnem kell. Annyit amennyi pénzem nincs.


Ebből az következik, például bölcsész csak az lehet aki nagyon gazdag. Mindegy mennyit tudok, mennyit teljesítek, ha nem vagyok gazdag, nem tanulhatok.


Köszönöm Orbán Viktor, és mindenkinek köszönöm aki rá szavazott.

2011. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 bumbi02 ***** válasza:
ezzel kb azt fogják elérni, hogy akinek van esze csak pénze nincs, azok kimennek külföldre tanulni...még az is olcsóbb ennél a hülyeségnél...de látom már hogy én is 100% hogy beletartozom turizmussal....
2011. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!