Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit a véleményetek Hoffmannék...

Mit a véleményetek Hoffmannék új javaslatáról?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 22. 17:50
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Hoffmann nagyon hülye. Ő inkább csökkentené a műszaki, informatikai és természettudományokat. Helyette az orvosokat (ez még ok) és a tanár képzést támogatná. Nem úgy volt, hogy tanárból már így is leépítés lesz és az előbbiekből van hiány? Matolcsy és NGM viszont teljesen máshogy látja.


"Ez idő alatt megduplázná az informatika és a természettudományi képzések államilag finanszírozott keretszámait, szinten tartaná a pedagógus- és orvosképzését, az összes többit viszont 90 százalékkal csökkentené."

"Az NGM mindhárom kalkulációja megduplázná a műszaki, informatikai és természettudományos képzések keretszámait, az oktatási államtitkárság viszont ezeken a - felsőoktatási koncepció szerint is - kiemelten támogatandó területeken is csökkentené a támogatott férőhelyeket."

2011. szept. 22. 18:11
 2/35 anonim ***** válasza:
49%
Végül is jó, mert pont ezek a szakok azok akik ontják a diplomás utcaseprőket.
2011. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Illetve ehhez tartozik szerintem. Még nem olvastam el.


[link]

2011. szept. 22. 18:27
 4/35 anonim ***** válasza:
60%

"Elszáll az államilag támogatott bölcsész-, jogász-, gazdasági képzés"


Ezt írja a HVG, tipikusan utcaseprő szakok, ha nincs protekció.

2011. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
64%
Hoffmann ez alatt a 4 év alatt teljesen szétcseszi az oktatást, ami eddig se állt magas szinten.
2011. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem csökkentsék is drasztikusan a felsőoktatási keretszámokat! Nonszensz, hogy minden hülye után dobnak egy diplomát, normális szakmunkást meg lámpással kell keresgélni.

Azon már lehet vitatkozni, hogy mely szakokon kéne jobban csökkenteni a létszámot, ez a cikk elég zavaros, szerintem.

Inkább azt akarják, hogy a non-profit szektorok pl. tanárképzés, orvos képzését állja az állam, a többit inkább a vállalkozói réteg? Na, mert erre is pont van még pénzük, épp csak vegetálnak.

2011. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Minek az a sok diplomás? Igaz, a fejlett nyugati országokban jóval magasabb a diplomások aránya, de azok az országok hülyék. Mi ne kövessük őket.


Nem kell az a sok jogász. Majd lesz kevés jogász. Olyanok akik ki tudják fizetni a sokszorosára emelt tandíjat, tehát az ország leggazdagabb hülyegyerekeiből lesznek a jövő ügyvédei.


Mi a gond?


Gazdasági téren ugyanez, nem kell ám közgazdaságtanba hozzá értők. Jó lesz az a pár száz évente kiképzett gazdagtakony.


Bölcsészek? Ugyanmár, Semmi hasznuk. Mégis mire jó mondjuk egy történész? Vagy egy régész? Menjenek krumplit kapálni. Nyelvészek? Néprajzosok? Semmi hasznuk.


Ellenben ha valaki sokszoros miliomos, majd lébecolhat ezeken a szakokon.


Aztán ügye, a sok felesleges szak. Mint a balneológia. Nincs is nálunk bálna.

Vagy villamosmérnök. Minek? Alig van már villamos.

Minek képeznek kardiológusokat? Senki se kardozik manapság.

Ornitológia? Minek? Mindenkinek van orra, és kész. Nem kell ezt kutatni.


Vagy teszem azt pszichológia. Ez is minek? Így is sok pszichopata van, képezzük is őket? Áh!


Tehát legyen ilyen a szép új világ.

A kormány megszünteti az egyetemek önállóságát. Egy egyetem, ne merjen mást mondani mint amit a kormány. PONT.

A felesleges szakokat megszüntetni

Az állami szakok számát drasztikusan csökkenteni! Minek annyi állami diák? Fizessenek tandíjat!

A költségtérítést jelentősen növelni.

Mert így, csak a nagyon gazdagok tanulhatnak. Remek ötlet.


Ebből következik ,hogy jelentősen csökken a diplomások aránya. Ami azért hasznos, mert sok útkaparó, árokásó kell, no meg sok droid, a gyárakba szalagmunkára. Oda nem kell se diploma se tudás. Csak dolgozzon míg meg nem hal.


Figyeljétek meg! Minket irigyel majd mindenki! Például Pol Pot is biztos irigyelne, mert ő sem szerette azt a sok felesleges értelmiségit. Tegyük hozzá Orbán módszere még mindig barátibb mint Pol Pot bácsié. Bár Pol Poté célravezetőbb volt.


Le az értelmiséggel én azt mondom!


(történész szakos vagyok, én fizetem, dolgozok , én keresem meg rá a pénzt. Azt terveztem, hogy ha erősen tanulok átkerülhetek államira. Ám Orbán terveinek hála, mivel az állami férőhelyek csökkenek, oda nem kerülhetnék át, a költségtérítés díja meg megnő, így azt nem tudom majd fizetni. Se államira, se költségtérítésre nem megy majd. Köszönöm Orbán. Újabb érv, hogy elhúzzak ebből az országból, mert én nem maradok itt nyomorult minimálbéren tengődő munkásnak, még ha Orbának ez teszene akkor sem)

2011. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

"Vagy villamosmérnök. Minek? Alig van már villamos. "


LoL


Ülj le egyes.

2011. szept. 22. 20:52
 9/35 A kérdező kommentje:

"Minek képeznek kardiológusokat? Senki se kardozik manapság.

Ornitológia? Minek? Mindenkinek van orra, és kész. Nem kell ezt kutatni. "



na ez már poénnak is szar volt.

2011. szept. 22. 20:54
 10/35 anonim ***** válasza:
60%

Így van dantes! De miért van annyi szabibölcsész az utcán közmunkán ha olyan rohadt jó szakma?! Egyébként a villamosmérnöki állami helyeket pont nem csökkentik. Ja és te még bőven átmehetsz államira még ez érvénybe lép :).

Ennyi, kár itt adni a műhaldoklást töri szakos szegény Dantes...

2011. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!