"Egyébként a villamosmérnöki állami helyeket pont nem csökkentik."
Ja
" A műszaki, természettudományi és informatikai keretszámok kettő vagy három év alatt megduplázódnának, az állami oktatás- és orvos-egészségügyi képzések keretszámai szinten maradnának, minden egyéb terület keretszáma pedig három év alatt kilencven százalékkal csökkenne."
le kell szögeznem, Hoffmann hülye.
de. pont ma került szóba, h hamarosan már közel sem lesz annyi pedagógus, mint ma, mert a tanárok zöme a 40-es korosztályból és az afelettiből áll, az utánpótlás pedig gyengén csordogál... mire is vártunk, hiszen az ember ugyanannyi idő befektetésével inkább lesz vmi más, amivel 3x annyit kereshet...
ami a diplomásokat illeti, tény, hogy túl sok van belőlük. minden szülő azt gondolja, h de jó lesz, érettségi után csak be kell lökni a kölyköt vmelyik egyetemre, akkor aztán evidens, h lediplomázik, és haj de egyszerű, könnyű élete lesz. ez hülyeség.
az a gáz, hogy megyeszékhelyen lakok, a McDonald's-okban munkanélküli jogászok szolgálnak ki, viszont az egész városban van 3 cipész, ha cipőt akarok javíttatni. hozzáteszem, h ez a 3 is mind 80-85 éves bácsika, aki már járni alig tud.
ha vízvezetéket kell szerelni, szinte alig van kit hívni, annyira nincs szakember
úgy kellett volna (kellene) megcsinálni az egész dolgot, hogy egy szakmunkásnak is lehessen esélye a jó, kényelmes életre, ne egyik hónapról a másikról éljen, ha van elég tudása és rátermettsége.
""Egyébként a villamosmérnöki állami helyeket pont nem csökkentik."
Ja
" A műszaki, természettudományi és informatikai keretszámok kettő vagy három év alatt megduplázódnának"
Te teljesen hülye vagy?!
"" A műszaki, természettudományi és informatikai keretszámok kettő vagy három év alatt megduplázódnának"
Te teljesen hülye vagy?!"
Miért?
Az a baj, hogy egy társadalom gerincét az értelmiség adja, és nem Marika néni, aki este hazamegy és Valóvilágot néz. Értelmiséget pedig mindenhol egyetemen képeznek. Hogy nem tud elhelyezkedni az azért van, mert kevés a munkahely. De akkor is abszurdnak tartom ezt a javaslatot, és értelmetlennek. A költségtérítésesre meg hát persze, hogy a politikusok gyerekei fognak járni. Kérdés, milyen jogászok születnek majd így. Nekem úgy tűnik, mintha a javaslat a mostani politikai elitet akarná bebetonozni az adott szakmákban, illetve persze gazdasági elitet.
Ebből semmi jó nem sülhet ki. És az esélyt meg kell adni a szegényebb rétegeknek is.
Egy társadalom sikerességét csak növeli, ha költ az oktatásra. Persze van aki sajnálja rá a pénzt, de a helyzetünk nem emiatt rossz gazdaságilag, hanem mert adósság törlesztésére megy el sok pénz.
Utolsó: Csakhogy ezt normálisabb országokban a piac szabályozza, nem az állam. A diák meg menjen, ahová akar, ha McDonaldsban dolgozik, az az ő baja, de hadd szerezzen már olyan képesítést, amit akar.
Orbánék az értelmiséget építik le ezzel a lépéssel. Majd lesz sok szakmunkás, aki éhbérért robotol.
egyetértek, csökkentsük az államilagtámogatott helyeket, mert nem kell boldog/boldogtalannak fizetni a tanittatását miközben össze vissza bukdácsol...
de ne úgy hogy azt mondjuk hogy gazdasági képzésen nincs támogatás...
hanem pl államilag támogatott képzéseken emeljék a ponthatárokat. -> aki szegény, de szorgalmas, okos, az is lehet így államilag támogatott...
pl én se azért hajtottam hogy most bekerültem államilag támogatottra, hogy jövöre elfogadják a koncepciót és fizethessem a félévente 200at.... Emeljék magasabbra a ponthatárokat azokon a képzéseken ahol az állam úgy érzi hogy nem kell ennyi embert finansziroznia. Bár nem értem miért pont a gazdaságit, mikor egyelőre sz*rban a haza, és akkor inkább le is állitjuk a gazdasági szakemberek képzését, nehogy legyenek hozzáértők.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!