Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit a véleményetek Hoffmannék...

Mit a véleményetek Hoffmannék új javaslatáról?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 22. 17:50
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"én se azért hajtottam hogy most bekerültem államilag támogatottra, hogy jövöre elfogadják a koncepciót és fizethessem a félévente 200at.."


Felmenő rendszer.



"Bár nem értem miért pont a gazdaságit, mikor egyelőre sz*rban a haza, és akkor inkább le is állitjuk a gazdasági szakemberek képzését, nehogy legyenek hozzáértők."


talán mert így is sok van. Nem a pályakezdő lesz a hozzáértő. A cégek is inkább a tapasztaltabb közgazdászokat keresik.

2011. szept. 23. 15:47
 22/35 anonim ***** válasza:

,,. Ja és te még bőven átmehetsz államira még ez érvénybe lép :). "


Látom, hogy az értő olvasással gondjaid vannak.

Mivel csökkentik az állami férőhelyek számát, nem nem lehet átkerülni.

Ráadásul, a bölcsészeknek úgy egészében nem akarnak állami szakokat.


Tehát elárulnád, egy bölcsész hogy menjen át államira, ha:

A: Csökken az állami helyek száma

B: Bölcsészeknek eleve nem is lesz állami szak?

Komolyan érdekel hogy megy át majd egy bölcsész hallgató államira, ha nem lesznek állami finanszírozású bölcsész szakok?


Nos? Jó lenne ha kifejtenéd, szerintem sok ezer diák lenne kíváncsi a megfejtésre.


,,az a gáz, hogy megyeszékhelyen lakok, a McDonald's-okban munkanélküli jogászok szolgálnak"


Honnan tudod? Minden McDonald-os bemutatkozott, hogy ő jogásznak tanult?


,,viszont az egész városban van 3 cipész"


Manapság az emberek többsége új cipőt vesz, és nem javíttat. Nekem se tetszik hogy így van, de így van.


Én mondjuk kisvárosban lakok, de még ennek ellenére is van jó pár cipész a városban.


,,ha vízvezetéket kell szerelni, szinte alig van kit hívni, annyira nincs szakember "


Én egy rakás szerelőt találtam az újságban. Most a hétvégén kellet kihívni egyet.


Szerintem te nem jó helyen laksz. Mondom, ez kisváros, és van jócskán mindenféle szerelő.


,,Az a baj, hogy egy társadalom gerincét az értelmiség adja, és nem Marika néni, aki este hazamegy és Valóvilágot néz."


Naná, de a Fidesznek kevesebb értelmiségi kell. Több tanulatlan ember, több potenciális megtéveszthető, birkaként vezethető szavazó.

Nem akarok általánosítani, de egy értelmiségi azért nehezebben vezethető birkaként. Bár van rá jócskán példa, hogy valaki diplomával is rettenetesen buta, valamint hogy szakmunkás bizonyítvánnyal művelt és nagy tudású.


,,csak nincs szükség ennyi bölcsészre és közgazdászra, ellenben mérnökre informatikusra annál inkább."


De akit teszem azt, a magyar irodalom érdekel, az ne menjen bölcsésznek, hanem legyen informatikus mert az kell jobban? Akkor is, ha nincs érzéke hozzá? Nem lehet megszabni, hogy ez kell meg az kell.


Lehet egyes szakokat csábítóbbá tenni, én például magas ösztöndíjjal, minőségi oktatással csábítanék hallgatókat a hiányszakokra. Nem úgy, hogy elzavarom a fenébe a bölcsészeket, közgazdászokat.


,,szerinted van igény ennyi bölcsészre csak az állam köcsög és inkább redukálja?! akkor ki az aki sír az utcán hogy diplomás utcaseprő vagyok?!"


Hm. Mi van, megvertek a bölcsészek és haragszol rájuk? Vagy csak irigy vagy?

2011. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:34


A gond, hogy annyi bölcsészre nincs szükség mint amit képeznek. Ellenben pl műszaki szakosra igen. Azt kell nézni, hogy melyikre van nagyobb igény a piacra.

2011. szept. 23. 17:39
 24/35 anonim ***** válasza:

,,A gond, hogy annyi bölcsészre nincs szükség mint amit képeznek. Ellenben pl műszaki szakosra igen. Azt kell nézni, hogy melyikre van nagyobb igény a piacra."


Ezért fizessek én sokszorosát? Ezért ne mehessek át államira? Mert Orbán eldönti hogy ez kell, az nem kell?!


Ez nem így működik, nem döntheti el az állam, hogy én mit tanulhatok meg mit nem!

2011. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

"Ez nem így működik, nem döntheti el az állam, hogy én mit tanulhatok meg mit nem!"


Nem csak az állam dönti el, úgy ahogy kedve van. Figyelembe veszik a piac igényeit is.

2011. szept. 23. 18:29
 26/35 anonim ***** válasza:
Nem érted. Az állam abszolút ne döntse el, hogy én mit akarok tanulni vagy mit nem! Azt eldönti a piac, hogy mire van szükség!
2011. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

"Azt eldönti a piac, hogy mire van szükség!"


Te nem érted. A piac tudja mire van főként szükség és az állam csak a piachoz alkalmazkodik.

2011. szept. 23. 19:17
 28/35 anonim ***** válasza:
Nem. Az állam nem akar több diplomást, tesz a piacra magasról. Az államot a piac nem érdekli, csakis az, hogy kevesebb diplomás legyen
2011. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

"Az államot a piac nem érdekli, csakis az, hogy kevesebb diplomás legyen"


Azért az is benne van, hogy kevesebbet akarnak költeni, de a piacnak szüksége van még több bölcsészre? nem.

Mérnökre, informatikusra? Igen. Míg az előbbit csökkentik az utóbbit növelik. Legalábbis a NGm.

2011. szept. 23. 19:29
 30/35 anonim ***** válasza:

Ez csak duma. Nem érted? Duma. Tesz a kormány magasról a piacra, meg hogy mennyi diplomás talál munkát.


Kevesebb diplomást akarnak, mert a kormánynak nem gondolkodó, rabszolgamunkát végző szavazó kell!


Nem pedig értelmiségi réteg! Ennyi.

2011. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!